Yardım Mi9 Alacağım Tecrübeli arkadaşların yolgöstermesini rica ediyorum

ugur47221

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
mi9 Ex. 8/256
Konular
2
Öncelikle Herkese meraba aranıza yeni katılıyorum sonzamanlarda xioami mi9 dikkatimi çekti 3500-4000tl bütçem var mi9 almak istiyorum bana aşağıda yazdığım sorularda yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim ben maddeler halinde yazayım ;

*telefon 15nisanda resmi olarak satışa sunulacak ben daha ucuz olsun diye yurtdışı almaya niyetliyim beklemelimiyim çıkış fiyatı çok ucuz olurmu yoksa 4700₺olarak mı çıkar
*8/128 modeli almaya niyetliyim sahibinden üzerinden bulup gerekirse kayseriden istanbula gidebilirim( 8/128 3500₺ye buldum), 8/128olanlar çine mi özel global modeli varmı
*global mi olmalı çin mi, donanımsal fark varmı (bant20) çin olursa sorun yaşarmıyım
*imei tamir işleri varmı(zor mu yoksa tamamen İMKANSIZ mı) bu modelde, birkaç aya kadar çıkarmı, çıkmazsa en uygun nasıl kaydettirebilirim
*telefonu alırken neye dikkat etmeliyim kutu açık olanlarda sorun çıkarmı
*Aldıktan sonra türkçe dili ve romu nasıl yüklerim en iyi rom avrupa(xioami.mi) geliştirilen rom mu o rom stock rom kadar hızlı update alırmı
*20w lık wifi şarj adaptörünü nasıl en uygun şekilde edinebilirim
*kulaklık olarak gümbürgümbür kaliteli ne önerirsiniz (mi nin gürültü önleyicili kulakiçi var 250₺ deneyen varmı değermi)
*telefonu en uygun istanbulda felan nerde bulabilirim (adana ve kayseriden de alabilirim en uygun getiren yer neresi)
*3500ün üstüne 1500₺daha koyup 12/256 ee almaya değermi

beni aydınlatan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi9 modeli için çok büyük ihtimalle IMEI tamiri olmayacak dolayısı ile her halükarda eğer kendi pasaportunuz varsa ve yurt dışına çıkış yaptıysanız 650 TL kayıt ücreti ödemeniz gerekecek. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport için de ayrıca 150 TL civarında bir masrafınız daha olur ve toplamda sadece IMEI kaydı için 800 TL ödemeniz gerekir. Garanti ve iade şartları da göz önüne alındığında resmi kayıtlı almak ile "ucuz olsun diye" yurtdışı almak arasında maddi anlamda ciddi bir fark olmuyor. Ek olarak China versiyonda Band 20 bulunmuyor.

Oyla:

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
sen bekle h.burada gıbı sıtelere yakında giriş olucak kafanı bulandırma mi9 guzel cep,h.buradan alabılırsın mi9 bırak, enuygun mi ceplerde bile kullanım zenginliği var mi 9 doğr tercih

Oyla:

Gokcesel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Engin
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Arkadaşlar merhaba, ben de mi 9 almak istiyorum yeni konu açmaktansa arkadaşın sorularını kullanıp, bir kaç soru eklemek istiyorum :) Almanya'da, Fransa'da telefon aldırabileceğim tanıdıklarım mevcut ama global sürüm cihazlar 6 GB ram ile satılıyor 8 gb yok sanırım. Doğrumudur ? 450 Euro 6/64 499 Euro 6/128 GB gibi bir fiyatlandırması var.

Ben en az 8 GB ram'li modelini istiyorum o yüzden Çin rom'lu cihaz almam gerekecek değil mi?

Bir de EE modeline 1-1.5 bin lira fazla vermeye gerek var mı sizin düşünceleriniz nelerdir acaba?

10 Yılı aşkın iPhone kullanıcısı olarak çok yabancıyım Xiaomi'ye, Forumdan araştırıp öğrenmeye çalışıyorum bir kaç bilgiyi ama yardımcı olursanız sevinirim :)

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Arkadaşlar merhaba, ben de mi 9 almak istiyorum yeni konu açmaktansa arkadaşın sorularını kullanıp, bir kaç soru eklemek istiyorum :) Almanya'da, Fransa'da telefon aldırabileceğim tanıdıklarım mevcut ama global sürüm cihazlar 6 GB ram ile satılıyor 8 gb yok sanırım. Doğrumudur ? 450 Euro 6/64 499 Euro 6/128 GB gibi bir fiyatlandırması var.

Ben en az 8 GB ram'li modelini istiyorum o yüzden Çin rom'lu cihaz almam gerekecek değil mi?

Bir de EE modeline 1-1.5 bin lira fazla vermeye gerek var mı sizin düşünceleriniz nelerdir acaba?

10 Yılı aşkın iPhone kullanıcısı olarak çok yabancıyım Xiaomi'ye, Forumdan araştırıp öğrenmeye çalışıyorum bir kaç bilgiyi ama yardımcı olursanız sevinirim :)

global alın 6 ile 8 arasında bir fark yok kullanımda 6 bile çok , band 20 çin telefonlarında yok burda durduk yere sorun yaşamayın alın global kullanın hatta kayıt felan hemen hemen aynı gelecek 500 euro ile 5000 tl arasında fark yok garantili buradan alın geçin direk ,

Oyla:

Gokcesel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Engin
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
global alın 6 ile 8 arasında bir fark yok kullanımda 6 bile çok , band 20 çin telefonlarında yok burda durduk yere sorun yaşamayın alın global kullanın hatta kayıt felan hemen hemen aynı gelecek 500 euro ile 5000 tl arasında fark yok garantili buradan alın geçin direk ,

Hocam okuduğum kadarıyla android cihazda ram ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur denmesinden dolayı 8'lik istiyorum. Arasında ki fark ne kadar bilmiyorum ama 8'lik olsun :) Çin'den almaya çalışacağım 490 dolar 8/128'lik fiyatı band 20 de çok elzem değil LTE çok kullanmıyorum zaten. Düzgün çeksin yeter bana. Bütçem 3100 lira civarı, eşime de ilerleyen zamanlarda alacağım için kayıt 2 cihaza tek pasaporttan olacağı için buradan 5000 lira verip almak mantıklı gelmiyor açıkcası.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hocam okuduğum kadarıyla android cihazda ram ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur denmesinden dolayı 8'lik istiyorum. Arasında ki fark ne kadar bilmiyorum ama 8'lik olsun :) Çin'den almaya çalışacağım 490 dolar 8/128'lik fiyatı band 20 de çok elzem değil LTE çok kullanmıyorum zaten. Düzgün çeksin yeter bana. Bütçem 3100 lira civarı, eşime de ilerleyen zamanlarda alacağım için kayıt 2 cihaza tek pasaporttan olacağı için buradan 5000 lira verip almak mantıklı gelmiyor açıkcası.

Şebeke aklınıza takılmaması açısından çinden alacağınıza gene avrupadan ama global versiyon alın 6 gb ile 8 arasında kullanımda bir fark yaratmayacaktır.
Androidde evet fazla daha iyidir derler de o 5 yıl önceydi : )

Artık eskisis gibi değil 4 gb bile yeter ama pubg gibi ağır oyunlar oynayanlar 6 alıyor 8 gereksiz bence , yerinizde olsam global 6 gb lı alırdım ,

kendimde 6 gb olan telefon mi 8 se kullanıyorum , glabol olması daha önemli 6 veya 8 olmasından

Oyla:

ugur47221

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
mi9 Ex. 8/256
Konular
2
Mi9 modeli için çok büyük ihtimalle IMEI tamiri olmayacak dolayısı ile her halükarda eğer kendi pasaportunuz varsa ve yurt dışına çıkış yaptıysanız 650 TL kayıt ücreti ödemeniz gerekecek. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport için de ayrıca 150 TL civarında bir masrafınız daha olur ve toplamda sadece IMEI kaydı için 800 TL ödemeniz gerekir. Garanti ve iade şartları da göz önüne alındığında resmi kayıtlı almak ile "ucuz olsun diye" yurtdışı almak arasında maddi anlamda ciddi bir fark olmuyor. Ek olarak China versiyonda Band 20 bulunmuyor.
hocam öncelikle teşekkürler bugün telefon getiren biriyle iletişime geçtim arkadar 8/128 3500₺diyor çin modeli
fakat şebeke sorunu yaşamazsın diyor bant 20 desteği de bunlarda var diyor gsmarenadan baktığımda da destek görünmekte sizce ne yapmalıyım alırsam sorun yaşarmıyım

diğer sorularıma dabildiğiniz kadarıyla açıklık getirebilirmisiniz?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
hocam öncelikle teşekkürler bugün telefon getiren biriyle iletişime geçtim arkadar 8/128 3500₺diyor çin modeli
fakat şebeke sorunu yaşamazsın diyor bant 20 desteği de bunlarda var diyor gsmarenadan baktığımda da destek görünmekte sizce ne yapmalıyım alırsam sorun yaşarmıyım

diğer sorularıma dabildiğiniz kadarıyla açıklık getirebilirmisiniz?

Fiyat konusunda bir yorum yapmayacağım hocam. Bir önceki mesajımda açıklamıştım, sizin tercihiniz.

Band 20 çin modellerinde yok. Hem Xiaomi'nin yayınladığı verilerde bulunmuyor hem de kendi yaptığım testlerde Band 20'ye rastlamadım. Aynı anda Note 2 ile Band 20 üzerinden bağlandığım noktada Mi9 China ile 3G ağlarına bağlanıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Gokcesel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Engin
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Şebeke aklınıza takılmaması açısından çinden alacağınıza gene avrupadan ama global versiyon alın 6 gb ile 8 arasında kullanımda bir fark yaratmayacaktır.
Androidde evet fazla daha iyidir derler de o 5 yıl önceydi : )

Artık eskisis gibi değil 4 gb bile yeter ama pubg gibi ağır oyunlar oynayanlar 6 alıyor 8 gereksiz bence , yerinizde olsam global 6 gb lı alırdım ,

kendimde 6 gb olan telefon mi 8 se kullanıyorum , glabol olması daha önemli 6 veya 8 olmasından

Valla ram olayını yakın bir tarihte yazılan konudan okudum tecrübem olmadığı için 8'lik tercih etmeyi düşünüyordum. Ağır oyun oynamıyorum telefonla sadece Arena of Valor oynuyorum onda da sıkıntı yaşamam 6'da öyleyse :) Anladım hocam teşekkür ederim cevabınız için :) bütçeye göre ayarlamaya çalışayım bir telefon sağ olun :)

Oyla:
Üst Alt