Yardım MI6X 8.8.30 sürümden V10.0.2.0.O kararlıya geçmek.

isosafags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail SAFA
Cihazım
OnePlus 6
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Şuan cihazımda eu MIUI 10 beta var. EU rom olarak kararlı MIUI 10 gelmiş. TWRP üzerinden geçmek istesem antirollback olayına maruz kalır mıyım? Deneyen varsa yardım edebilir mi?

machiavelli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Machiavelli
Cihazım
Mİ6X
Konular
6
bende düşünüyorum sıkıntı olur mu olursa nasıl bir yol izlenmeli yok mu bilen ?

MI 6X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

MertGuler

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Rom un linki bu bende yüklemek konusunda biraz kararsız kaldım . Acaba Türkçe dil var mıdır ? Çünkü china released yazıyordu .

Oyla:

ahmetdogru42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
Ci
Rom un linki bu bende yüklemek konusunda biraz kararsız kaldım . Acaba Türkçe dil var mıdır ? Çünkü china released yazıyordu .
Çin sürümlerinde sadece çince ve İngilizce var diye biliyorum. Adı üzerinde Çin'e özgü party~~

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hayır yoktur hocam. China rom bu sadece çince ve ingilizce vardır.

Oyla:

isosafags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail SAFA
Cihazım
OnePlus 6
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Benim bahsettiğim custom rom twrp üzerinden kuruluyor ve tüm diller mevcut. Şuan kullandığım da o romun beta versiyonu. Kararlıya geçmek istiyorum ama antirollback mevzusundan korkuyorum.

Oyla:

kylar7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 6x
Konular
4
Cihazının Antırollback durumunu öğrenmek için telefonu fastboot moda alıp pcye bağlayıp minimal adbootu çalıştırarak "fastboot getvar anti" komutunu yazarak çıkan rakama bakın. 2 veya 3 yazıyorsa arb etkin değildir 4 yazıyorsa arb etkindir kesinlikle denemenizi önermem.Bende 2 çıktı romdan roma atlıyorum ama her zaman kontrol ediyorum rom değiştirmeden aklınızda olsun.Ayrıca her zaman çıkış yaptığınız romun yedeğini alın trwp üzerinden.
NOT:Kendim sıkıntı yaşamadık fakat tarafımca hiç bir sorumluluk kabul edilmemektedir.Zaten rom işleminde bu işlem kullanıcıya aittir.

KAYNAK:

Oyla:

dokucan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Mi 8 Pro 8/128
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Ben dün xiaomi.eu beta 8.8.30 sürümünden xiaomi.eu stabil v10.0.2.0 sürümüne geçiş yaptım. Yükleme yolu klasik twrpden cache/data/system ve dalviki biçimlendiriyorsunuz sonra da romu yüklüyorsunuz. 3 dakika sonra karşınıza yeni sistem geliyor :) İlk açılışda telefon kendini toparlayamıyor biraz kasmalar oluyor ama 1 kere yeniden baslattıktan sonra kendine geliyor. Magisk 17.1 de yükledim. Şuan telefonda sosyal medyayı yoğun kullandıgım halde bi rami temizlediğimde 3.9 yada 4 gb boşta ram kalıyor. Betaya göre başarılı. Betada 141k antutu alırken stabilde 125k civarı alıyormuş arkadaşım ss attı. Arayüz olarak stabil daha akıcı. Yorumlarım bunlar :) Anti versiyonu ise hala 2 yani eu romların hiçbir sürümünde Anti-Rollback yok. Chinada arb var ama yüklemenizi tavsiye etmem. Anti-Rollback sorgusunu cihazı fastboota alıp adbden fastboot getvar anti ile öğrenebilirsiniz. arb 1,2 veya 3 ise sorunsuz her romu yükleyebilirsiniz ama benim tavsiyem çok eski romları yüklemeyin.

Oyla:

zaur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zaur
Cihazım
xiaomi mi 6x
Konular
0
merhaba.benim telefonda miui 9 stable.v9.5.8 yazıyor.çoklu dil desteği var.yabancı forumlarda fake olduğu yazıyor.zaten güncelleme denetle yapınca güncel diyor.kameralarda ai özelliği ve face unlock özelliği yok.ne yapa bilirim?bu özellikleri aktifleştirmek için napmam gerekiyor?hangi romu veya sürümü önerirsiniz?

Oyla:

illegalleon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferman
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Bugün kilit sürem doldu. Direk bu son stable versiyonu kurdum. Hiçbir sıkıntı yok. Gps bluetooh wifi vs. bütün özellikler çalışıyor. Kurmadan önce ve sonrada anti 2 idi. Bi değişim olmadı yani.Tavsiye ederim.

Oyla:
Üst Alt