Çözüldü Mi9 Low temperature warning

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Antalyada yaşıyorum klima açık şekilde sıcaklık 37 derece telefonda bir uyarı geldi "Low temperature warning" sanırım yanlış gördüm deyip batarya arayüzüne gittim güvenlik içinden birde ne göreyim sıcaklık "-38 derece" görünüyor şarj birden bire %2 oldu kapandı sonrasında açmaya çalıştım açılmadı şarja taktım biraz bekledi ve şuan ara ara uyarı veriyor fikri olan var mı?

Güncelleme 21.06.2019
Arkadaşlar dün gece sabaha kadar şarjda durmasına rağmen %12 üzerine çıkmıyor şarj kablosunu çektiğim anda uyarı veriyor sanırım lipo nun azizliğine uğradım...
Ampere ile de kontrol ettiğimde şarj kablosu takılı iken -38.2 derece durum aşağıdaki şekilde;

kendi arayüzünden kontrol ettiğimde -2 -8 32 gibi değerler çıkıyor ama sonuç olarak genelde -38 yazıp hata veriyor video ekteki gibidir;
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

telefon ritzy garantili migrostan aldım istanbul'a göndermem gerekecek 20 gün beklemem gerekecek fakat daha yeni aldığım bir telefonun sökülmesini de istemiyorum açıkçası cantara hocam bu konuda bilgilerini rica ediyorum gerekirse servise gönderirken konunun çıktısını alıp kutuya ekleyeceğim teknik detaylar belli olsun diye...

Güncelleme 21.06.2019
Sanırım kaderimde var bu durum bugün cihazı migros a ritzye gönderilmek üzere teslim ettim bu şekilde daha iyi olacağını düşündüm ayrıca deskteki çalışan içimi rahatlattı servis hakkında kötü düşünmüştüm ama sattıkları samsung dahi o servis güvencesi altındaydı umarım sorun yaşamam nedense hep ilk beni vuruyor böyle olaylar mi8 lock olduğunda sorunu çözmüştüm ama arkamdan pek çok kişi bu sorunu yaşamıştı KASIMM arkadaşımızdan sonra... umarım buda aynı şekilde olmaz :)

Son olarak hobi olarak fotoğraf çekimi yapmaktayım mi8 in ekran kırıldı mi9 da bu durumda şuan zte nin ürettiği t50 ye cynogen kurup kullanmaya başladım ve fark ettim ki resmen şımarıklık yapmışım aylardır kullanmadığım slr fotoğraf makinemi çantasından çıkarıp fotoğraf çekmeye başladım bu tarz şeylere vesile olması da ayrı bir durum gerçekten... kim bili mi8 ve mi9 u satıp orta seviye bir telefon ile devam ederim belkide bir gün...

Güncelleme 27.06.2019
Nihayet migros 6 günde müdürlerine kadar ulaşmam sonucu servise cihazı ulaştırabildi. şikayetvar a kayıt oluşturdum merkezlerini aradım kayıt oluşturdum hala dönecekler. şuan serviste sıraya alınmış olarak görünmekte güncelleme oldukça buradan sizlerlede paylaşıyor olacağım

Güncelleme 02.07.2019
11 Gündür mi9 dan uzağım artık telefonsuz yaşamak çok sıkıntı olmamaya başladı bile bugün arayıp Ritzy Servis ile görüştüm teknisyen değişikliği olmuş başka biri bakacakmış arka kapağı söküp bir batarya değiştirmek çok mu zor anlamadım böyle giderse resmi tamir sürecini doldurtup zorla hakem heyetinden iade oluşturtacaklar kendilerine...

Güncelleme 16.07.2019
Servis Durumu KARGOYA VERİLECEK
Yapılan İşlem ARIZA GÖRÜLMEDİ

Servisi aradığımda sorunun yazılımsal olarak çözüldüğünü ve üstüne basa basa test edildi mi diye sormama rağmen teknisyenlerimiz tarafından test edildi cevabı aldım böyle birşeyin yazılımsal olarak çözülebilmesi sizce ne kadar mümkün? umarım telefon aynı şekilde gelmez ritzye şuan için pek güvenemedim...

Son düzenleme:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Antalyada yaşıyorum klima açık şekilde sıcaklık 37 derece telefonda bir uyarı geldi "Low temperature warning" sanırım yanlış gördüm deyip batarya arayüzüne gittim güvenlik içinden birde ne göreyim sıcaklık "-37 derece" görünüyor şarj birden bire %2 oldu kapandı sonrasında açmaya çalıştım açılmadı şarja taktım bira bekledi ve şuan ara ara uyarı veriyor fikri olan var mı?

Pilin sıcaklık ölçen sensöründe sıkıntı var gibi görünüyor hocam. Pilin değişmesi lazım yüksek ihtimalle. Garanti varsa garantiye gönderin.

sefa142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 9 Global
Konular
18
Hocam sanırım arabada iken klima açık seyahat ediyorsunuz, telefonunuz o sirada neredeydi klima gazı üfleyen yerde duruyorsa uzun süre belki ondan dolayı telefonunuz soğumuş olabilir. Klima izgarasina telefon tutucu koymuştum kışın sıcağı açtım bir baktım aşırı sıcak diye uyarı geldi sonradan anladım bende.

Mohan41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Meslek
Kalite Teknisyeni
Konular
26
Hocam sanırım arabada iken klima açık seyahat ediyorsunuz, telefonunuz o sirada neredeydi klima gazı üfleyen yerde duruyorsa uzun süre belki ondan dolayı telefonunuz soğumuş olabilir. Klima izgarasina telefon tutucu koymuştum kışın sıcağı açtım bir baktım aşırı sıcak diye uyarı geldi sonradan anladım bende.
isterse klimanın içine soksun - 37 olamaz ama sensörü bozmuş olabilir orasını bilemem

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
İlk defa böyle bir problem gördüm.
Daha önce sıcaktan kapandığını bilirim ama bu garip - 38 derece demek ne demek insan yaşamaz o havada. Geçmiş olsun umarım ciddi bir problem değildir.

gekren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
12
Sensörün default en düşük derecesi - 37 dir. Olabilecek en düşük sıcaklığı ölçüyor gibi görünüyor. Sensör bozuk olabilir bence.

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37

Merhaba, dediğiniz gibi bir durum olsa bir süre sonra ısınması gerekir ama sensör işlevini yerine getirmiyor gibi ayrıca konuyu güncelledim sabaha kadar şarjda iken %12 üzerine çıkmadı cihaz...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sensörün default en düşük derecesi - 37 dir. Olabilecek en düşük sıcaklığı ölçüyor gibi görünüyor. Sensör bozuk olabilir bence.
Doğru ayrıca şarj da almamaya başladı konuyu güncelledim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pilin sıcaklık ölçen sensöründe sıkıntı var gibi görünüyor hocam. Pilin değişmesi lazım yüksek ihtimalle. Garanti varsa garantiye gönderin.
Sök tak yapılması ne kadar iyi olur bilmiyorum cihazı daha yeni aldım çünkü... :(

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Konu güncellendi.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Büyük ihtimal sadece batarya değişecek benim de çakma batarya taktım sıcaklık sadece 25 derece gözüküyor içinizi karartmayın telefonu tamamen sokmezler belki.

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Servisten mi hesabı şifremi istiyorlar sizce mantıklı mı paylaşmak?

Üst Alt