Yardım Mi8 SE En Son Çıkan 20.3.26 Sürümünden 20.3.19 Sürümüne Dönüş

0nurSahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mİ 8 SE
Meslek
Ne iş olsa yaparım
Konular
3
Merhaba arkadaşlar mi.eu' nun son çıkartmış olduğu 20.3.26 numaralı güncellemesinde Android FW isimli 9.5.16 modem dosyası çalışmıyor. Bu yüzden bu güncellemeyi yüklemeyin.

Daha önceden yüklenmiş olanlar bir önceki sürüme ;

Adresine girerek telefonunu seçip dosyasını indirebilir.

20.3.19 sürümüne geri dönüş yaptığınız da wipe işlemlerini yaparak temiz kurulum yapınız. Aksi takdirde 20.3.26 sürümündeki değişikliklerden dolayı 20.3.19 da bazı hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Wipe işlemleri yapmadan eski sürüme dönenler için en yaygın hata; android.process.acore hatasıdır.

Çözümü;

Root Uninstaller indirin. Kişiler ve Depolamayı bulun. Sağ üstte ki üç noktaya basın. Ayrıntılara tıklayın. Daha sonra açılan yerde alt tarafta Clear all data işlemini yapın NOT Gmail yada telefona kayıt etmiş olduğunuz tüm numaralar siliniyor bu işlem sonucunda daha öncesinden rehber yedeğinizi alın.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-03-31-11-38-56-822_com.rootuninstaller.pro.jpg
    Screenshot_2020-03-31-11-38-56-822_com.rootuninstaller.pro.jpg
    233,4 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2020-03-31-12-13-06-279_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-03-31-12-13-06-279_com.miui.securitycenter.jpg
    184,5 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Sırf bu yüzden telefonu sıfırdan kurdum :D
Mido için port 20.3.26 kurmuştum. Saçmalamalar başlamıştı. Sonra 20.3.19 a düştüm ama bu saçma sorun karşıma çıktı ve bir türlü rahat bırakmadı ki işlemi yapayım. Bende yeniden 20.3.26 yükseltmesi yaptım. Sonra yedek alıp yeniden 20.3.5 beta sürümüne döndüm. Mido için Mi Note 3 den port edilen bu sürüm gayet stabil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

20.3.5 beta sürümünden sonra gelen 20.3.12 den sonra garip bir bildirim eklenmiş. Hangi uygulamanın neyi kullandığı ile ilgili bir bildirim durumu. Çok can sıkıcı. sürekli olarak şu uygulama bunu kullandı, şu uygulama buna erişti diye bildirim yapıyor. Bu bildirimi kapatabiliyorsunuz ama yinede can sıkıcı. Ayrıca yeni izin durumunda uygulamalarda programı kullanırken izin ver diyebiliyorsunuz ama mesela yandex uygulamasında başıma geldi. bir kez izin ver dedim ve bir daha da yer tespiti yapamadı. Konum bulunamadı hatası alıp durdum. Bu durumda da uygulamayı komple kaldırıp datasını silip yeniden kurmak zorunda kaldım.

Son düzenleme:
Oyla:

0nurSahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mİ 8 SE
Meslek
Ne iş olsa yaparım
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sırf bu yüzden telefonu sıfırdan kurdum :D
Mido için port 20.3.26 kurmuştum. Saçmalamalar başlamıştı. Sonra 20.3.19 a düştüm ama bu saçma sorun karşıma çıktı ve bir türlü rahat bırakmadı ki işlemi yapayım. Bende yeniden 20.3.26 yükseltmesi yaptım. Sonra yedek alıp yeniden 20.3.5 beta sürümüne döndüm. Mido için Mi Note 3 den port edilen bu sürüm gayet stabil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

20.3.5 beta sürümünden sonra gelen 20.3.12 den sonra garip bir bildirim eklenmiş. Hangi uygulamanın neyi kullandığı ile ilgili bir bildirim durumu. Çok can sıkıcı. sürekli olarak şu uygulama bunu kullandı, şu uygulama buna erişti diye bildirim yapıyor. Bu bildirimi kapatabiliyorsunuz ama yinede can sıkıcı. Ayrıca yeni izin durumunda uygulamalarda programı kullanırken izin ver diyebiliyorsunuz ama mesela yandex uygulamasında başıma geldi. bir kez izin ver dedim ve bir daha da yer tespiti yapamadı. Konum bulunamadı hatası alıp durdum. Bu durumda da uygulamayı komple kaldırıp datasını silip yeniden kurmak zorunda kaldım.
Hocam Android güvenlik güncellemelerinden kaynaklanan bir bildirim bu aslında iyi birşey hangi uygulamanın arka planda o an neyi kullandığını görebiliyoruz. Bu bildirim gelince ben genelde sadece uygulamayı kullanırken izin ver diyorum angel~~

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Hocam Android güvenlik güncellemelerinden kaynaklanan bir bildirim bu aslında iyi birşey hangi uygulamanın arka planda o an neyi kullandığını görebiliyoruz. Bu bildirim gelince ben genelde sadece uygulamayı kullanırken izin ver diyorum angel~~
Bende biraz kafa karışıklığı yarattı. Aslında sadece uygulamayı kullanırken izin vermek mantıklı ama. Ben 20.3.5 sürümüne kadar olan sistemi daha çok benimsediğim için döndüm. Her zaman izin ver diyorum ve birdaha uyarı görmüyorum. izin vermesem zaten neden uygulamayı kurayım diye düşündüm ve döndüm :)

Oyla:

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
Twrp den 4 wipe (dalvik/art cache, data, cache, system) yapın sonra 20.3.19 u kurun modemi falan da. Internal storage'ı wipe yapmayın ki fotoğraf müzik WhatsApp yedeği ıvır zıvır dosyalarınız silinmesin. Daha sonra tekrardan telefonu kurun bitsin böyle teferruata gerek yok ki :D

Oyla:
Üst Alt