Yardım Mİ6|Xiaomi.eu Pie Versiyon Memnuniyetsizliği Oreo'ya Dönüş/Yeni Rom

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
Merhabalar abiler
2 hafta kadar önce konu açmıştım oreo kullanırken çok memnundum pie'ye(beta) geçtikten sonra uygulamalarım çalışmadı google cam. hiç bir şekilde kullanamadım magisk'in güncel versiyonunu bile kabul etmiyordu.(Uygulamalarımın çalışmama nedenini çözdüm, gcam'nın da çalışmama sebebi magisk'in güncel olmamasına bağlıyorum bir türlü kuramadım yenisini)
Dünde yeni bir sorun fark ettim. Youtube spotify instagram facebook hiç bir uygulama fark etmeksizin 3-4 dakika hoparlör kullanımından sonra alttaki haporlör %70-%80 gücü kesiyor bariz ses kısılıyor. Sesi gösteren barda hala full gösteriyor. Ahizeye kulağımı dayadığım zaman ses seviyesi aynı, alt hoparlöre dayadığım zaman sadece bozuk olmadığı gösterecek normal gücünden %80 civarı daha az ses geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Müziği videoyu 5-10 saniye durdurup tekrar başlattıktan sonra bi sıkıntı yok çalışıyor 3 dakika sonra tekrar gidiyor. Şimdi sizlere sorum ve aynı zamanda ricam şudur ;Bana Yardım edin :) Yeni bir rom arayışına mı girmeliyim yoksa Andorid 8(oreo) ya geri mi döneyim. Yeni bi rom denemek isterim açıkcası ama yüz tanımaya çok alıştım :) Ya da bütün bunların dışında ben bu romu nasıl sağlıklı kullanabilirim benzer sorunlar sizler yaşadınız mı ?
Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim Yardımlarınızı bekliyorum..

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mi 6 eu pie kullaniyorum. Bahsettigin sorunlarin hic birini yasamadim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kurulumu nasıl yaptınız ben full wipe yaptım Android sürümü değiştiği için. Ve magisk zip dosyanızı paylaşır mısınız

Oyla:

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Telefonu komple bilgisayar,flash bellek gibi bir yerlere yedekle. Orange fox var bende tavsiye ederim. Format data ve full wipelari yap. Her format data ve wipe isleminde twrpye yeniden baslat cihazi. Kurulum bu sekilde. Magisk setup zipim yok fakat kendi sitesindeki 19.3 versiyonunu kullaniyorum

Oyla:

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
Telefonu komple bilgisayar,flash bellek gibi bir yerlere yedekle. Orange fox var bende tavsiye ederim. Format data ve full wipelari yap. Her format data ve wipe isleminde twrpye yeniden baslat cihazi. Kurulum bu sekilde. Magisk setup zipim yok fakat kendi sitesindeki 19.3 versiyonunu kullaniyorum

Tamam hocam teşekkür ederim bugün yüklemeye çalışacağım

Oyla:

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Merhabalar abiler
2 hafta kadar önce konu açmıştım oreo kullanırken çok memnundum pie'ye(beta) geçtikten sonra uygulamalarım çalışmadı google cam. hiç bir şekilde kullanamadım magisk'in güncel versiyonunu bile kabul etmiyordu.(Uygulamalarımın çalışmama nedenini çözdüm, gcam'nın da çalışmama sebebi magisk'in güncel olmamasına bağlıyorum bir türlü kuramadım yenisini)
Dünde yeni bir sorun fark ettim. Youtube spotify instagram facebook hiç bir uygulama fark etmeksizin 3-4 dakika hoparlör kullanımından sonra alttaki haporlör %70-%80 gücü kesiyor bariz ses kısılıyor. Sesi gösteren barda hala full gösteriyor. Ahizeye kulağımı dayadığım zaman ses seviyesi aynı, alt hoparlöre dayadığım zaman sadece bozuk olmadığı gösterecek normal gücünden %80 civarı daha az ses geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Müziği videoyu 5-10 saniye durdurup tekrar başlattıktan sonra bi sıkıntı yok çalışıyor 3 dakika sonra tekrar gidiyor. Şimdi sizlere sorum ve aynı zamanda ricam şudur ;Bana Yardım edin :) Yeni bir rom arayışına mı girmeliyim yoksa Andorid 8(oreo) ya geri mi döneyim. Yeni bi rom denemek isterim açıkcası ama yüz tanımaya çok alıştım :) Ya da bütün bunların dışında ben bu romu nasıl sağlıklı kullanabilirim benzer sorunlar sizler yaşadınız mı ?
Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim Yardımlarınızı bekliyorum..
Mi6 için pie (eu rom stabil 10.4.3) kullanıyorum. Şimdiye kadar bahsettiğiniz sorunların hiçbirini yaşamadım. Youtubeda saatlerce dizi-film izliyorum. Seste bir problem yok. Sitedeki mi 6 gcam konusuna göre kurulum yapmıştım, gcam sorunsuz kurulup çalışıyor.
Magisk 19.3 kullanıyordum, 19.4'e güncelledim sıkıntı yok.
Bildirimlerde de herhangi bir sorun yok.
Her zaman twrpde full wipe yaparım güncelleme çıktığında. Böylece başım ağrımaz.
Sonuç olarak; Mi6 pie ile sorunsuz çalışıyor. Ama kullanılan üçüncü parti uygulamalar uyumlu olmayabilir, düzgün çalışmayabilir. Bu pie'nin eksikliği yada hatası değil, ilgili programın pie'ye göre kendisinin güncellenmemesi nedeniyledir.

Size tavsiyem stabil sürüm kullanın. Beta sürümler deneme-test sürümleridir. Bunları kurup da şikayet etmemelisiniz. Hataları bildirip geliştiricilerin düzeltmesini beklemelisiniz.

Son düzenleme:
Oyla:

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
Mi6 için pie (eu rom stabil 10.4.3) kullanıyorum. Şimdiye kadar bahsettiğiniz sorunların hiçbirini yaşamadım. Youtubeda saatlerce dizi-film izliyorum. Seste bir problem yok. Sitedeki mi 6 gcam konusuna göre kurulum yapmıştım, gcam sorunsuz kurulup çalışıyor.
Magisk 19.3 kullanıyordum, 19.4'e güncelledim sıkıntı yok.
Bildirimlerde de herhangi bir sorun yok.
Her zaman twrpde full wipe yaparım güncelleme çıktığında. Böylece başım ağrımaz.
Sonuç olarak; Mi6 pie ile sorunsuz çalışıyor. Ama kullanılan üçüncü parti uygulamalar uyumlu olmayabilir, düzgün çalışmayabilir. Bu pie'nin eksikliği yada hatası değil, ilgili programın pie'ye göre kendisinin güncellenmemesi nedeniyledir.

Size tavsiyem stabil sürüm kullanın. Beta sürümler deneme-test sürümleridir. Bunları kurup da şikayet etmemelisiniz. Hataları bildirip geliştiricilerin düzeltmesini beklemelisiniz.
Evet betanın kullanım mantığını biliyorum o zaman için stabil de bi indirme problemi yaşadığım için betaya yönlenmiştim, teşekkür ederim yorumunuz için

Oyla:

felekcan0066

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
acemi
Cihazım
mi5
Konular
1
Görkem kardeş bende senin gibi pie lanet olasından hiç hoşlanmadım.ne etttim ne yaptım geri oreo ya döndüm.cihazımda dolby atmos gcam gibi çalışmayan uygulama yok.akıcılık hız akıllara zarar şekilde harika.hele batarya mükemmel,sanki güneş enerjisiyle çalışıyor mübarek yani kısacası tam performans için oreo 8.1 tabanlı mi global romdan şaşmayın saygılarımla....
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
Magisk temelli sorunlar yaşıyormuşum kurduktan sonra düzeldi, ben rootlu zaten mantığıyla eski sürümünü kullanıyordum herkese çok teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt