Soru Mi8 çin version ile global version ne farkı var?

mhendiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mühendis
Cihazım
note 3 pro
Konular
3
Merhabalar aliexpressten sipariş verecektimde. Global sürüm ile çin sürümü arasında ne farkı var. (çin sürümde de google play var diyor ama anlamadım ) Arada 25 dolar fark var. Sizce hangisini alayım?

Bu global:

Buda çin:

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Teknik anlamda fark yok ama xiaomu istiyor ki cin versiyonu cin de kalsin.

Cin versiyonu alirsan ingilizce cince kullanirsin, global rom yuklersen diger dillerde gelir.

Global yuklemek icinse BL kilidini actirmak icin beklemen gerekir.

Tavsiyem global al.

Oyla:

mhendiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mühendis
Cihazım
note 3 pro
Konular
3
Çin sürümde de türkçe vs destek varki. Yani donanım olarak aynı. Sadece romlar mı farklı? Rom farklı ise romu kurarız. 25 dolara değer mi yani :) Birde bunun frekans aralığı tr ile uyuyor mu? Bakan oldu mu? Netten baktım ama pek bulamadım. 5150 to 5350 mhz diyor. Rusya da yaşıyorum normalde. Tr döneceğim artık. Gelmeden güzel bir telefon alayım dedim :) şuan note 4x kullanıyorum. Alırken hiç bakmamıştım globalmı vs diye. Bunda videoları izlerken dikkatimi çekti.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Çin sürümde de türkçe vs destek varki. Yani donanım olarak aynı. Sadece romlar mı farklı? Rom farklı ise romu kurarız. 25 dolara değer mi yani :) Birde bunun frekans aralığı tr ile uyuyor mu? Bakan oldu mu? Netten baktım ama pek bulamadım. 5150 to 5350 mhz diyor. Rusya da yaşıyorum normalde. Tr döneceğim artık. Gelmeden güzel bir telefon alayım dedim :) şuan note 4x kullanıyorum. Alırken hiç bakmamıştım globalmı vs diye. Bunda videoları izlerken dikkatimi çekti.
Mi 8'lerin hepsinde Band 20 desteği var eğer ki sorduğunuz buysa.

Oyla:

mhendiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mühendis
Cihazım
note 3 pro
Konular
3
Anladım teşekkürler. Sorum aslında 2 üründe de global rom yazıyor. 25 dolarlık fark nedir onu çözemedim.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Anladım teşekkürler. Sorum aslında 2 üründe de global rom yazıyor. 25 dolarlık fark nedir onu çözemedim.
Birisi Global cihazla beraber gelen global rom yani içinden çıkan şarj adaptörü olsun cihazın hangi bölgede kullanılacağı olsun diğer ise sadece Çin için üretilmiş şarj adaptörü oraya uygun, sadece global cihaz yazılımı yüklenmiş.

Oyla:

alper38k

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8 Dipper
Konular
7
Arkadaşım takılmayın bu mevzuya hangisi ucuzsa onu temin edin. En fazla 30 gün bekler sonra bootloader kilidini açınca zaten istediğin versiyonu yüklersin. Ayrıca Tükiye den satın alınan cihazların birçoğu çin versiyonu migrosdan satın aldığı halde birçok kişi çin versiyonu cihaz kullanıyor.

Oyla:

generalhd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
0
Arkadaşım takılmayın bu mevzuya hangisi ucuzsa onu temin edin. En fazla 30 gün bekler sonra bootloader kilidini açınca zaten istediğin versiyonu yüklersin. Ayrıca Tükiye den satın alınan cihazların birçoğu çin versiyonu migrosdan satın aldığı halde birçok kişi çin versiyonu cihaz kullanıyor.
En fazla 30 gün geçmiyor. Hiç beklediniz mi siz? Uygulamalarda da dil desteği olmayışı çileden çıkarıyor insanı.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

alper38k

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8 Dipper
Konular
7
14 gün bekledim şimdi 30 güne çıkarılmış.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

En fazla 30 gün geçmiyor. Hiç beklediniz mi siz? Uygulamalarda da dil desteği olmayışı çileden çıkarıyor insanı.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ayrıca birçok modelin bootloader kilidini açmada "xiaomiTools" ile global romu yüklenebiliyor.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt