Yardım Mi8 batarya doğru göstermiyor!

meliherenozer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melih Eren
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
2
Merhaba, ben Xiaomi mi8 kullanıcısıyım. Telefonumun ekranı ve bataryasını değiştirdim. Şimdi bendeki batarya yuzdeyi doğru göstermiyor. Telefonum %69 gösterdiğinde kendi kendine kapanıyor. Şu an da bile garip bir olay var telefonu %51 e kadar şarj ettim bayadır %51 duruyor. Aşağıya ss bırakırım. Pil kullanım uygulamasından inceledim batarya kapasitem 3.400 olmasına rağmen 400 küsür gösteriyor. Telefona araştırdım ettim tüm kalibrasyonları denedim ama bir etki etmedi. Örneğin telefonum şarjı %85 gösterdiğinde aslında %15 bir batarya kullanımı var bunu anlayabiliyorum çünkü telefonum eskiden FPS düşüşleri %15 den sonra düşünce oluyordu. Şimdi bu durum %85 de olmaya başladı. Bi kaç gün öncesine kadar bu durum %50 idi. Root yok. Nasıl yapabilirim batarya yeni ama düzelmiyor pil yüzdesi doğru göstermiyor. Zaten %100 yazdı mı akımı kesiyor ama aslında full dolu değil. Kapalıyken de öyle. Mi8 için yardımcı olursanız sevinirim... (dosya da ekleyemedim bunu da 10 DKK da falan yazdım hala %51 şimdi kapanır telefon)

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Bu değişimler yetkili serviste mi yapıldı?

Oyla:

Splash55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orta
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Merhaba, ben Xiaomi mi8 kullanıcısıyım. Telefonumun ekranı ve bataryasını değiştirdim. Şimdi bendeki batarya yuzdeyi doğru göstermiyor. Telefonum %69 gösterdiğinde kendi kendine kapanıyor. Şu an da bile garip bir olay var telefonu %51 e kadar şarj ettim bayadır %51 duruyor. Aşağıya ss bırakırım. Pil kullanım uygulamasından inceledim batarya kapasitem 3.400 olmasına rağmen 400 küsür gösteriyor. Telefona araştırdım ettim tüm kalibrasyonları denedim ama bir etki etmedi. Örneğin telefonum şarjı %85 gösterdiğinde aslında %15 bir batarya kullanımı var bunu anlayabiliyorum çünkü telefonum eskiden FPS düşüşleri %15 den sonra düşünce oluyordu. Şimdi bu durum %85 de olmaya başladı. Bi kaç gün öncesine kadar bu durum %50 idi. Root yok. Nasıl yapabilirim batarya yeni ama düzelmiyor pil yüzdesi doğru göstermiyor. Zaten %100 yazdı mı akımı kesiyor ama aslında full dolu değil. Kapalıyken de öyle. Mi8 için yardımcı olursanız sevinirim... (dosya da ekleyemedim bunu da 10 DKK da falan yazdım hala %51 şimdi kapanır telefon)
Dostum aynı sorun bende var bir çözüm bulabildin mi?

Oyla:

Aykutk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Merhaba, ben Xiaomi mi8 kullanıcısıyım. Telefonumun ekranı ve bataryasını değiştirdim. Şimdi bendeki batarya yuzdeyi doğru göstermiyor. Telefonum %69 gösterdiğinde kendi kendine kapanıyor. Şu an da bile garip bir olay var telefonu %51 e kadar şarj ettim bayadır %51 duruyor. Aşağıya ss bırakırım. Pil kullanım uygulamasından inceledim batarya kapasitem 3.400 olmasına rağmen 400 küsür gösteriyor. Telefona araştırdım ettim tüm kalibrasyonları denedim ama bir etki etmedi. Örneğin telefonum şarjı %85 gösterdiğinde aslında %15 bir batarya kullanımı var bunu anlayabiliyorum çünkü telefonum eskiden FPS düşüşleri %15 den sonra düşünce oluyordu. Şimdi bu durum %85 de olmaya başladı. Bi kaç gün öncesine kadar bu durum %50 idi. Root yok. Nasıl yapabilirim batarya yeni ama düzelmiyor pil yüzdesi doğru göstermiyor. Zaten %100 yazdı mı akımı kesiyor ama aslında full dolu değil. Kapalıyken de öyle. Mi8 için yardımcı olursanız sevinirim... (dosya da ekleyemedim bunu da 10 DKK da falan yazdım hala %51 şimdi kapanır telef

Şurada denilenleri yapın belki düzenli olabilir
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

HüseyinAvcı

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
Eczane Teknikeri
Konular
32
Ben aynı sorunu yaşıyordum 0 gösterip kapandı benim ki ama şarja taktığımda 30 oldu bir anda tak çıkar yapa yapa bitirdim tüm şarjı telefon kapalı şekilde 1 saat şarjda kaldı kapalı bir şekilde şimdi düzgün . 12.0.2 sürümünden sonra böyle oldu.

Oyla:
Üst Alt