Güncelleme Mi9 - MIUI 10 v10.2.13.0 PFAMIXM Global Kararlı Rom

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
1562337011849-png.54967

Mi9 için MIUI 10 Global Kararlı Rom 19 Temmuz 2019 tarihi itibari ile dağıtılmaya başlanıldı.

Güncelleme Günlüğü

Sistem
  • Optimizasyon : Kilit ekranı cep modu
  • Optimizasyon : Android Güvenlik Yaması Mayıs 2019 sürümüne güncellenerek sistem güvenliğii artılrıldı

Kişiler
  • Düzeltme : Bazı durumlarda kayıtlı kişilerin SIM Kart hafızasından silinememesi

Kilit Ekranı, Durum Çubuğu, Bildirim Çubuğu
  • Yeni : Parmak izi simgesinin ekran kapalıyken görünmemesi seçeneği. (Parmak izi ile kilit açma işlevi normal şekilde çalışmaya devam edecektir)
  • Yeni : Kilit ekranı saatlerinin özelleştirilebilmesi (Ayarlar/Kilit ekranı&parola/ Gelişmiş ayarlar) NOT : Yeni saat tasarımları farklı temalar ile çalışmayabilir
  • Yeni : Yüz verisi doğrulandıktan sonra ana ekranın parmak izi ile açılabilmesi
  • Düzeltme : Ekranın her gelen bildirimde uyanmaması

Global kararlı sürüm kullanıcıları güncellemeyi indirmek ve yüklemek için Ayarlar/Telefon Hakkında/Sistem güncelleme yolunu izleyerek güncelemeyi kontrol edebilirler.

Farklı sürüm resmi rom kullanıcıları ise Aşağıda yer alan rehberi ile kurulumu gerçekleştirebilirler.

Recovery Kurulum :

Ayarlar - Telefon Hakkında - Sistem Güncelleme menüsünden, Güncelleme paketini menüsü altında indirdiğiniz .zip dosyasını seçerek güncellemeyi yapabilirsiniz.

romyukleme-jpg.40853

İndirme Bağlantıları ;

Recovery :

Fastboot :

Moderatör tarafında düzenlendi:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Hocam konuyla alakasız bir sorum olacak eea romdan globale geçerken bl kapatılırsa brick olur mu veya tam tersi için
Diğer konuda sormuştum kilitlendi diğer konu :)

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
Bildirim kaybolma sorunu düzeltildi mi acaba?

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Adamlar yanlışlarını anladı. 10.2.11-deki fixlenmeler 12 kuranlar da kura bilsin diye 13 adiyla yeniden çıktı. Şimdi yükleye bildim

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Hocam galiba bu da global beta rom. Bu ekran global betalarda boyle gozukuyor. Stabil surumlerde receieve update early seceneyi yok. Yanlisim varsa duzeltin.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
cantara hocam bu rom da Beta Stabil rom. Basligi duzeltirseniz daha guzel olur.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam konuyla alakasız bir sorum olacak eea romdan globale geçerken bl kapatılırsa brick olur mu veya tam tersi için
Diğer konuda sormuştum kilitlendi diğer konu :)

Denemdim ben hocam. Cİhazım China dolayısıyla deneme şansım da yok :)

AssassinAdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Xiaomi mi 9
Konular
0
Arkadaşlar şuan xiaomi eu 9.7.19 rom yüklü
Bu Daha mı güncel yoksa kurulu olanmı

MXKM

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9
Meslek
Emekli
Konular
6
1562337011849-png.54967

Mi9 için MIUI 10 Global Kararlı Rom 19 Temmuz 2019 tarihi itibari ile dağıtılmaya başlanıldı.

Güncelleme Günlüğü

Sistem
  • Optimizasyon : Kilit ekranı cep modu
  • Optimizasyon : Android Güvenlik Yaması Mayıs 2019 sürümüne güncellenerek sistem güvenliğii artılrıldı

Kişiler
  • Düzeltme : Bazı durumlarda kayıtlı kişilerin SIM Kart hafızasından silinememesi

Kilit Ekranı, Durum Çubuğu, Bildirim Çubuğu
  • Yeni : Parmak izi simgesinin ekran kapalıyken görünmemesi seçeneği. (Parmak izi ile kilit açma işlevi normal şekilde çalışmaya devam edecektir)
  • Yeni : Kilit ekranı saatlerinin özelleştirilebilmesi (Ayarlar/Kilit ekranı&parola/ Gelişmiş ayarlar) NOT : Yeni saat tasarımları farklı temalar ile çalışmayabilir
  • Yeni : Yüz verisi doğrulandıktan sonra ana ekranın parmak izi ile açılabilmesi
  • Düzeltme : Ekranın her gelen bildirimde uyanmaması

Global kararlı sürüm kullanıcıları güncellemeyi indirmek ve yüklemek için Ayarlar/Telefon Hakkında/Sistem güncelleme yolunu izleyerek güncelemeyi kontrol edebilirler.

Farklı sürüm resmi rom kullanıcıları ise Aşağıda yer alan rehberi ile kurulumu gerçekleştirebilirler.

Recovery Kurulum :

Ayarlar - Telefon Hakkında - Sistem Güncelleme menüsünden, Güncelleme paketini menüsü altında indirdiğiniz .zip dosyasını seçerek güncellemeyi yapabilirsiniz.

romyukleme-jpg.40853

İndirme Bağlantıları ;

Recovery :

Fastboot : Eklenecek...

Hocam benim cihaz rootlu ve stock rom kullanmaktayım. Bu yeni stock romu nasıl yüklerim?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam benim cihaz rootlu ve stock rom kullanmaktayım. Bu yeni stock romu nasıl yüklerim?
OTA üzerinden gelen güncelleme size düşük boyutlu gelecektir, yükle dediğinizde hata verecek ve full romu indirmeniz istenecektir. İndirilen bu full romu kurabilirsiniz. Ancak bu yol zahmetli hem de riskli. Rom kurulduktan sonra tekrar TWRP kurmanız, root yetkisi almanız gerekir ve ayrıca en küçük hatada cihazınız bootloop'ta kalır.

Bunun yerine güncelleme dosyasını indrip TWRP ile install zip seçeneğinden yüklemeniz daha mantıklı. Yükledikten sonra boot yapmadan önce magisk flashlamanız da lazım.

Dipnot olarak Mi9 TWRP'lerinin pek çoğu resmi romların yüklenmesini desteklemiyor. Hangi yöntemle olursa olsun cihazınızı güncellemeden önce TWRP'nizin resmi rom destekli olduğundan emin olun ya da destekli bir TWRP yükleyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt