Soru Mi8 Pro Çin-Global sorunu

Kurbannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
2
Öncelikle herkeze iyi forumlar. Yeni satın almış olduğum mi8 ud cihazım ilk açılışında beni orjinal çin romuyla karşıladı. Sormak istediğim soru şu ki mi8 pro global,mi8 explorer edition çin versiyonu olması gerekirken mi8pro ud neden çin romuyla geldi ? İkinci sorum ise bu cihaza xiaominin global romunu yüklediğim de brick olur mu ? Antirollback sorgusunda çıkan sonuç 1. Yardımlarınız için teşekkürler..

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhabalar,
Farklı bölgelere göre cihaz adı farklılık gösterebilir. Bootloader kilidinizi açtıkdan sonra Mi8 Pro, Fastboot rom ile yükleme yaparsanız bir sorun olmaz.

Oyla:

Kurbannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
2
Merhabalar,
Farklı bölgelere göre cihaz adı farklılık gösterebilir. Bootloader kilidinizi açtıkdan sonra Mi8 Pro, Fastboot rom ile yükleme yaparsanız bir sorun olmaz.
teşekkürler cevabınız için. Fakat hangi cihaz çin hangi cihaz global çözebilmiş değilim. mi8 pro ud çin bölgesine ait olarak da geçiyor mu ? band 20 yok mu bu cihazda ? Ayrıyetten ''
1. Çin pazarı için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Global ROM'u çalıştıramaz.
2. Global pazarlar için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Çin ROM'unu çalıştıramaz.
'' yazısına bakılacak olursa cihaz brick olmaz mı ?

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
teşekkürler cevabınız için. Fakat hangi cihaz çin hangi cihaz global çözebilmiş değilim. mi8 pro ud çin bölgesine ait olarak da geçiyor mu ? band 20 yok mu bu cihazda ? Ayrıyetten ''
1. Çin pazarı için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Global ROM'u çalıştıramaz.
2. Global pazarlar için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Çin ROM'unu çalıştıramaz.
'' yazısına bakılacak olursa cihaz brick olmaz mı ?

Band 20 olayına çok takılmayınız hocam. 4G bağlantıyı sağlayan diğer bandlar bulunuyor ve bu bandlar üzerinden 4G bağlantısını yapabiliyorsunuz.( örneğin Band1 /band3 ve band7)
Bootloader kilidiniz açtıkdan sonra Çin cihazına global rom kurarken, Mi flash üzerinden Clean all and lock seçerseniz cihazınız brick olur ve açılmaz.
Clean all seçili olması gerekmektedir. Bu seçeneğe dikkat ederseniz bir sorun yaşamazsınız.

Oyla:
Üst Alt