Yardım Mi8 Qualcomm 9008 / EDL Mod Problemi / yardım.

ggonline

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
AOSP
Telefon Modeli
Mi8
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese selamlar,
Cihazım durup dururken dondu ve kapatıp açmak istedim. Kapattım fakat tekrar açamıyorum. Hiç tepki vermiyor. Bootloader kilidi açıktı. Aosp rom vardı içinde. Cihaz fastboot moda bile girmiyor. Hiçbir tepki vermiyor. Aygıt yöneticisinde qualcomm 9008 olarak görünüyor. MiFlash ile rom flashlamayı denedim fakat çok zararlı hata şeklinde hata alıyorum. EDL mod dedikleri olay sanırım. Yetkili hesap gerekiyormuş sanırım kime ulaşabiliri? Tekrar açılır mı?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Durup dururken yazılım bozulmaz ama donanım bozulur. Donanımsal arızalı cihazlarda 9008 port verir. Yetkili hesap mevcut ama bu cihaza yazılım yüklenmez. Emek ve ücret boşa gidecektir..

Oyla:

ggonline

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam donanım derken nereye baktırayım. Malum herkes her cihazı tamir edemiyor. Önerilere açığım. Cihaz çöp mü tamamen?

Oyla:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Hocam donanım derken nereye baktırayım. Malum herkes her cihazı tamir edemiyor. Önerilere açığım. Cihaz çöp mü tamamen?
hocam işinin ehli bir tamirciye götürün oyle mahalle tamircisine götürmeyin bi baksinlar sorun nerede
durduk yere böyle bi gata vermesi büyük ihtimal anakart problemi olabilir
ama görmeden bisey diyemem sonuçta
kesinlikle sacma sapan yerlere götürmeyin basinoza daha fazla zarar acarlar iyi gunler...

Oyla:

ggonline

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam işinin ehli bir tamirciye götürün oyle mahalle tamircisine götürmeyin bi baksinlar sorun nerede
durduk yere böyle bi gata vermesi büyük ihtimal anakart problemi olabilir
ama görmeden bisey diyemem sonuçta
kesinlikle sacma sapan yerlere götürmeyin basinoza daha fazla zarar acarlar iyi gunler...
cihazı gösterdim. edl moda alıp yetkili hesapla yazılım atılıp denemesi gerektiğini söylüyorlar. olmazsa ona göre bir yol çizilebileceğinden bahsettiler. H.Kadioğlu hocam da yetkili hesap boşa gider diyor. ne yapmamı önerirsiniz? yetkili hesap ücreti nedir hocam en azından denesek mi?

Oyla:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
cihazı gösterdim. edl moda alıp yetkili hesapla yazılım atılıp denemesi gerektiğini söylüyorlar. olmazsa ona göre bir yol çizilebileceğinden bahsettiler. H.Kadioğlu hocam da yetkili hesap boşa gider diyor. ne yapmamı önerirsiniz? yetkili hesap ücreti nedir hocam en azından denesek mi?
h.kadioglu hocamiz doğru söylüyor siz cihazin donanimini kontrol ettirin veya adamlar kesin yapar veririz diyorsa verin olmadi parasini vermezsiniz olmaz ise işlem onceden anlaşırsaniz telefoncuyla

Oyla:

Dobroski

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
8
Bu durumu jtag bypass ile yapanlar var benim başıma da geldi daha önce rom değiştirdikten bi kac gün sonra cihazi aç kapa yaparken edl moda aldi kendini yaptirdim tekrar rom attim yine edl moda aldi kendini bu güvenlik entegresinin kaldirilmasi lazim oda aktarimla olabilcegini söylediler o işi yapanlari bulmak lazim yoksa yine ayni problem yaratacak durup dururken kapanma mutlaka olacak hani yetkili hesap ile açmak çok sağlıklı değil hocam 2 gün sonra yine ayni hata alacaksınız

Oyla:
Üst Alt