Soru Mi8 Lite 60 fps sorunu !

alexmorfi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alex
Cihazım
Mi8 Lite
Konular
3
İnternette fps değerinin ne olduğu hakkında araştırma yaparken değer ne kadar yüksek olursa daha akıcı videolar çekildiğini öğrendim ve yapılmış video testlerini izledim.Hakkatten değer yüksek olunca cam gibi videolar cekilmiş.
Benim sorunuma gelecek olursak,video ayarlarına baktığımda cihazda 1080p 30 fps ayarlı.Bende 1080p 60 fps i seçtim.Fakat video ekranına döndüğümde görüntü çok bozuldu çamurlaştı?
Hatta o şekilde çekimde yaptım ama berbat bir video çekti cihaz.Hani fps değeri yükseldikçe kalite artacak akıcılık olacaktı? Nette yapılan testlerin tam tersi oldu cihazda?
Sormak istediğim bu tam zıddı olay neden oldu cihazda mı bir sıkıntı var acaba?

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Fps kaliteyi artirmaz.daha akici olmasini saglar

Oyla:

Mehmet alim

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Memoooo
Cihazım
mi 9 se
Konular
23
İnternette fps değerinin ne olduğu hakkında araştırma yaparken değer ne kadar yüksek olursa daha akıcı videolar çekildiğini öğrendim ve yapılmış video testlerini izledim.Hakkatten değer yüksek olunca cam gibi videolar cekilmiş.
Benim sorunuma gelecek olursak,video ayarlarına baktığımda cihazda 1080p 30 fps ayarlı.Bende 1080p 60 fps i seçtim.Fakat video ekranına döndüğümde görüntü çok bozuldu çamurlaştı?
Hatta o şekilde çekimde yaptım ama berbat bir video çekti cihaz.Hani fps değeri yükseldikçe kalite artacak akıcılık olacaktı? Nette yapılan testlerin tam tersi oldu cihazda?
Sormak istediğim bu tam zıddı olay neden oldu cihazda mı bir sıkıntı var acaba?
kullandığınız cihaz model ve romu söylerseniz daha hızlı sonuca varırsınız.böyle bir durumla karşılaşan ilk sizi görüyorum.fps artırdığınızda görüntü donmaz hızlı akar basit manasıyla ancak kalite düşmez çünkü cihaz destekliyorsa zaten 60 fps modunda çekim yapabilrisiniz ki 60 fps i destekleyen bir telefonunuz var anladığım kadarıyla

Oyla:

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
FPS' kaliteyi arttırmaz saniyede çekilen kare hızıdır videolar daha akıcı olur. Slow mo çekerken mesela 960 kare çekiyor ki görüntüyü yavaşlattığınızda kalite bozulmasın.

Oyla:

Kadirman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kadirman
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Fps 1 saniyedeki fotograf sayisidir. 30 fps Bir videoda kamera saniyede 30 fotoğraf, 60 fps de ise 60 fotograf ceker. Video oynatildiginda ozellikle hareketli videolarda fps cok onemlidir. Aslinda video denen sey, seri şekilde cekilen fotoğrafların pes pese ekrana gelmesidir. Mantıken bir video anın yuzde yuzunu gosteremez. Fps sayisi kadar cektigi fotograflari gosterir.

İsin ozun fps fotorgrafin kalitesini degil, videonun akiciligini arttirir. Hatta kameralarda seri foto cekimi nedeniyle goruntu kalitesi düşebilir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

alexmorfi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alex
Cihazım
Mi8 Lite
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihaz Mi8 Lite sürüm: MIUI Global 10.3.5 kararlı 10.3.5.0( PDTMIXM) model M1808D2TG
60 fps seçtiğimde akıcılık falan inanılmaz bozuluyor.Bende buraya takıldım zaten ?

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Fps arttırımı gerejen işlem gücünü iki katına çıkartır dolayısı ile bazen yüksek fps ayarları işlemciyi kastığı için 15-20 lere bile düşebilir. Fakat mi 8 de bu sorunu yaşamanız pek normal değil. Yazılımsal bir sıkıntı var gibi.

Oyla:

alexmorfi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alex
Cihazım
Mi8 Lite
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlasam yeniden yazılım yükleme yada güncelleme yapsam tavsiye edermisiniz? Yoksa çalışıyorsa elleme misyonuyla yoluma devam mı edeyim?

Oyla:
Üst Alt