İnceleme Mi8 ve Göz Sağlığı

0quz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Benim mi8 de ilginç bi sıkıntı var. Ekran bazen yaldir yaldir parlıyor bazende sarımtırak oluyor. Temiz kurulum falan fayda etmedi. Nedendir anlamadım.

otomatik kontrast ve amoled ekranın düşük ışıkta beyazları sarımtrak gösterme olayı bu başka bir şey değil sorun yok cihazınızda otomatik kontrastı kapatın parlaklığıda %60 nin altına düşürmeyin sarılık falan kalmaz

Zafo07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
0
Merhaba arkadaşlar,
Forumda üye arkadaşların çeşitli konularda Mi8 telefonu uzun süre kullandığında baş ağrısı yaşadığını yazmıştı.
Özellikle film, oyun gibi uzun süreli aktiviteler den sonra.
Aşağıdaki bilgiler ışığında sorunun kaynağı anlaşılmış oldu.
Bazı teknik bilgileri tercüme edip yazdığım için ufak hatalar olabilir.

Screen Flickering / PWM ( Pulse Witdth Modulation )
Cihazın ekran parlaklığını azaltmak için arka ışığın titremesini tanımlar.
Göz hassasiyeti olan insanlar titremeyi belli bir frekansta görür ve yorgun göz veya baş ağrıları geçirir.
Genel olarak 500Hz ve üzerinde sorun çıkmaz, fakat 250Hz altı ise insanları etkilediği görülmektedir.
Mi8 ve Mi8EE cihazları için yapılan ölçümler de 100Hz sonucu çıkmış.
İphone, Huawei, Samsung, Oneplus gibi firmaların cihazları 240Hz civarında
Aşağıdaki linkte Mi8EE versiyonu ve birçok farklı cihazın ölçüm değerleri vardır.
İlave olarak bu etkinin Oled ekranlarda düşük ışık koşullarında ortaya çıktığı belirtilmiş

Sorun çözümü için Kernel değişikliği gerekiyormuş. ( Oled saver gibi programlar ??? )
Hocam ben size birşey sorucam mi a2 1174 hz de pwm değeri öyle gördüm.Bende mi 8 lite var bu dedğiniz sorunları yaşıyorum . Acaba bu mi a2 yukarda belirttiğiniz sorunları yaşarmıyım

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Hocam ben size birşey sorucam mi a2 1174 hz de pwm değeri öyle gördüm.Bende mi 8 lite var bu dedğiniz sorunları yaşıyorum . Acaba bu mi a2 yukarda belirttiğiniz sorunları yaşarmıyım
Merhaba,
Konuyu referans alirsak 500 ve uzeri degerler normal sayilmis. Buna gore 1174 de sorun olmaz sonucuna varilabilir.

Üst Alt