Yardım MI8 Ekran Açılmaması

Yasin003

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
15 agustosta Hepsiburadadan ritzy garantili aldığım mi 8 telefonum sarji bittiginde tekrar açılmadı sarja taktığımda led uyarı geliyor alarmı çalıyor ama ekranı gelmiyordu. Servise gönderdim ve benden 1800 tl para istiyorlar ne yapmam gerekiyor.

baywuntov

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Grafik Tasarımcı
Konular
7
Benim tavsiyem sudur, xiaomi yada diger android cihazlarin cogunda sarj bittiginde acilmama gibi durumlae soz konusu olabiliyor. Bunun icin ilk once xiaomi telefonlarda bu durumla karsi karsiya kalan kisilerin actigi konulari bul ve ekran goruntusu alip cikti olarak evraklari hazirla 5-6 tane bile hazirlasan yeterlidir sonra cihazi garantiden isteyip durumu detayli sekilde anlatan bir metin hazirlayip tuketici halem.heyetine ver buyuk olasilikla iade yada degisim.olacaktir

Oyla:

Yasin003

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Dediginiz gibi yarın gidip önce sorunu sorunu sorucam sonra dediklerinizi yapicam inşallah bir sonuç alırım

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Şimdi 1800 tl istemelerindeki mantik ne onu anlayamadim. Belliki kullanıcı hatasi yüzünden böyle demişler. Gerekçeleri ne darbe var kirik var vs. Gerekçe neki. Böyle yan sanayi distributor garantili firmalarda maalesef hataniz olmasada hatayi size yukleyip para istiyorlar. Bunu distributorlerin hepsi yapiyor. 300-400 tl den kaçip boyle yansanayi garanti firmalarinin cihazlarini aliyoruz maalesef. Kvk yada mi Türkiye garantili cihazlar varken. Cihaz garantili saniyorsunuz fakat distribütör oldugu için aslinda garantisiz. Yani garantili ama her zaman garanti dişi birakilir olay bu. Lanet distribütör firmalari

Son düzenleme:
Oyla:

spike

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
mi 8
Konular
9
bende şimdi hepsi buradadan mi 8 64 siparişi verdim;yorumlarda son alan kişiye güncel digital garantili global(xiaomi sitesindende sorgulatmış)diye gelmiş;aradım sordum hb yı tam detaylı bilgi alamasamda eğer kutuda global yazmıyorsa yanında kırmızı şekilde veya türkiye şarjı yapışıksa hemen kutuyu açmadan iade edeceğim, ve en kötü 75 tl lik bonus kampanyasından feragat edip delta garantili n11 den(mavi ) alacağım.Sizin cihaz çinmi yoksa global cihazmı fabrikadan.Ritzy garantili olanlar çin cihaz sonradan rom atılma diye biliyorum.

Oyla:

Yasin003

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Şimdi 1800 tl istemelerindeki mantik ne onu anlayamadim. Belliki kullanıcı hatasi yüzünden böyle demişler. Gerekçeleri ne darbe var kirik var vs. Gerekçe neki. Böyle yan sanayi distributor garantili firmalarda maalesef hataniz olmasada hatayi size yukleyip para istiyorlar. Bunu distributorlerin hepsi yapiyor. 300-400 tl den kaçip boyle yansanayi garanti firmalarinin cihazlarini aliyoruz maalesef. Kvk yada mi Türkiye garantili cihazlar varken. Cihaz garantili saniyorsunuz fakat distribütör oldugu için aslinda garantisiz. Yani garantili ama her zaman garanti dişi birakilir olay bu. Lanet distribütör firmalari
Telefonda her hangi çizik düşme şu teması bir şey yok şarj azdı bitti sandım taktım şarja ekran bir daha da gelmedi daha öncede olmuştu uzun süre güç tuşuna basılı tuttum 3-4 seferde açıldı bunda hiç gelmedi ekran. Telefonda alarm çalıyordu led ışıklar yanıyor güç tuşunda titreme vardı. Başka telefonlarda duyduğum ekran monte edilirken soketin tam takılmaması diye söylemişlerdi. Böyle bir şey varsa da garanti karşılaması gerekir bence. Yarın gidip konuşucam bakalım. Eğer anakart devresinde yanma.olayi olmuşsa bunu başka yerde daha ucuza tamir ettirme imkanım var mı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bende şimdi hepsi buradadan mi 8 64 siparişi verdim;yorumlarda son alan kişiye güncel digital garantili global(xiaomi sitesindende sorgulatmış)diye gelmiş;aradım sordum hb yı tam detaylı bilgi alamasamda eğer kutuda global yazmıyorsa yanında kırmızı şekilde veya türkiye şarjı yapışıksa hemen kutuyu açmadan iade edeceğim, ve en kötü 75 tl lik bonus kampanyasından feragat edip delta garantili n11 den(mavi ) alacağım.Sizin cihaz çinmi yoksa global cihazmı fabrikadan.Ritzy garantili olanlar çin cihaz sonradan rom atılma diye biliyorum.
Benim.kutuda tam.olarak ne yazıyordu hatirlamiyorum ama kutusu daha önce açılmış gibi duruyordu sonradan rom atılmış olabilir yinede kesin bir şey diyemem yarın telefondan bakıp dönüş yaparim

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Telefonda her hangi çizik düşme şu teması bir şey yok şarj azdı bitti sandım taktım şarja ekran bir daha da gelmedi daha öncede olmuştu uzun süre güç tuşuna basılı tuttum 3-4 seferde açıldı bunda hiç gelmedi ekran. Telefonda alarm çalıyordu led ışıklar yanıyor güç tuşunda titreme vardı. Başka telefonlarda duyduğum ekran monte edilirken soketin tam takılmaması diye söylemişlerdi. Böyle bir şey varsa da garanti karşılaması gerekir bence. Yarın gidip konuşucam bakalım. Eğer anakart devresinde yanma.olayi olmuşsa bunu başka yerde daha ucuza tamir ettirme imkanım var mı

Benim.kutuda tam.olarak ne yazıyordu hatirlamiyorum ama kutusu daha önce açılmış gibi duruyordu sonradan rom atılmış olabilir yinede kesin bir şey diyemem yarın telefondan bakıp dönüş yaparim
Hocam anakart bile bozulmuş olsa niye başka yere para verip yaptırıyorsun onu anlamadım. Ver thh'ye çatır çatır al paranı.

Oyla:

apokoc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
RN10 Pro
Konular
6
Benimki 64 ritzy ve fabrika çıkışlı global version

Oyla:

Yasin003

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Hocam anakart bile bozulmuş olsa niye başka yere para verip yaptırıyorsun onu anlamadım. Ver thh'ye çatır çatır al paranı.
Kafam çok karıştı geçen ayın 20sinde göndermiştim aras kargo sağolsun daha 4 gün önce teslim etti canımı.sıkmaya başladı iyice. Yarın büyük ihtimal dediginiz gibi yapicam da nasıl yapılır nereden yapılır bilmiyorum ?

Oyla:

spike

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
mi 8
Konular
9

şarj aparatsız standart türkiye şarjıysa globaldir zaten;doğru değilmi.

Oyla:
Üst Alt