Yardım MI6X Hiç bir şekilde fastboot dan rom ve twrp yükleyememek ?

isosafags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail SAFA
Cihazım
OnePlus 6
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Telefonda ÇİN BETA MIUI 10 8.7.26 Kurulu ne twrp ne MIUI 9 a dönebildim. Twrp kurmaya çalıştığımda "No such file or directory)" hatası alıyorum. MIUI 9 dönmeyi denedim. Bu işlemi başlatabilmek için yeterli bellek yok. Hatası aldım. Fastboot üzerinden EDL ye geçmek istediğim de tekrar TWRP kurarken ki hatayı aldım. EDL moduna "Unbrick Redmi Note 3 PRO Tanpa Testpoint Sama Sekali v2" adlı program ile geçtim. Bu sefer romu flaşladığımda ise
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
bu hatayı verdi. Hiç bir şekilde cihaza yükleme yapamıyorum. Bootloader kilidim açık. Telefonda MIUI 9 + twrp yüklüydü bu son sürüm MIUI 10 kurunca twrp gitti ve tekrar da yüklenmedi. Biraz uzun bi yazı oldu ama sorunu çözmem gerek. telefonda şuan Türkçe dil yok. Ne yapmam gerek lütfen yardım edin.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Abi maalesef öyle yapınca kurmuyor. Konuda belirttiğim gibi hata alıyorum. XiaomiMiFlashTool adlı programı yükledim. Oradan twrp kurmaya çalıştığımda Bootloader kilidi kapalı diyor ama telefonun geliştirici seçeneklerinde kilit açık. Çok garip bi durum ile karşı karşıya kaldım. Olayı şu ss ile özetleyebilirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Fastboot dan sadece fastboot devices komutu verebiliyorum. Diğer tüm komutlarda "No such file or directory)" hatası alıyorum. ( Böyle bir dosya ya da dizin yok)
geliştirici seçeneklerinde bl kilidi açık görünüp, arka tarafta asıl işlem askıda kalmış olabilir mi? (internet, server vb. problemler) tekrar bl kilidini açmak için başvurmak faydalı olur mu?

Oyla:

isosafags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail SAFA
Cihazım
OnePlus 6
Meslek
Öğrenci
Konular
63
geliştirici seçeneklerinde bl kilidi açık görünüp, arka tarafta asıl işlem askıda kalmış olabilir mi? (internet, server vb. problemler) tekrar bl kilidini açmak için başvurmak faydalı olur mu?
Kilidi kapadim tekrar acilmiyor

Oyla:

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Kilidi kapadim tekrar acilmiyor
Cihazi şimdilik fazla kurcalamayin hocam maalesef RN5 pro gibi mi6x ve redmi 6 proya antirolback geldi çözüm için bekleyin bu benim yabancı forumlardan duyduğum ...

EpicRom Developer Team

Oyla:

isosafags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail SAFA
Cihazım
OnePlus 6
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Cihazi şimdilik fazla kurcalamayin hocam maalesef RN5 pro gibi mi6x ve redmi 6 proya antirolback geldi çözüm için bekleyin bu benim yabancı forumlardan duyduğum ...

EpicRom Developer Team
Parametre hatası ile alakalı bi bilginiz var mı? Kilit açıkken MIFLASH üzerinden rom atarken miflashn bulunduğu yerde oluşan kayıtlarda parametre hatalı diyordu. MI UNLOCK da 99 da anormal parametre hatası veriyor.

Oyla:

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Hayır parametre hatası ile ilgili bilgim yok yanlış yönlendirme yapmak istemem, sadece fastboot moda girebiliyor iseniz (bl kilidi hala açık ise) twrp de yüklemeniz gerekli mantıken çünkü aynı sorunu bire bir yaşadım örnek:
Benim kendim için yapmış olduğum çin beta sürümünden global epicrom geçişte cihaz recovery'ye girmedi kesinlikle yani twrp uçtu fastboot ile tekrar recovery kurdum ve bu şekilde sorunu hallettim Windows 7 64 bit pc de tüm driverlar kurulu halde tekrar denemenizde fayda var diye düşünüyorum bütün olasılıkları denemeniz kanaatindeyim....
Parametre hatası ile alakalı bi bilginiz var mı? Kilit açıkken MIFLASH üzerinden rom atarken miflashn bulunduğu yerde oluşan kayıtlarda parametre hatalı diyordu. MI UNLOCK da 99 da anormal parametre hatası veriyor.

EpicRom Developer Team

Oyla:
Üst Alt