Çözüldü Mi9 SE Wi-fi Açılmıyor ve Sensörler Çalışmıyor Sorununun Çözümü

xalper97x

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
.
Konular
37
Merhaba
Çoğu kişi romlar arasında geçişlerden sonra wi-fi açılmaması veya sensörlerin çalışmaması sorunundan şikayetçi ve Flaş aracı ile temiz kurulumdan sonra bile düzelmediğini söylemekteler.

Çözümü:
- Mevcut sisteminizin flaş yazılımından persist.img alın ve sırasıyla;
- ADB Platform aracını açın
- Fastboot moduna cihazı alın
- "fastboot devices" yazın cihaz görülüyor ilse devam edin. Görmüyor ise sürücüleri kontrol edin.
- "fastboot erase persist" komutunu kullanın. persist bölümünü silecektir.
Eğer write protected (yazma korumalı hatası verirse; persist flaşlamak yerine recovery yükleyin. (TWRP veya Orangefox. Güncel sürüm önerilir.)
- Persist bölümü temizlenirse şu şekilde devam edin;
- "fastboot flash persist persist.img"
- Yeniden başlatın. her şey tamamdır.

Flashtool Çözümü ise şu:
-Flaş yapmadan önce yazılımınızın içinde images klasörünü takip edin. rawprogram0.xml Dosyasını düzenlemeye başlayın.
persist yazısını persist.img olarak değiştirin. flashtool programında configuration ayarında patch ve rawprogram xml dosyalarını işleyin ve tekrar flaşlama yapın.

İki yöntem de işe yaramaz ise recovery'de persist.img seçin ve yükleme bölümünde persist seçin ve reboot edin.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Paylaşım için teşekkürler Hocam. Neredeyse haftalık rom değiştirmeme rağmen hiç bu tür sorunlarla karşılaşmadım, sorun yaşayanlar için iyi bir rehber olmuş, elinize sağlık.

xalper97x

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
.
Konular
37
Paylaşım için teşekkürler Hocam. Neredeyse haftalık rom değiştirmeme rağmen hiç bu tür sorunlarla karşılaşmadım, sorun yaşayanlar için iyi bir rehber olmuş, elinize sağlık.
Rica ederim. Bunu öğrenene kadar her yeri araştırdım ve bir sürü rom flaşladım. Hiç bir şey çözmedi. Ta ki konumdaki yöntemi uygulayana kadar. Meğer bu kadar kolaymış! angel~~

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Rica ederim. Bunu öğrenene kadar her yeri araştırdım ve bir sürü rom flaşladım. Hiç bir şey çözmedi. Ta ki konumdaki yöntemi uygulayana kadar. Meğer bu kadar kolaymış! angel~~
Deneyerek öğrenme en etkili ve kalıcı çözüm.Bu sayede birçok yeni yöntem ve işlev öğreniliyor. Yes~~

Melih_Bey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Xıomia
Konular
8
Denedim olmadı