Soru Mi8se bl kilidi açma ve global rom yükleme

resularazli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ARAZLI
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
14
Merhaba arkadaşlar. İlk olarak tekrar benzer konu açdığım için kusura bakmayın. Türkce yazı hatalarım içinde ayrıca özür diliyorum. Kardeşim geçeb yıl aliexpressden mi8se sipariş verdi. Çin sürümü olduğu için miui sürümü 9da kalmiş, güncelleme gelmiyor ve telefonda bir çok hatalar var. Örnək olarak : word uygulamssi calismiyor. Whatsappda profil resmi degistiremiyor. Whatsappa girmedigi sürecte bildirim gelmiyor. Yarın global kararli rom yüklemek istiyirom. Az çok bu konularda Samsung ile bilgim var rom recovery yazmak felan. Xiaomi cihazlarında BL kilidi konusuna göre biraz tereddüt ediyorum. BL kilidini flash tool ile açıyolar sanırım format oluyo sonrasında. Twrp recovery indirip ordan kurmalıyam bildiyim kadarıyla. Bir yanlışım varsa lütfən düzeltin. Twrp yuklemeden direk official global rom indire bilirmiyim? Birde rica etswm sağlam ve guvenilir indirme linklerini yoruma birakirmisiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Oyla:

resularazli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ARAZLI
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
14
Teşekkür ederim yardımınız için. Recovery indirdikden sonra, bazı romlar varki onları kurdukta mi logosunda takılıp kalıyor. Twrp ile eski sürümun backupunu ala biliemiyim en kötü ihtimal için? Öyle bir seçeneğim varmı twrp recoveryde backup aliyim, yeni rom açılmazsa veya hosuma gitmese geri eski surume döneyim

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Teşekkür ederim yardımınız için. Recovery indirdikden sonra, bazı romlar varki onları kurdukta mi logosunda takılıp kalıyor. Twrp ile eski sürümun backupunu ala biliemiyim en kötü ihtimal için? Öyle bir seçeneğim varmı twrp recoveryde backup aliyim, yeni rom açılmazsa veya hosuma gitmese geri eski surume döneyim

Mi logosunda kaldığınız zaman Twrp'den Format Data (yes) yaparsanız büyük ihtimal açılacaktır. Evet yedek alıp eski sürüme dönebilirsiniz.
Rehber - TWRP Yedekle/Backup Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

Oyla:

resularazli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ARAZLI
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
14
Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Teşekkür ederim yardımınız ve dikkatiniz için. Yarın inşallah sorun çıkmadan bu sorunu çözerim sayenizde

Twrp ilk açıldığında wipe format data yes yazıp tamamladıkdan sonra restart recovery yapmalısınız tekrar twrp açıldık dan sonra rom dosyasını kopyalayıp kurun daha sonra twrp yeni versiyonunu da yükleye bilirsiniz ,

mi-room 10.3.1.0 öneririm

Oyla:
Üst Alt