Yardım Mi9 En İyi Rom Bilgili Arkadaşlar

cruelnerd

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Batu
Cihazım
Mi9
Konular
18
Merhabalar Arkadaşlar, android, rom, twrp gibi şeyleri sadece bu forumda duydum, gerçekten android'in bilgisayar üzerinden yapılan işlerine hakim değilim ve daha önce yapmadım. Telefonumun kilidi halen kırılmadı alındığı gibi orjinal. Cihazım mi9 miui 12 'ye geçtim.

Ancak uygulamalar arası geçişte, sayfaları kapatırken vs kasma yapıyor, arayüzde de öyle. Note 8 Pro var babamın cihazı, çoğu uygulamayı benim telefonumdan daha hızlı ve stabil çalıştırıyor.

Pil performansı da günden güne düşmekte cihazın. Sizden istirhamım şu : Daha önce hiç telefona rom yüklemedim, bu işlemleri yapmadım, telefonumun kapasitesini, işlemcisini, ramını en stabil ve en güçlü şekilde kullanan kasmayan bir arayüze sahip bir rom arıyorum ve ona ait bir rehber.

Siz mi9 cihazınızda hangi romu kullanıyorsunuz ve bu kasmalar normal midir ? Dediğim gibi cihazın kilitleri kapalı, daha orjinal hiç oynamadım. Bir iki kere format atmıştım, fabrika ayarlarına sıfırlamıştım o zaman. Snapdragon 855 ve 6 GB Ram'e sahip bir telefonun kasması bana hiç normal gelmiyor. Üstünden daha 1 sene dahi geçmedi.

MXKM

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9
Meslek
Emekli
Konular
6
Ben Mi 9 Avrupa (EAA) Kararlı V12.0.1.0.QFAEUXM Rom kullanıyorum. Xiaomi'nin gereksiz uygulamalarını daTitanium Backup (root gerekir) ile dondurdum, telefon akıcı ve pil performansından da gayet memnunum.

Oyla:

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
75
Hocam aslında en iyi rom diye bişey nedeni her rom her cihaz da aynı şekilde çalışmıyor ve aynı performansı vermiyor. Bulunduğunuz yer hattınız ve hattınızın çekim gücü vs vs bir sürü etken var. Bunlar pil performansınız büyük ölçüde etkileyen faktörler. Yani biraz da sizin test ederek bulmanız daha sağlıklı olur.

Oyla:
Üst Alt