Soru Mi9 eu rom sürüm önerisi

wdtkrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vedat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
Merhaba arkadaşlar 2 haftadır mi9 kullanıcısıyim, bataryasını deji ile değiştirdim .2el aldığım için batarya ölüydü.
Bundan önce mi8 eu rom 12.5 kullanıyordum ve canavar gibiydi . Şuan mi9 da eu rom 12.5.6 kullanıyorum ama sanki yeterince iyi değil .
İlk üretildiği romu yükledim MIUI 10lu android 9 romunu , çok daha hızlıydı ama işte karanlik not açılır pencere falan yoktu diye 12.0.4 yükledim . Anlayacağınız hangi romu kullanmam konusunda kafam karışık . Kullanıp memnun olduğunuz romu önerir misiniz .

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Port romu yükleyebilirsiniz. Ben memnunum A12 Miui13.
Eu miui13 sonbaharda ancak gelir onu da bekleyebilirsiniz.

wdtkrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vedat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
Port romu yükleyebilirsiniz. Ben memnunum A12 Miui13.
Eu miui13 sonbaharda ancak gelir onu da bekleyebilirsiniz.
türkçe dil desteği yok ve, miui 10na kadar bütün romları denedim nerdeyse , sanırım mi9un en hızlı olduğu rom ilk çıktığı rom. tıkladığın anda ayarlar acılıyor. diğer bütün romlarda ayarlar bi tık bekletiyor. ve miui 10da 2x kamera kendi çalışıyor. diğer sürümlerde ana kamera yakınlaştırıp 2x gibi davranıyor. miui 10un tek eksiği dark mod. coğu uygulamanın kendi içinde dark modu var ama , bi tuşa basınca hepsi dark mod tekrar basınca cıkması gibi kullanışlı olmuyor. suan en son olarak saf android 12 rom denicem , oda mui 10 kadar hızlı değilse miui 10 yükleyip devem edicem. benim için güncellik değil de hangisi daha hızlıysa akıcıysa o oenmli

• Beğen
Tepkiler: E.D

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Türkçe için Magisk modülü var. %98 Türkçe oluyor.
Miui 13'de animasyon hızı ve süresi ayarı var. Sizi bilmem ama bana gayet hızlı geliyor.

wdtkrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vedat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
Türkçe için Magisk modülü var. %98 Türkçe oluyor.
Miui 13'de animasyon hızı ve süresi ayarı var. Sizi bilmem ama bana gayet hızlı geliyor.
bütün hepsinde anımasyon hızı ayarlama var ama uygulamanın acılma hızı en yüksek miui 10 da, ayarlara gir mesela ilk girerken bi saniye siyah bir ekran geliyor sonra acılıyor , miui 10da ise animasyon geliyor ve direk acılıyor ayarlar. mıuı 10nu denemeni tavsiye ederim . geekbench 5te bile en yüksek puanı mıuı 10 aldı.denediğim yazılımlar ;
13.0.4 port
12.5.1 global
12.5.6 eu
12.5.2 global
12.0.6 eu
11.0.9.0 eu
10.2.16 eu
hepsini tek tek deneyimledim geekbench yaptım kameralara hız baktım ve mıuı 10nu herkese tavsiye ediyorum

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Şuan mi 10 dan portlanan miui 13 and 12 kullanıyorum. Efsane bir rom. 7 saate kadar çıkıyor ekran süreleri orjinal batarya ile.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

türkçe dil desteği yok ve, miui 10na kadar bütün romları denedim nerdeyse , sanırım mi9un en hızlı olduğu rom ilk çıktığı rom. tıkladığın anda ayarlar acılıyor. diğer bütün romlarda ayarlar bi tık bekletiyor. ve miui 10da 2x kamera kendi çalışıyor. diğer sürümlerde ana kamera yakınlaştırıp 2x gibi davranıyor. miui 10un tek eksiği dark mod. coğu uygulamanın kendi içinde dark modu var ama , bi tuşa basınca hepsi dark mod tekrar basınca cıkması gibi kullanışlı olmuyor. suan en son olarak saf android 12 rom denicem , oda mui 10 kadar hızlı değilse miui 10 yükleyip devem edicem. benim için güncellik değil de hangisi daha hızlıysa akıcıysa o oenmli
Aospler genel olarak hızlı. Syberia öneririm.

Son düzenleme:

wrcmemet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet ANIL
Cihazım
Mi 9
Konular
0
Şuan mi 10 dan portlanan miui 13 and 12 kullanıyorum. Efsane bir rom. 7 saate kadar çıkıyor ekran süreleri orjinal batarya ile.

Merhaba.Onun linki var mı sizde?

Üst Alt