Yardım Mi8 Twrp pc görmüyor

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Arkadaşlar merhaba, yine sizlerin engin bilgisine ihtiyaç duyduğum enteresan bir durum ile karşıkarşıyayım. Sorunum şu , twrp den rom kurulumu yapacağım zaman mi8'i pc ye bağladığımda depolama alanı olarak gözükmüyor. Dolayısıyla zipli romu tel hafızasına atamıyorum. Hata hata ayıklama açık , twrp sürümü
TWRP 3.2.3-0918-XIAOMI8-CN
Telefon açıkken pc ye bağlama dosya atma konusunda sıkıntı yok. Twrp modundayken bu durum oluyor. Geçen stabil romu kurarken bootloop olunca çok uğraştım. Bunun bir çözümü varmıdır arkadaşlar. ? Sağolun ilginize.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Twrp den mount kısmına girip ardından kablo bağlarsanız depolama olarak çıkması gerekiyor hocam. Buna rağmen görünmüyor ise driver'larınızı kontrol edin, pdanet driver'larını kurulu değilse kurun. Hiçbiri çözüm sağlamaz ise modlu bir twrp kurup onu kullanmayı deneyin.

Fakat bunlara rağmen en garanti twrp modunda dosya aktarım yöntemi adb üzerinden kodlar ile atmaktır.

Minimal ADB and Fastboot klasörünün içine rom dosyasını atıp, ardından twrp modunda kablo ile telefonu pc'ye bağlayıp şu kodu komut penceresine yazarak yapabilirsiniz.

Kod:
adb push rom.zip /sdcard/rom.zip

Oyla:

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Twrp den mount kısmına girip ardından kablo bağlarsanız depolama olarak çıkması gerekiyor hocam. Buna rağmen görünmüyor ise driver'larınızı kontrol edin, pdanet driver'larını kurulu değilse kurun. Hiçbiri çözüm sağlamaz ise modlu bir twrp kurup onu kullanmayı deneyin.

Fakat bunlara rağmen en garanti twrp modunda dosya aktarım yöntemi adb üzerinden kodlar ile atmaktır.

Minimal ADB and Fastboot klasörünün içine rom dosyasını atıp, ardından twrp modunda kablo ile telefonu pc'ye bağlayıp şu kodu komut penceresine yazarak yapabilirsiniz.

Kod:
Mount kısmına girince herhangi bir yeri işaretlemek vs gereklimi.? Zaten sizin geçmiş br konuya verdiğiniz bu cevaptaki komut ile durumu kurtardım. Gece saat 04 de halledebildim. Ama asla pes etmedim :) sağolun tekrardan.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
İşaretleme yapmanıza gerek yok hocam, direk görmesi lazım normal şartlarda. Rica ederim bu arada. :)

Oyla:

rcicek08

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
3
Mount kısmına girince herhangi bir yeri işaretlemek vs gereklimi.? Zaten sizin geçmiş br konuya verdiğiniz bu cevaptaki komut ile durumu kurtardım. Gece saat 04 de halledebildim. Ama asla pes etmedim :) sağolun tekrardan.

Benzer durum mi8 ve Se modellerinde bende yaşanmıştı. Stock rom cihazlara twrp kurup recovery modunda ilk kez formatdata yaptigimda, telefon hafizasina ulasamamistim. K.bilir alan gorunmuyordu ve data bile kopyalanamamisti.
Taki telefonu reboot edip ikinci kez Twrp recovery ekranina girene kadar..
Ama sonraki clean islemlerinde hic sorun yaşamadım. Tuhaf bir durum ama mountla bir alakasi yoktu gercekten. Siz denemişsiniz muhakkak ta belki twrp versiyonundan kaynaklaniyor olabilir bu durum spacemedia

Son düzenleme:
Oyla:

AhmetAyyildiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hacı Ahmet
Cihazım
Note 8 pro
Konular
3

Kod:
hocam görür müsünüz bilmem ama Allah razı olsun telefona rom atıcaz diye sistemi komple silmiştim ve biranda pc telefonu görmemeye başlamıştı sayenizde mount a baktım ve kapanmış onu açınca gördü pc çok sağolun vallahi çok mutlu oldum yazmak istedim

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
hocam görür müsünüz bilmem ama Allah razı olsun telefona rom atıcaz diye sistemi komple silmiştim ve biranda pc telefonu görmemeye başlamıştı sayenizde mount a baktım ve kapanmış onu açınca gördü pc çok sağolun vallahi çok mutlu oldum yazmak istedim

Rica ederim hocam, yardımcı olabildiysem ne mutlu. :)

Oyla:

sametbey44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Poco F1
Konular
6
suan aynı sorun ıle bende karsı karsıyayım telefonu komple 0 ladım ama mounta gırmeme ragmen hıcbır sekılde pc depolama olarak gormuyor ses gelıyo baglanma sesı ama depolama gozukmuyor mount ıcınde bırsey yapacak mıyız?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sag
suan aynı sorun ıle bende karsı karsıyayım telefonu komple 0 ladım ama mounta gırmeme ragmen hıcbır sekılde pc depolama olarak gormuyor ses gelıyo baglanma sesı ama depolama gozukmuyor mount ıcınde bırsey yapacak mıyız?
sagolun suan gordu ınsallah rom yuklemesı basarılı olur

Oyla:

ekinasik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekin
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
6
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sag

sagolun suan gordu ınsallah rom yuklemesı basarılı olur
Ustam neye bastın da gördü aynı sorunu bende yaşıyorum şuan yardımcı olur musun

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım