Yardım Mi8 Portre Modu ve Yakınlaştırma Sorunu (Bulanıklaşma-Netleme Sorunu)

mert_kundakci

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
mi 8
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10.3.2.0 Kararlı
Telefon Modeli
mi8
Bootloader Kilidi
Kapalı
Mi8 telefonumda kendi kamerasıyla alakalı sorun yaşıyorum, fotoğraflar kendi kamerasıyla normal şekilde çekerken sorun yok ama ne zaman 2x yakınlaştırma ve sonrasını yapsam görüntü bulanık hale geliyor ne net cekmiyor , kamera yanına tık tık diye vurunca netleme sağlıyor , keza aynı durum portre modunda da yaşıyorum , portre modu direk olarak bulanık oluyor anca kamera yanına vurunca odaklıyor , bu arada google kamera ile çekerken yakınlaştırınca görüntü hiç bozulmuyor net çekiyor fakat cihazım rootsuz olduğu için google kameranın portre modundan yararlanamıyorum , sorun sizce nedir ve çözümü nasıl sağlayabilirim ? Teşekkürler.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Mi 8'in bir ara kronik sorunuydu bu. Halen devam ediyor olabilir bazı cihazlarda. Kamera yerleşimine özenilmemiş ve en ufak çarpmada, düşmede bu sorun ortaya çıkıyordu bildiğim kadarıyla. Yani sorun donanımsal olması lazım. Google Camera'da sorun yaşamamanızın sebebi ise uygulamanın ikinci kamerayı kullanmadan, her şeyi tek kamera ile yapıyor olması. Muhtemelen ikinci kameranızda sorun oluştu ve siz elinizle müdahale edince kendine geliyor.

Oyla:

tolgaselim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEVLÜT
Cihazım
Mi 10T
Konular
5
Benim mi5s te aynı sorun vardı kamera yı degistirinciye kadar duzelmemisti bendede mi8 var şimdi öyle bi sorun yok garantili ise gönderin bence servise

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Mi 8'in bir ara kronik sorunuydu bu. Halen devam ediyor olabilir bazı cihazlarda. Kamera yerleşimine özenilmemiş ve en ufak çarpmada, düşmede bu sorun ortaya çıkıyordu bildiğim kadarıyla. Yani sorun donanımsal olması lazım. Google Camera'da sorun yaşamamanızın sebebi ise uygulamanın ikinci kamerayı kullanmadan, her şeyi tek kamera ile yapıyor olması. Muhtemelen ikinci kameranızda sorun oluştu ve siz elinizle müdahale edince kendine geliyor.
Arkadaşın söylediklerine aynen katılıyorum. Google camera sadece aşağıdaki camera yi kullanır her durumda.
Normal stock kamera ise normal çekimde aşağıdaki kamera, portre ve yakınlaştırma yaparken üst kamerayı kullanır. Sizin üst kamera odaklama yapmıyor. Mi 5 de olan bir sorundu daha önce bende olmuştu. Odaklama optik olarak yapıldığı için optik bozuluyor veya sıkışıyor hareket etmiyor.

Oyla:

mert_kundakci

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
mi 8
Konular
4
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar , peki bunun sorunu telefonu servise vermek midir yoksa telefona temiz bir kurulum yapsam sıfırdan yeterli olacak mıdır ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar , peki bunun sorunu telefonu servise vermek midir yoksa telefona temiz bir kurulum yapsam sıfırdan yeterli olacak mıdır ?

Son düzenleme:
Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorun donanımsal. Servise gitmesi gerekir

Oyla:
Üst Alt