Soru Mi9"un ekrandaki tuhaflık nedir

turanyildiz58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turan yıldız
Cihazım
gm5+
Konular
1
Merhaba
Resimdeki üst kamera sağ ve sol yaraflari ve sağ üst köşedeki renk farklar ve alt taraftaki yuvarlak kısımlar neden kaynaklanıyor olabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu resimlerde daha belirgi sanırım
ekranda farklı görüntüler oluşuyor yani ekranın üst tarafında ekstradan şekiller var altta yuvarlak üst taraflarda paralel ve düz sutunlar gibi sanki

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-24-14-30-52-686_com.miui.cit.jpg
    Screenshot_2023-07-24-14-30-52-686_com.miui.cit.jpg
    15,5 KB · Görüntüleme: 30
  • WhatsApp Görsel 2023-08-10 saat 01.11.24.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-08-10 saat 01.11.24.jpg
    87,4 KB · Görüntüleme: 30
  • WhatsApp Görsel 2023-08-10 saat 01.11.32.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-08-10 saat 01.11.32.jpg
    47,5 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Merhaba
Resimdeki üst kamera sağ ve sol yaraflari ve sağ üst köşedeki renk farklar ve alt taraftaki yuvarlak kısımlar neden kaynaklanıyor olabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu resimlerde daha belirgi sanırım
ekranda farklı görüntüler oluşuyor yani ekranın üst tarafında ekstradan şekiller var altta yuvarlak üst taraflarda paralel ve düz sutunlar gibi sanki
amoled yanıgı ? gayet dogal birşey telefon parlaklıgını sona alıp o şekilde çok kullanılırsa amoled ekran yanar ve leke kalır bu tüm amoled ekranlar için aynıdır marka model farketmez "amoled oled süper amoled vs vs hiçbir fark yok içinde led geçiyorsa bu olay başınıza gelebilir yok iphone de olmuyor samsung bu işin piri vs laflarla gelmeyin bu işin dogası şu anda yanıyor teknoloji ilerlerse bu sorun çözülebilir ama şu anda çözülmüş bir sorun degil"

turanyildiz58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turan yıldız
Cihazım
gm5+
Konular
1
Teşekkürler
Çözüm varmı ?
Mesela beyaz bir zemini açıp uzun süre tam parlak olarak ekran açık kalsa ekranın her yeri yansa tek renk olarak kalsa 😉

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Teşekkürler
Çözüm varmı ?
Mesela beyaz bir zemini açıp uzun süre tam parlak olarak ekran açık kalsa ekranın her yeri yansa tek renk olarak kalsa 😉
Piksel bazında bir hasar olduğu için daha kötü olur, hiçbir faydası olmaz. Amoled de yanık, ips ve diğer lcd ekranlarda sararma normaldir.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Teşekkürler
Çözüm varmı ?
hiç mantıklı degil mantıgını anlatayım her piksel kendi ışıgını yayıyor yanı milyonlarca küçük led ışık var parlak olan yerdeki led ışık cok kullanılmasından dolayı eskisi kadar ışık veremiyor ama diger led ışıklar o kadar çok kullanılıp çok parlaklıkta ışık vermediği için daha parlak halen yanabiliyor bu da aradaki renk farkını ortaya koyuyor bir fikrim var sadece bu kadar takıntılıysanız misal veriyorum" kameranın sag ve sol tarafı siyah alt yanık olmayan yerler beyaz bir fotograf ayarlayıp yaparsanız yanık olmayan yerlerde yanacaktır ve ekran tek düze indirgenebilir düzgün ayarlamak lazım yoksa daha kötü sonuçlar olabilir"

Üst Alt