Soru Mi8 Rom Önerisi

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Arkadaşlar merhabalar herkese iyi bayramlar. Bir süredir mi8 kullanmaktayım ancak cihaz güncelleme aldıkça şarj süresi git gide kısalmaya başladı. Bazı uygulamalardan durduk yere atmaya ve güncelleme ayarlarını kapatmama rağmen arada bir güncelleme kontrol etmeye başladı. 10.3.2.0 Global Rom kullanmaktayım tavsiye edebileceğiniz daha iyi bir Rom var mıdır?

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Merhaba iyi bayramlar..
Eu Rom (Beta).

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
EU stabil. EU Beta= Global Beta+ bazi yenilikler demek. Yani hemen hemen ayni. EU betada da global betada oldugu gibi sarj sorunlari var yani tam optimize degil. Stabil kur istediyin performans ve pil suresini al.

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
EU stabil. EU Beta= Global Beta+ bazi yenilikler demek. Yani hemen hemen ayni. EU betada da global betada oldugu gibi sarj sorunlari var yani tam optimize degil. Stabil kur istediyin performans ve pil suresini al.
BL kilidi açık değil açık olmadan yükleniyor mu?

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45

kron0S

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi9
Konular
2
İlginç. Ailede Mi8 var ve ekran süresi bakımından tam kullanımda (tüm optimizasyonlar yapılmış halde) ortalama 8 saati görüyor. 9 saate ulaştığı da oluyor. Sosyal medya ağırlıklı, oyun hariç. Mi9 cihazımda aynı uygulamalarla bu süreleri göremiyorum. Uygulamalarda durduk yere atma sorunu da yok üstelik.

Ayrıca (garanti dışı kalmayacaksa) bootloader kilidini açmanızı tavsiye ederim, böylece bir hata durumunda cihaza müdahale edebilirsiniz.

Mi8'den bir örnek:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
İlginç. Ailede Mi8 var ve ekran süresi bakımından tam kullanımda (tüm optimizasyonlar yapılmış halde) ortalama 8 saati görüyor. 9 saate ulaştığı da oluyor. Sosyal medya ağırlıklı, oyun hariç. Mi9 cihazımda aynı uygulamalarla bu süreleri göremiyorum. Uygulamalarda durduk yere atma sorunu da yok üstelik.

Ayrıca (garanti dışı kalmayacaksa) bootloader kilidini açmanızı tavsiye ederim, böylece bir hata durumunda cihaza müdahale edebilirsiniz.

Mi8'den bir örnek:
Mi 8 in yoğun kullanımda 8 saati görmesi çok zor. Ben 7 saat görüyorum en iyi. Ama 6 saatin aşağısına da hiç düşmedimm
10 saatte alır mi evet alır ama sürekli wifi de kısık ekranla youtube da video izleyerek filan alır.

Üst Alt