Çözüldü Mi6 Volte Kayboldu

havaci84

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Mi6
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Arkadaşlar Merhaba forumda yeniyim mi6 telefonumla ilgili bir sorun yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Telefonumu aralık ayında aldım aldığımda telefonda ayarlar /sim kartlar&Mobil ağlar bölümünde volte etkinleştir vardı , o zaman miui sürümüm 8 idi. Sonra 9.2.2 yükledim ardından malumunuz 9.2.3 , şu an telefonumda volte etkinleştir diye bir seçenek yok 9.2.2 veya 9.2.3 den sonra kayboldu hangisinde kaybolduğunu tam hatırlamıyorum.Ayarlar içindeki yerimi değişti bilmiyorum çok aradım ama bulamadım. Sizde bu sorunla karşılaştınız mı çözüm öneriniz nedir yardımlarınızı bekliyorum.

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Arkadaşlar Merhaba forumda yeniyim mi6 telefonumla ilgili bir sorun yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Telefonumu aralık ayında aldım aldığımda telefonda ayarlar /sim kartlar&Mobil ağlar bölümünde volte etkinleştir vardı , o zaman miui sürümüm 8 idi. Sonra 9.2.2 yükledim ardından malumunuz 9.2.3 , şu an telefonumda volte etkinleştir diye bir seçenek yok 9.2.2 veya 9.2.3 den sonra kayboldu hangisinde kaybolduğunu tam hatırlamıyorum.Ayarlar içindeki yerimi değişti bilmiyorum çok aradım ama bulamadım. Sizde bu sorunla karşılaştınız mı çözüm öneriniz nedir yardımlarınızı bekliyorum.
Keşke konu açmadan önce biraz forum içinde arama yapsanız istemediğiniz kadar cevap karşınıza çıkacaktır ve konu kirliliği olmayacaktır.
Telefonunuzdan *#*#86583#*#* tusladiktan sonra ayarlarda volte seçeneği gelecektir

Mi5s Epic rom 8.3.8 beta

havaci84

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Mi6
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Keşke konu açmadan önce biraz forum içinde arama yapsanız istemediğiniz kadar cevap karşınıza çıkacaktır ve konu kirliliği olmayacaktır.
Telefonunuzdan *#*#86583#*#* tusladiktan sonra ayarlarda volte seçeneği gelecektir

Mi5s Epic rom 8.3.8 beta
Teşekkür ederim yardımınız için haklısınız biraz daha dikkatli olmak gerekiyor.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
öyle demeyin ben dikkat etmedim yogunluktan hiç arkadaşın açtıgı konu sayesinde gördüm fark etttim hanımın mi5sdede denedim ondada öyle açtım:)

salihemre

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Telefonum mi6 üzerinde sekiz küsür kararlı rom vardı tam sürümünü hatırlamıyorum epeydir güncellemiyordu , 3 gün önce güncelleme aldı telefon 9.2.2 kararlı oldu aslında yapmayacaktım ama gözümden kaçtı ve VoLTE gitti *#*#86583#*#* tuşlayınca menüde VoLTE açıp kapama satırı gözüktü, açıyorum üst tarafada VoLTE yazısı da çıkıyor fakat bu sefer hiç bir yeri arayamıyorum "Sunucu hatası , lütfen daha sonra tekrar deneyin" yazıyor fakat VoLTE yi kapatınca telefon her yeri arıyor , mobil internette VoLTE açık yada kapalı iken herhangi bir sorun yok. Bir arkadaşımız sekiz küsür rom dan sonra mi6 da VoLTE yazılımı çıkarıldı gibi bir açıklama gelmiş , bu konuyla ilgili bir çok açıklama var biraz bilgi kirliliği oluşmuş kafam karıştı. Güncelleme almadan VoLTE aktifti aramlarda karşı taraf vodafone ise ekranda HD yazısı ve üzerinde telefon logosu işareti çıkıyordu. Acaba operatör benim hattı deaktif mi yaptı ? bu sorunu çözme şansım var mı ? telefon ile ilgili çok bilgi sahibi değilim ama bir iki ekran görüntüsü buraya paylaşacağım , umarım ne dediğimi anlatabilmişimdir. Şimdiden kolay gelsin , iyi çalışmalar....

Ekli dosyalar

• volte_1.jpg
    volte_1.jpg
    50,4 KB · Görüntüleme: 98
  • volte_2.png
    volte_2.png
    199,7 KB · Görüntüleme: 106

benda_teme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı