Yardım Mi8 gece sarji bitti

madcarry

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
2
En son bir gun once aksam arkadasimin mi 6 sinin sarj aletiyle tam dolum sarj ettim telefonu ardindan gece ortalama 70-75 civarlarinda sarjim varken yattim uyudum uyandigimda telefon kapaliysi sarja taktim actim ve boyle bir seyle karsilastim. Bu neden olmus olabilir ve bir gece %70 dolaylarinda sarj nasil bitmis olabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-08-11-10-21-38-580_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-08-11-10-21-38-580_com.miui.securitycenter.png
    188,3 KB · Görüntüleme: 54

Shewky

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şevki Akdemi
Cihazım
Mi2
Konular
4
Sistem kararsız çalışmış ve büyük ihtimal bir kod döngüsune girip o şekilde kalmış. Bu da şarjın bitmesine sebep olmuş. İlk defa olduysa büyük ihtimal tekrar olmayacaktır. Fakat tekrari olursa ve imkan olursa son sürümün yeniden kurulmasini tavsiye ederim

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

madcarry

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
2
Sistem kararsız çalışmış ve büyük ihtimal bir kod döngüsune girip o şekilde kalmış. Bu da şarjın bitmesine sebep olmuş. İlk defa olduysa büyük ihtimal tekrar olmayacaktır. Fakat tekrari olursa ve imkan olursa son sürümün yeniden kurulmasini tavsiye ederim

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Umarim bi daha olmaz rom islerinden pek anlamiyorum sanirim tekrarlarsa garantiye yollasam iyi olur.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Genellikle bu tarz sıkıntılar yedekleme yüzünden oluyor. Google fotoğraflar, Mi Cloud, Yandex Disk vb. uygulamalar gece telefon kullanılmadığında ve wifi ağında bağlanıldığında yedekleme işlemini gerçekleştiriyorlar ve sabaha kadar şarjınız tamamen tükeniyor. Normal şartlarda pil kullanımı altında batarya kullanan uygulamanın görünmesi gerekli fakat bazen uygulama yerine android sistemi de görünebiliyor. Eğer bu durumun gerçekleştiği gün büyük boyutlu veya fazla sayıda video, fotoğraf çektiyseniz durum bence normal.

Oyla:

madcarry

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
2
Genellikle bu tarz sıkıntılar yedekleme yüzünden oluyor. Google fotoğraflar, Mi Cloud, Yandex Disk vb. uygulamalar gece telefon kullanılmadığında ve wifi ağında bağlanıldığında yedekleme işlemini gerçekleştiriyorlar ve sabaha kadar şarjınız tamamen tükeniyor. Normal şartlarda pil kullanımı altında batarya kullanan uygulamanın görünmesi gerekli fakat bazen uygulama yerine android sistemi de görünebiliyor. Eğer bu durumun gerçekleştiği gün büyük boyutlu veya fazla sayıda video, fotoğraf çektiyseniz durum bence normal.
Ancak soyle bir sey var ki wifi agim ve hucresel veri kapaliydi yatarken yani cloud yedeklemesi pek de mumkun degildi

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt