Rehber Mi8 SE En Hızlı ve Kararlı Sürüm Downgrade Rehberi

msaaltiok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
7
Uzun zaman önce fiyatı uygun olduğundan MI 8 SE aldık. Mutluyduk. Bizi diğer Mi telefonlara göre az uğraştırmadı ama fiyat farkına da değerdi hani. Bağımsız rom dağıtıcıları sağ olsun. Telefonumuzu TR şebekelerle kullanabiliyoruz. Ama kullanıcı deneyimini göz önüne alırsak bir parça geriden geldiğimiz söylenebilir.

Döviz fiyatlarındaki artış nedeniyle yeni telefonların el yaktığı bir dönemde MI8 SE iyi bir tercihti. Ama her güzel şey gibi bunun da bir son tarihi olacak...

Her güncellemede absürt hatalar, modem dosyası, kamera patchler ile yolumuza devam ettik dostlar.

Fakat yolun sonu geldi. Her Miui güncellemesinde telefonumuz daha da süzülen nazlanan bir hal aldı. Lag, bug derken ömrümüzden yedi bu telefon. Riski göze almıştık. Satınalmada belli bir fiyat farkı vardı ve buna da değerdi. Şikayetçi de değildik hani. Birçok romu denedik olmadı. Olduramadı.:)

Uzun zaman sonra çareyi o eski ihtişamlı günlere dönmekte buldum. :)
Her yeni rom sürümü, gapps ile telefonun lag/exprerience oranı yerlerde geziyor. Sanırım sizde deneyimliyosunuzdur bunu.

Sizin için telefonu adamakıllı doğru düzgün kullanabileceğiniz, bataryadan yemeden takılmalardan tasarruf edeceğiniz, telefonu gerçekten severek kullanabileceğiniz downgrade rehberi de benden olsun....

En son Android 10 sürümde de olsanız farketmez.
  1. Öncelikle PBRP Recovery Yüklüyoruz. Versiyon 3.3.1-PB-v2.9.0-Unofficial Link:
  2. PBRP recovery ile oturum açıyoruz.
  3. Format YES - Reboot Recovery - Wipe Hersini Seçin - Otomatik Reboot - Wipe Tümü... Reboot recovery.
  4. Ardından Mount Enable MTP yapın. PC den aşağıdaki romu atın.
  5. Mi 8 SE En Stabil ve Hızlı ROM Android v 9 MIUI 10.5 - 9.9.3 Link:
  6. Ardından root için Magisk 20.4 indirip telefona atıp kuralım: Link:
  7. Modem dosyamızı flashlayalım Link:
  8. Reboot system yapın ve normale dönün.

Tüm linkler orjinal sitelerinden verildi.

Telefonu hızlı, sıkıntı çekmeden, gereksiz batarya problemi olmadan severek kullanmaya başlıyoruz. Para biriktirip telefonu değiştirene kadar da mümkünse dokunmuyoruz. :)
Mi telefonların çin için üretilen absürt versiyonlarından ebediyen uzak duruyoruz.

Son düzenleme:

bahadirxdzgn01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
38
Hocam en azından MIUI 11 kullanabileceğim aynı şekilde performanslı ve pil sorunu olmayan bir rom onerebilir misiniz?

msaaltiok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
7
Piyasadaki tüm romları, önerilen firmware leri ile denedim. Sonuç hüsran oldu. Son olarak stabil sürüme geri dönmek zorunda kaldım. Tamam android security patch ların ve rom izinilerinin de güncel olması önemli ama telefonu akıcı bir şekilde kullanamadıktan sonra güncel kalmanında bir anlamı yok.

En çok umut bağladığım rom havoc tu. Hüsran oldu. Hızlı çalışması için Animasyon ayarlarını manuel yapacaksam ne gereği var rom yüklemenin.

Son düzenleme:

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
:( Mi room Android 9 stabil de denedim ama aynı bunda da ara ara takılmalar oluyor, bu kadar MIUI kullandıktan sonra da hiç pixel rom geçesim gelmiyor
Miui 12 beta mi room kullanıyorum ama bu forumlarda bahsedilen takılmalar yada kilitlenmeleri veya şarj sorununu hiç yaşamadım. Ayrıca takilmalarin çoğu launcher ile alakalı. Apkmirror sitesinden son versiyon miui launcher yüklüyorum hiçbir takılma yaşamıyorum.

bahadirxdzgn01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
38
Miui 12 beta mi room kullanıyorum ama bu forumlarda bahsedilen takılmalar yada kilitlenmeleri veya şarj sorununu hiç yaşamadım. Ayrıca takilmalarin çoğu launcher ile alakalı. Apkmirror sitesinden son versiyon miui launcher yüklüyorum hiçbir takılma yaşamıyorum.
Stabil miui11 android 10 mi room yüklicem birazdan. Ileride daha da stabil olunca geçerim miui12 de

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Piyasadaki tüm romları, önerilen firmware leri ile denedim. Sonuç hüsran oldu. Son olarak stabil sürüme geri dönmek zorunda kaldım. Tamam android security patch ların ve rom izinilerinin de güncel olması önemli ama telefonu akıcı bir şekilde kullanamadıktan sonra güncel kalmanında bir anlamı yok.

En çok umut bağladığım rom havoc tu. Hüsran oldu. Hızlı çalışması için Animasyon ayarlarını manuel yapacaksam ne gereği var rom yüklemenin.
Güncelleme geldiği sürece uzun süre masik x kullandım. Güncelleme kesildikten sonra mi rooma geçiş yaptım. Takilma falan hiçbir sorun yaşamadım. Sadece yaptığım şey geliştirici ayarlarından animasyonları 0.5 yaptım. Bunu zaten kullandığım her romda yaptığım için sorun olmuyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Stabil miui11 android 10 mi room yüklicem birazdan. Ileride daha da stabil olunca geçerim miui12 de
O da güzel. Ben mi roomda hiç sorun yaşamadım. Dikkat etmeniz gereken en son stabil 11 sürümü yüklemeniz.

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
o kadar eskiye gitmeye gerek yok bence çok eski rom zaten şuan miui 12 son betala ve aosp romlar gayet stabil

Üst Alt