Yardım Mi8SE Rom Yükleme Kafa Karışıklığı

• Konbuyu başlatan lolman
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 931

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Merhabalar

Bu konularda hiç bilgim olmadığı için nereden başlayacağımı bilmiyorum tüm başlıkları okudum fakat yazılım yükleme konusunda işlem sırasıyla ilgili elle tutulur bir yol izleme durumu yok herşey karmakarışık. yani demek istediğim o ki Yeni başlayanlar için dikkat edilmesi gereken konular nelerdir cihazın brick olmaması için
bir kaç gün içinde Mi 8 se cihazı almayı planlıyorum

Madde madde yazmak istiyorum. Burada benim için önemli olan işlem sırası . Çünkü yazılım atmaya çalışırken diğer bir maddeyi önce yaparsam cihazım brick olabilir. hangileri sırayla olmalıdır.

1 . ilk yol olarak bilgisayarın telefonu görmesi için driver mı yükemek gerekiyor ?
2. Telefon çin rom olduğu için eu yazılım yüklemeden önce Bootloader Kilidini mi açmak gerekiyor.? Bootloader yetkisi elimizdeyse istediğimiz kadar kapatıp açabiliyormuyuz
3. rom telefon üzerinden twrp kullanılarak mı yoksa miflash uyluamasıyla mı atılacak . twrp ile atılacaksa herhangi bir durumda brick olur mu. miflash ile atılacaksa yanlış bir tik işaretlenirse brick olur mu. bu konuda nelere dikkat edilecek. (clear and lock seçeneği varmış , birde rom atarken oturum açmadan flash & lock seçeneği varmış .bazı arkadaşların bu seçeneklerde sorun olmus sanırım ne oldugunu bilmiyorum.
4.Bir de anti-rollback Koruması varmış Eğer ki telefonda bu varsa eski sürüme dönemiyor muyuz eğer ki dönüyorsak brick olmaması için flashlarken yada twrp ile rom atarken neler yapılmalıdır. mi flash 04.01 sürümü kullanılmalı şeklide yazılar gördüm.

bu yazdığım maddelerde önemli olan işlem sırası. Yoksa cihaz brick olabilir . Sorunsuz bir şekilde rom yükleme ve rom eski sürüme dönme nasıl olmalıdır Teşekkürler

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Son olarak sormak istediğim bu telefonu satan kişi Bölge kiliti açık eu room yüklü olarak sattığını belirtti. Bu bölge kilidi biz istediğimiz zaman kapatabiliyor muyuz. Satıcıya ne sormam gerekiyor bu konuda
EU romlarda bölge değiştirilemiyor. Zannediyorum satıcınızın bahsettiği şey bu. Sorun olmayacaktır, zaten custom romlarda bölge değiştirmenize gerek de yok.

Oyla:

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
EU romlarda bölge değiştirilemiyor. Zannediyorum satıcınızın bahsettiği şey bu. Sorun olmayacaktır, zaten custom romlarda bölge değiştirmenize gerek de yok.

Bölge kilidinin sürekli açık olması bir sıkıntı yaratır mı ? yani euro rom yükleyip bölge kilidini kapatıyor muyuz ?. bir de bölge değiştirilmiyorsa yüz tanıma çalışmıyor sanırım . o kısım sorun yaratmaz mı . hindistan yada azerbaycan yapıyorlar sanırım

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bölge kilidinin sürekli açık olması bir sıkıntı yaratır mı ? yani euro rom yükleyip bölge kilidini kapatıyor muyuz ?. bir de bölge değiştirilmiyorsa yüz tanıma çalışmıyor sanırım . o kısım sorun yaratmaz mı . hindistan yada azerbaycan yapıyorlar sanırım
Eu romlarda gerek yok, yüz tanıma açık olarak gelecektir zaten.

Oyla:

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Eu romlarda gerek yok, yüz tanıma açık olarak gelecektir zaten.

Teşekkürler. Yavaş yavaş olayı kavrıyorum. Hala araştırma yapıyorum fakat kafama takılan 1 konu daha var. antirollback olayı. Telefonu aldığımda bu antirollback koruması telefonun üzerinde bulunan yazılıma mı bağlı, mesela telefon miui 10 yazılıma yükseltildiyse antirollback devreye giriyor ve geri dönüş yapılamıyor.. eğer telefona en son miui 8 sürümünde kaldıysa antirollback bu yazılımda aktif olmadığı için etkin olmuyor gibi mi anlamam gerekiyor ? Yani antirollback belli sürüme yülselttiğimizde mi devreye giriyor ve geri dönüş yapılamıyor.

Oyla:

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Mi 8 se lerde antirollback yok diyorlar doğru mu . miui 10 yüklü mi8 se de antirollback yok mudur ? Yeni konu açmadan burdan devam etmek istedim. Satıcı sadece mi 8 ve mi 8 pro'larda var dedi

cantara serhat.yldz

Oyla:
Üst Alt