Yardım mi8se ahizeden gelen ses az

hasta555

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
4
önceden böyle bir problem yoktu son güncellemelerden sonra(donanımsalda olabilir bilmiyorum) ahizeden çok az ses gelmeye başladı nerdeyse duyulmuyor hoporlere alıp konusmak zorunda kalıyorum.başına gelen varmı?çözüm nedir?

hanefi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hanefi
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Aynı sorun son zamanlarda bende de var. Romdan kaynaklı diye düşündüm ama sayısız rom denedim birkaç gündür. Hepsinde aynı. Bugün arka kapağında söküp bakacağım belki toz kir vardır.

Oyla:

furkansensen1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan şen
Cihazım
mi 8 se
Konular
0
Arkadaşlar aynı cihazda aynı problemi yaşadım. Sorunu daha yeni çözebildim. Telefonu magiskle rootlayıp türlü modüller yüklemeyi, sıfırlamaya hatta rom değiştirmeyi denedim hiçbiri sorunu çözmedi. Tam sorunun donanımsal olduğunu düşünmeye başlamışken İnternete komik ama bir o kadar da işe yarar bi çözüm yöntemi buldum. SAKIZ. Evet problemini çözen sakız oldu. Zaten dikkat ettiyseniz Mi 8 se'nin ahize kısmı çok küçük ve mazgal delikleri gözle bile zar zor seçiliyor. Tek yapmam gereken şekersiz falım sakızı çiğneyip elimde yuvarlayıp nemini aldıktan sonra ahizenin üzerinde yuvarlanmak oraya basıp basıp çekmek oldu. İçinden çıkan pisliği görünce çok şaşırdım ama sonra yaptığım telefon konuşmasından sonra resmen şok oldum :) Meğer tek problem ahize mazgalının tıkanmasıymış. Mutlaka deneyip dönüş yapın. Umarım probleminiz çözülür :D (Mikrofon, hoparlör ve şarj girişi için de deneyin. İşe yarıyor. Sakız mümkünse şekersiz falım olsun. Sakızı nemli bırakmamaya özen gösterin.)

Oyla:

hanefi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hanefi
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Sakızı denemedim ama dün arka kapağı söktüm ahizeyi de söktüm hiç kir yoktu. Sakızı da deneyelim bakalım inşallah çözülür. Çok sevmeme rağmen Telefonu satma sebebim olabilir malesef.

Oyla:

hasta555

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sakızı denemedim ama dün arka kapağı söktüm ahizeyi de söktüm hiç kir yoktu. Sakızı da deneyelim bakalım inşallah çözülür. Çok sevmeme rağmen Telefonu satma sebebim olabilir malesef.
çözebildinmi hocam

Oyla:

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Fabrika da çalışıyorum riski göze alarak ahizeye hava sıktım kompresörden on numara oldu valla :D tavsiye ederim ama ben her riski göze aldım bilesiniz hocam.

Oyla:

hasta555

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende temizleyerek çözdüm sağolun ama kürdanla yapıyım derken biraz yamuldu :D

Oyla:

sessizliginsesi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
xiaomi mi 8 se
Konular
2
önceden böyle bir problem yoktu son güncellemelerden sonra(donanımsalda olabilir bilmiyorum) ahizeden çok az ses gelmeye başladı nerdeyse duyulmuyor hoporlere alıp konusmak zorunda kalıyorum.başına gelen varmı?çözüm nedir?
Benim en başından beri var ahizeyi diş fırçası ile çok bastırmadan temizlemeyi dene ozaman biraz düzelmişti büyük ihtimalle şebeke tam çekmediği için yapıyor yada ahizede sorun var bilmiyorum

Oyla:
Üst Alt