İnceleme mi8 sorunları ve satın alma tavsiyesi

mactans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi8
Konular
3
Merhabalar yaklaşık 3 haftadır mi8 64gb versiyon kullanıyorum,yaklaşık olarak 3 yıldır xiaomi'nin çeşitli modellerini kullandım.Şu hususları belirtmek istiyorum öncelikle miui arayüzü güncelleme almasına rağmen hiçbir zaman stabil bir arayüz olamadı yıllardır o kadar hayret ediyorum ki anlatamam.Bahsettiğim romlar genellikle stabil global romlar.Hep hata hep sıkıntı.düzeltirler başka yerden başka bir şey patlar.Neyse gelelim güncel cihazımıza şu anda miui 9.5.11.0 stabil china rom yüklü cihazımda, aldığımdan beri yanlış hatırlamıyorsam 3 kere güncellendi.Fakat bazı kolay çözülebilecek sıkıntılar hala giderilemedi.Örneklere başlayalım sadece bu cihazda değil tüm xiaomi'lerde bulunan sms geldiğinde gönderen kişinin isminin çıkmaması laneti hala devam ediyor yıllardır.ikincisi spotify bildirimleri çubuğu çekince simsiyah ne yaptıysam olmadı güncellemelerle de düzelmedi.üçüncüsü bildirimler kafasına göre bazen geliyor bazen geç geliyor bazen ses çalıyor bazen çalmıyor bazen gelse de sadece uygulamaya girince görünüyor.(battery saver ve uygulama autostart vs demeyin ayarların hepsi yapılı) dördüncüsü sizin için önemli olmayabilir belki ama play store'da netflix uygulaması yok bu cihazlar için çıkmıyor apk olarak yükleyebiliyorsunuz global rom gelince de gelmeyecek muhtemelen ayrıca netflix'in rootlu cihazlara bu yönde bir engeli var(benim boot kilidim açık değil daha) ayrıca şu nokta çok önemli ki bu cihazda oneplus 5t de patlayan skandalda olduğu gibi Widevine L1 sertifikası YOK peki bu ne demek netflix,amazon gibi uygulamalarda full hd kalitede video izleyemiyorsunuz (indirirseniz izlersiniz) oneplus bile özür dileyip vereceğini açıklamasına rağmen xiaomi cephesinde bir açıklama yok varsa da ben bilmiyorum.dünya çapında olmaya çalışan firmanın maliyet için bu kadar ucuz bir yola kaçmasını inanın aklım almıyor.beşincisi ki bu benim için çok önemli bir nokta bu cihazın kulaklık ve bluetooth ses yüksekliği rezalet.ilk 4 kademede zaten ses açılıp açılmadığı anlaşılmıyor en son seviyede ise mi5s cihazıma göre tahmini %30 sesi daha az(bu arada farklı kulaklıklarla denedim kulaklığım sennheiser momentum in ear) bluetooth sesi ise daha facia mi bluetooth adapter ile bağladığımda sesi metroda zor duyuyorum ki bluetooth hoparlörlere bağlandığınızda da ses diğer cihazlara göre bayağı düşük.(999 liralık lg q6 bundan çok daha iyi ve kaliteli ses veriyor)ve bu cihazda bilmem hangi gerizekalı markanın öncülüğünü yaptığı 3,5mm kulaklığı kaldırma modasına uyduğu için bu jack yok bildiğiniz üzere.şimdi bazı güzel insanlar çıkıp diyecek ki şunu düzeltmek için şunu yükle şöyle yap,global romda belki düzelir vs. Diyebilirsiniz itirazım yok fakat benim belirtmek istediğim bu firma bu cihazları belli bir süreçte çıkarıyor ve denemeleri testleri filan yapılıyor.sen kullanıcına bu rom stabil kullanılabilir diyorsan o sistem düzgünce çalışacak arkadaş.değişmesi gereken anlayış,kafa başka bir şey değil.ben müzik dinlediğimde düzgün ses alamadıktan video izlerken kaliteli izleyemedikten sonra ne yapayım donanımı bilmem neyi.Bir de f/p filan deniyor ya deli oluyorum al sana deneyim.neyse ben fazla sizi yormadan yazımı bitiriyorum hata ettiysek affola.bu arada xiaomi'nin kaleminden powerbankına kadar envai çeşit ürününü kullanıyorum markayı sevmediğim zannedilmesin sadece bu yazılım ve telefon işini bence beceremiyorlar.vesselam
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Netfilix karar almıstım unlock verootlu cihazlarda apk yı kendisi vermiyor fakat eu rom da mıdır yada politika degişikligindenmidir bilmem ben suan netfilix i marketten indirebiliyorum artık

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Bende bi ekleme yapayım oyunlarda ve ekran cozunurluk uymuyor centigi kapalı olmasına ragmen kabul ediyorum cok sıkıntı var ama cihaz genede guzel

Braveyoung

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi8
Konular
0
Netfilix karar almıstım unlock verootlu cihazlarda apk yı kendisi vermiyor fakat eu rom da mıdır yada politika degişikligindenmidir bilmem ben suan netfilix i marketten indirebiliyorum artık

merhaba bu forumda yeniyim fakat yıllardır mi serisi kullanıyorum şu an mi 8 kullanıyorum mi8 için eu romu nereden indirebilirim?

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
merhaba bu forumda yeniyim fakat yıllardır mi serisi kullanıyorum şu an mi 8 kullanıyorum mi8 için eu romu nereden indirebilirim?

Forumumuza hoşgeldiniz değerli hocam...

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Xiaomi.eu romunda cihaz sertifikalı görünüyor. Ve netflix vs indiriliyor. Diğer söylediklerinize katılıyorum. Yazılım konusunda kötü, kamera yazılımı bile doğru çalışmıyor :)

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
China ROM da Netflix olmaz. Global da olur...

RichRich

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi8
Konular
0
haters is gonna hate!

Beğenmiyorsan neden burdasın ?

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
haters is gonna hate!

Beğenmek değil eleştiri arkadaşın dedikleri. Ki haklı da.
Donanımın hakkını hiç bir zaman tam olarak veremedi xiaomi. Bu yüzden sürekli custom rom twrp camera2api vs ile uğraşıyor herkes.
Örnek verirsek; Redmi 5 Plus var bende. Stock kamera uygulaması ile serfie çekmek çok kötü hele ki düşük ışıkta berbat. Ama camera2api flashlayıp google camera kullanıyorum mükemmel fotoğraflar çıkıyor ayrıca portre modu geliyor. Yani donanım olarak telefonları çok iyi ama yazılımsal olarak bu donanımı destekleyemiyorlar.
Arkadaşın demek istediği de bu. Xiaomiyi beğenmese bu kadar ürününü almazdı.

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5
haters is gonna hate!

Yazının neresinden adamın beğenmediğini anladın acaba ? Adam yaptığı eleştirilerde haklı. Eksik kalan bir iki tanede ben yazayım. Mi5 kullanıyorum çıktığından beri.

Yazılım konusunda BİOS'undan tut içeriğine kadar sorunlu. TWRP kurarsın yeniden başlat dediğin anda silinir. PUBG mobile kasmadan oynatmaz. Stock uygulamaları kaldırmak için (özellikle google uygulamaları) ya root yetkisi vereceksin ya başka başka yollara gidip uzun uğraşlar sonucunda kaldırabileceksin.

Ben G2'den bu cihaza geçtim, G2 de yaptığım modifikasyonun 10da 1'ini bunda yapıyorum. Çünkü yazılımın ne tepki vereceğini kestiremiyorum. Bir bakıyorsun her şey on numara beş yıldız bir bakıyon tak her şey susmuş. Rom root işiyle uğraşmaya başladığında veya bazı şeyleri daha ayrıntılı incelediğinde anlarsın belki...

Üst Alt