Soru Mi8 PUBG Performansı Hk.

XDroid

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S8+
Konular
6
Merhaba, mevcut cihazım Galaxy S8+ Exynos 8895 avrupa versiyonu ve telefonumda uzun süreler boyunca PUBG Mobile oynamaktayım. Fakat normal oyunculara kıyasla GFX Tool ile 60 FPS kilidini açarak oynuyorum. Uzun süredir 60 FPS oynadığım için 60 altı tatmin etmiyor. Ama araç sürerken saniyelik donmalar v.s oluyor ve ancak akıcı grafikte 60 FPS olarak oynayabiliyorum. Ek olarak telefon ısındığında ki çabuk ısınıyor, ciddi anlamda performans kaybı yaşıyorum. Sıvı soğutmalı oyun için tasarlanmış cihazlara yetecek bir bütçeye sahip değilim. Snapdragon işlemcili telefonları beğeniyorum, kirin exynos falan hikaye geliyor bana. Bu şartlarda Mi8 beni üzer mi? Benim gibi 60 FPS de uzun süre oynayanlar var mı bu cihazla? HDR + 60 FPS performansı nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hdr + 60fps deneyimim uzun süreli oyunda (1 - 1.5 saat) ısınma veya performans kaybı yaşanmıyor. Isınma biraz göreceli tabii, bazıları bize çok normal gelen ısıya "telefonum yanıyor" diyebiliyor. Elde hissedilir bir ılıma yapıyor tabii ki, fakat rahatsız edecek ısınma kesinlikle yaşatmadı. Yalnız bir şey fark ettim. Takım olarak oynandığında uzun süreli oyunda ısınma normale göre biraz daha fazla yapabiliyor.

Oyla:

XDroid

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S8+
Konular
6
Değerli tecrübe ve fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim öncelikle. Oyun oynarken elimin yanmasını pek dert etmem açıkcası mevcut cihazımda cayır cayır yanıyor telefon zaten. Isındığında performans düşüşü sezdiniz mi? Bu arada forumdaki geçmiş konuları aratmaya çalıştım mi8 pubg performansı ile ilgili olumsuz bir kaç konuya denk geldim. Kafam karıştı yine. Acaba iphone 7 plus mu alsam diyorum şimdi. Sizin fikriniz nedir? 7 plus mu mi8 mi?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Objektif yaklaşmak gerekirse iOS oyunlarda her zaman daha iyidir. Fakat 7 Plus artık çok eskidi, üzerine kaç cihaz çıktı. Mi 8 çok güçlü bir cihaz. Yorum yapanların ne şartlarda sorun yaşadığını bilmiyorum fakat bir çok romda uzun uzun oynamama rağmen en ufak fps düşmesi yaşamadım ve ciddi ısınma sorunuyla karşılaşmadım. 7 Plus'ın ömrü artık doldu, bence yanlış seçim olur ve o parayı hak edeceğinide düşünmüyorum. Kaldı ki artık yeni cihazların tasarımları çok hoş, 7 plus'ın çerçeve kalınlığıda malum.

Özetle oyun konusunda sizi üzmez Mi 8.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

hasanhha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan huseyi
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
12
ekran gövde oranında 7 plus alınacak bi telefon değil mi 8 in yanında tuğla gibi kalıyor , oyun bakımında yarı yolda bırakmaz mi8

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Mi 8 kullanıyorum. GFX tool kullanmazsan, HDR ile maksimum aşırı yüksek ayarı aktif, yani 45fps. Fakat grafik ayarlarını alıcıya alırsan aşırı, yani 60fps aktif oluyor. Akıcı + aşırı + çoğaltıcı aparat ile 2A hızında şarj eşliğinde, herhangi bir performans düşüşü yaşamıyorum. Araba ile gezerken büyük şehirlere veyahut çok fazla adamın olduğu yerlere girerken elbet çok ufak takılmalar meydana geliyor fakat 1-2 saniyede bitiyor render attığı an sorun kalmıyor.

Onun dışında gfx tool ile birlikte aşırı (60fps) ve HDR modunda, herhangi bir performans düşüşü olmadan yine canavar gibi oynatıyor. Fakat Mi8 şarj konusunda oyunlarda yetersiz kalan bir cihaz. Benim gibi saatlerce oynuyorsanız tavsiye etmem. Şu şekilde olur ancak; çevirici aparat ile 2A şarj + akıcı + 60fps. Ben bu şekilde sadece bugün 7-8 saat aralıksız oynadım. Ufaktan ısınıyor ama asla el yakmıyor, ekran terden islanmiyor. Ki ufo var yani karşımda :)

Ama hdr+60fps+şarj ile eminim ki ısıdan kaynaklı performans düşüşü olacaktır. Ha şarja takmadan çok rahat 1 saat 45dakika, 2 saat oynatır. Zaten şarja takmadan akıcı + 60fps de 2.30 saat oynatıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada ben oyun çıktığından beri müptezel gibi oynayan ve uzun süredir mi8 kullanan birisiyim. Sormak istediğin ne varsa sorabilirsin. Video falan ne istersen hallederim.

Eklemeyi unutmuşum; ben bu performans ve şarj olayını 4.5g'de alıyorum. Eminim ki wifi kullanarak hem daha az ısı, hem de daha uzun şarj süreleri elde edilir.

Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Hocam Poco veya Blackshark da var bir bakın onlara da isterseniz. Poco biraz sorunlu ama yazılımla çözülecektir.

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Yazılımla falan çözülmez. Daha mi6'nın yazılımla çözülecek sorunları var. Poco çıkalı aylar oldu. Hala saçma sapan problemleri var. Markanın yeni cihaz çıkartmaktan başka ilgilendiği bir şey yok, kimse kendini kandırmasın. Ucuz et istiyorsan kullanırsın bu markayı, bir de miui hastaları var orası ayrı.

Konuya dönecek olursak ısı testlerinde; pocoda sıvı soğutma olmasına rağmen mi8 daha düşük ısı değerleri ile poconun önüne geçiyor. Zaten pocodaki sıvı soğutma sistemi bildiğiniz sıvı soğutma değil. Çalışma stili farklı ve verimliliği tartışılır. Zaten öyle olmasa hemen hemen aynı sisteme sahip black shark ile aralarında bu kadar fiyat farkı olmazdı. Oyun oynamayı seviyorsa arkadaş mi8 tercih etmeli. Hem amoled ekran ile oyun deneyimi çok çok daha güzel ve kaliteli olacak, hem de özellikle pubg oynayan birisi olduğundan poconun aptal dokunmatik problemi ile uğraşmak zorunda kalmayacak.

Oyla:

wedoman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Vedat
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
5
iphone 7 kullanıcısı olarak sırf pubg daha iyi oynamak için ve android tarafını merak ettiğim için mi8'e geçtim. çok şükür ne kasma ne donma problemi yaşamadım. çatır çatır oynatıyor. ısınmasıda iphone'a göre bariz daha az. sizi asla üzmez mi8.

Oyla:
Üst Alt