Yardım Mi8 Lite ''uyku modunda wifiyi açık tut'' ayarı yok. Bıktık artık :/

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Android 9 pie ve miui 10.2.2 yüklü. Kullandığım miui sürümünde ''uyku modunda wifiyi açık tut'' ayarı yok ve sırf bu yüzden wifiye bağlı iken tuş kilidini kapattıktan 8-10dk sonra telefon uyku moduna giriyor ve tuş kilidini açana kadar hiç bir bildirim gelmiyor özellikle whatsapp gibi anlık bildirimleri takip edeceğim uygulamalarda tuş kilidini bir açıyorum 20dk önce mesaj gelmiş yada bakıyorum 2 kere whatsapp dan aranmışım telefon dibimde ama haberim yok. Bir telefon bu kadar mı sorunlu olur? gerçekten ben ve benim gibi yüzlerce insan bıktı artık bu telefonun saçma sapan sorunlarından..

Babamda mi4, halamda note 2, iş yerinde ki arkadaşımda mi8 var ve hepsinin wifi ayarlarında ''uyku modunda wifiyi açık tut' ayarı mevcut ama bu telefonda öyle bir şey yok.

Cidden sıfır 1 aylık cihazda 15 gün bekleyip kilidi açıp stabil bir rom bulmak için uğraşmak zorunda mıyım? bu mudur yani? Xiaominin yapmadığı, uğraşmadığı şey ile ben mi uğraşmak zorundayım?

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Güvenlik uygulaması içerisinde yer alan pil tasarrufu ve optimizasyonu ayarlarını kontrol eder misiniz? Bu bölümden ilgili ayarı kapatmış olabilirsiniz.
Baktim da wifi ve uyku modu ile ilgili hic bir sey yok. Sanirim sorun 10.2.2 ile alakali.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bendeki sürümde güvenlik uygulaması altında yer alan pil bölümüne girildiğinde sağ üst köşedeki üç noktaya tıklandığında gelen menüden ayarlanıyor hocam fakat hemen her sürümde yeri değişiyor bu ayarın. Muhtemelen kaldırmamışlardır o menüler ve ayarları arasında gezinmenizi tavsiye ederim.

Oyla:

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Bendeki sürümde güvenlik uygulaması altında yer alan pil bölümüne girildiğinde sağ üst köşedeki üç noktaya tıklandığında gelen menüden ayarlanıyor hocam fakat hemen her sürümde yeri değişiyor bu ayarın. Muhtemelen kaldırmamışlardır o menüler ve ayarları arasında gezinmenizi tavsiye ederim.
O dediğiniz ayar altında ''cihaz kilitlendiğinde mobil veriyi kapat'' sekmesi var hocam wifi yok.

Oyla:

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
bu özellik son sürümlerden kaldırıdı sanırım, şarja çok büyük katkısı oluyordu. uykudayken wifi kapanıyordu

Oyla:
Üst Alt