İnceleme Mi6 ve F1 inceleme karşılaştırma yazısı

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Merhaba arkadaşlar,26 ocak 2019 itibariyle mi6 dan pocophone f1 e geçtim.geçme nedenim poco f1 deki extra özellikler idi (radyo,sd kart desteği,4000 mah pil,3.5 mm kulaklık girişi).sd 845 ile stereo hoparlör ü yazmıyorum çünkü sd835 ile sd845 arasında pek bir fark olduğunu düşünmüyorum ayrıca poco f1 hoparlör sistemi ile mi6 hoparlör sistemi aynı,sadece f1 deki ses daha baskın :)f1 i alınca ilk işim bl kilidini açmak oldu.cihaz global romlu ve oreo ile geldi,ardından da hemen pie güncellemesi.hemen pie ye güncelledim tabii,güncellemez olaydım çünkü mi6 da oynadığım ( ) oyunun çok eski bir sürümünü f1 oreo da oynuyordum ama pie kabul etmedi.tabii bu arada bl kilidinin süresi doldu ve hemen açtım twrp root derken f1 için eu beta oreo nun son romunu yükledim.pie ye uyuz oldum bir kere :)aslında f1 alışık olduğunuz ama zamanla kaybettiğimiz özellikleri bize en üst performansta sunan bir cihaz. Eskiden her cihazda radyo 3.5 mm kulaklık girişi ve sd kart desteği vardı.şimdi tüm bu özellikler bana göre lüks hemde aşırı lüks.f1 tüm bu lüks donanım ve özelliği en üst düzey performansla birleştirip bize en ucuza gelen sihirli bir cihaz.f1 in en sevdiğim özelliği zifiri karanlıkta bile yüz tanımanın mis gibi çalışması. Beni gözlüklü ve baretli bile tanıdı.bana çok benzeyen kuzenimin yüzüyle kilit açmak istedim ama açmadı helal olsun.parmak izi de çok hızlı,herhalde daha hızlısı dokunmadan açan olur :)herhangi bir uygulamaya tıklayınca f1 anında açıyor,sd 845 i orda hissediyorum zaten yalnız geliştirici seçeneklerinden pencere ölçeğine baktım orda en düşüğe almışlar,en düşük demek herşeyi hızlı açar demek.ben normale aldım ama yine de hızlı. açıyor.
Bu inceleme-karşılaştırma yazısını farklı yerlerde farklı zamanlarda yazdığım için bir önceki cümle ike bir sonraki cümle alakasız olabilir onu söyleyim :)
F1 in global romunda f1 de emeği geçen ülkeler ve kişiler e bakmıştım.hem gurur duyduğum hem hayal kırıklığına uğradığım şeyler gördüm.emeği geçenler listesinde sitemizin kurucusu admini hakan güven hocam yada hasan özkan hocam (ikisinden birinin ismini gördüm eminim,aynı romu kullanmadığım için bakamıyorum) ın ismini görmek beni gururlandırdı.beni hayal kırıklığına uğratan ise;pekçok kıtada pekçok ülkeden isim var ama nedense çinden birinin ismi yok.mi6 ile f1 kamera arasında açıkçası pek bir fark göremedim,hatta mi6 nın kamerası daha aydınlık çekiyor ama bu hiçbirşey için kriter değil.f1 in sesi mi6 dan 2-3 kat daha fazla çıkıyor ama samsung a6 nın sesi de f1 in 2 katı çıkıyor :)sonuç itibariyle f1 in sesi yine de tatmin ediyor gerçekten.mi6 yı f1 e göre üstün bulduğum şeyler de var elbet,mesela uygulamalar arası geçiş.mi6 daha küçük olduğu ve tek elle kullanıma uygun olduğu için;atıyorum peşpeşe 20 uygulamayı mi6 da 10 saniyede açıyorsak f1 de 17 saniyede açıyoruz çünkü zaman zaman iki elimizi kullanmak zorunda kalıyoruz cihaz büyük olduğu için.

iphone 7 plus ta donarak kasarak oynanan pes2019 oyununu(oynayan arkadaşımın yalancısıyım) f1 e yükleyip arkadaşıma denettirdim.arkadaşım bir mutlu oldu anlatamam."abi sanki oyunu pc de oynuyor gibiyim ne donma ne kasma var" dedi.aynı oyunu mi6 ya da yükledim ve arkadaşım mi6 da da aynı mutluluğu yaşadı.yani f1 in desteklediği en zorlu oyunları falan şimdilik mi6 da destekliyor.daha önceden de çağımızın gereksiz hastalığı pubg yi yüklemiştim mi6 ya ve en yüksek grafikte sorunsuz oynamıştım. F1 de sıvı soğutma var ama ben bunu nezaman anlayacağım bilmiyorum çünkü mi6 da saatlerce oyun oynadım ve cihazda ısınmaya rastlamadım hiç.ekran olayına gelirsek kesinlikle mi6 nın ekranı ekran görüntüsü (gündüz-gece,yaz-kış,güneşli ve karlı havada daha iyi ama f1 inki de kesinlikle kötü değil.f1 in ekranı çok güneşli açık havada sanki biraz ayna görevi görürken mi6 nın ekranı olanı gösteriyor.mi6 nın ekran parlaklığı f1 den daha iyi bu su götürmez ama f1 in ekranı çok pimpirikli olmayan biri için harika.instagram da birinin resmini büyütünce mi6 f1 den daha iyi görüntü kalitesi sunuyor buna şahit oldum.oynadığım ( ) oyunu mi6 da f1 e oranla çok daha iyi oynuyorum,f1 in ekranı aşırı hassas oluyor o oyunda çünkü bazı olaylar o oyunda milimetrik ve mi6 da mükemmel randıman alırken f1 de mükemmele yakın randıman alıyorum. Dün aksam f1 e 2 tb lık harddisk taktım gördü ve okudu es dosya yöneticisi pro ile ama f1 in kendi dosya yöneticisi okuyamadı.arkadaş Huawei p10 plus a taktı onunki görmedi.

Yazılım olaylarına gelirsek mi6 ya istediğimiz root şeklini (magisk-supersu) sorunsuz bir şekilde yükleyebiliyoruz ama sanırım f1 yeni olduğu için istediğimiz magisk versiyonunu şakk diye yürüyemiyoruz.önce force dosyasını yüklüyoruz sonra format data yapıp v17.3 ü yada v18.0 ı yüklüyoruz.merak edip baktım,beni f1 de arb 1 olarak görünüyor,mi6 da arb olayı olmasa da onu da merak edip baktım o da arb 1 görünüyor.yani f1 de istediğimiz sürümü istediğimiz romu çatır çatır yükleriz tıpkı mi6 gibi.mi6 da opera tarayıcıda istediğim siteye (yasaklı-yasaksız) sorunsuz bağlanırken f1 de aynı sürüm opera da yasaklı sitelere bağlanmak için vpn kullanmak zorunda kalıyorum.f1 in ss sinin boyutları mi6 ya göre daha az mb :)mi6 ya region zip yüklemiştim ve çalışmıştı (bölge seçimi) f1 e de sorunsuz yükledim ama çalışmadı.f1 de yazı yazarken yada birşeyi tıklarken bazen bazı harflere 2 kez basmak zorunda kalıyorum ama mi6 da tek basışta hallediyorum.hiç araştırdınızmı bilmiyorum ama youtube da ve internette mi6 ile f1 hız testi videosu yok,ben kaç kez arattım "mi6 vs pocophone f1 speed test" diye ama yok kesinlikle...mi6 teknolojik özellikler olarak poco f1 den geride değil diyebilirim. İkisi de wifi 5 kullanıyor,ikisi de bluetooth un 5.0 versiyonunu kullanıyor,mi6 lte (cat12) kullanırken f1 (cat16) kullanıyor ki hemen hemen aynı sayılır. Aslında mi6 ya verilen çoğu özellik kendisinden 1.5 sene sonra çıkan amiral gemileriyle aynı özellik. Mi6 da nfc ve kızılötesi var.nfc yi boşverelim ama kızılötesini ben gittiğim her mekandaki tv leri kontrol etmek ve şaka yapmak amaçlı gayet güzel kullanıyordum (kahvede süperlig maçı izlerken maçın en heyecanlı yerinde başka bir kanal açmışlığım vardır).f1 de geliştirici seçeneklerinde gelişmiş güç menüsü seçeneği var,yani güç tuşuna basılı tutup yeniden başlat a tıklayınca,extradan (recovery ve fastboot) seçenekleri var ve bu kendi özelliği. Mi6 nın kamera portre modu f1 inkinden daha stabil ve daha iyi geldi bana.f1 in plastik arka kapağı kesinlikle kötü değil gayet normal ve olması gerektiği gibi.f1 de 3 tane antivirüs programı var,istediğimizi seçebiliyoruz ama iptal edemiyoruz yada ben bulamadım iptal etmeyi.f1 de çentiği kapatsak da kapatmasak da video izlerken yada oyun oynarken kenarlarda siyah boşluk kalıyor yani film izlerken full tam ekran yapamıyoruz ve ben bunu sevmedim,o konuda mi6 daha iyi.mi6 ince zarif bir cihaz ama f1 de öyle kalın bi cihaz değil,gayet olması gerektiği gibi ve evet f1 de zarif. F1 de 20 band desteği var mi6 da yoktu ama açıkçası ben arada bir fark göremedim.xda da okuduğum bir konuya göre f1 i 2-3 program yükleyerek taşınabilir bir hack cihazı yapabiliyormuşuz.mi6 nın parmak izinin önde olması f1 in parmak izinin arkada olmasından çok daha iyi gerçekten.mi6 da 4-5 ve 6 saat arasında değişen ekran süreleri alırken f1 de 7-9 saat arası alıyorum yoğun kullanımda ama pil kullanımları arasında aman aman bir fark göremedim açıkçası.f1 için bitmeyen pil var deniliyor ama pil bitiyor :)ikisi de hemen hemen 90-100 dk da full şarj oluyor.f1 deki poco launcher i çok kullanışlı buldum açıkçası,pek çok özelleştirme,gruplama,uygulama gizleme kasası ki bu harika birşey,gayet hoş,cihaz henüz daha 3 haftalık ama biliyorum ki cihazda keşfedeceğim daha pekçok özellik var.arada sırada yabancı sitelerde f1 için açılmış konulara bakıyorum,kullanışlı gördüğüm şeyleri indirip yüklüyorum,çoğu zaman birşeyler flaşlıyorum ve bugüne kadar cihazın brick falan olduğunu görmedim,sanki cihaz "bana sürekli birşeyler yükle-flaşla,merak etme dostum birşey olmaz" diyor :)bu inceleme-karşılaştırma yazısını dün akşam saat 18 civarı başladım,yazdıklarımı not defterine kaydettim;otobüste,cafede,yolda,tavla oynarken piiz içerken yemek yerken aklıma gelenleri yazdım.bu yüzden konu biraz karmaşık olabilir o yüzden kusura bakmayın.bu inceleme yazısı benim kendi cihazlarımda gördüklerim ve cihazların bana hissettirdikleri.eu beta oreo rom kullanıyorum,belki bazı şeyler farklı sürüm ve romlarda değişiklik gösterebilir.belki bazı şeyler kullandığımız ekran koruyucuyla bile alakalı olabilir.yazıya eklemeler yapılabilir,yanlışlar varsa düzeltilebilir.

sonuç olarak mi6 dan f1 e geçilir mi?elbette geçilir extra özellikler için ama performans için geçilmez bence...

Son düzenleme:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Emek ve sabır isteyen böyle bir karşılaştırma yazısı için teşekkürler hocam.clap~~ Skorpi üstadımın kulakları çınlasın. 8=) Sayenizde şu an sahip olduğum cihazla ne kadar şanslı ve mutlu olduğumun bir kez daha farkına vardım. ;)
Teşekkürler...

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
hocam iyi bir inceleme olmuş. yazının tamamını sıkılmadan okudum. icerik baya yogun geldi. ellerinize sağlık. aklimdaki bi kac sorunun da cevabini almış oldum. bu arada nfc ye önem veren az sayidaki insandan biriyim galiba. gelecekte cok işe yarayacak bu nfc.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Güzel bir inceleme olmuş. F1 de kulaklık girişi ve radyo olduğunu bilmiyordum. Güzel özellikleri baska telefonda görünce insan üzülüyor. Ah mi8 se ahhhh

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Güzel bir inceleme olmuş. F1 de kulaklık girişi ve radyo olduğunu bilmiyordum. Güzel özellikleri baska telefonda görünce insan üzülüyor. Ah mi8 se ahhhh
kulaklık girişi sıkıntı ya :/ aparat alicam hem sarj hem kulaklik için. ama aparatda tasinabilecek kucuk bisi degil ki ooof of

eymevt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5
Merhaba arkadaşlar,26 ocak 2919 itibariyle mi6 dan pocophone f1 e geçtim.geçme nedenim poco f1 deki extra özellikler idi (radyo,sd kart desteği,4000 mah pil,3.5 mm kulaklık girişi).sd 845 ile stereo hoparlör ü yazmıyorum çünkü sd835 ile sd845 arasında pek bir fark olduğunu düşünmüyorum ayrıca poco f1 hoparlör sistemi ile mi6 hoparlör sistemi aynı,sadece f1 deki ses daha baskın :)f1 i alınca ilk işim bl kilidini açmak oldu.cihaz global romlu ve oreo ile geldi,ardından da hemen pie güncellemesi.hemen pie ye güncelledim tabii,güncellemez olaydım çünkü mi6 da oynadığım ( ) oyunun çok eski bir sürümünü f1 oreo da oynuyordum ama pie kabul etmedi.tabii bu arada bl kilidinin süresi doldu ve hemen açtım twrp root derken f1 için eu beta oreo nun son romunu yükledim.pie ye uyuz oldum bir kere :)aslında f1 alışık olduğunuz ama zamanla kaybettiğimiz özellikleri bize en üst performansta sunan bir cihaz. Eskiden her cihazda radyo 3.5 mm kulaklık girişi ve sd kart desteği vardı.şimdi tüm bu özellikler bana göre lüks hemde aşırı lüks.f1 tüm bu lüks donanım ve özelliği en üst düzey performansla birleştirip bize en ucuza gelen sihirli bir cihaz.f1 in en sevdiğim özelliği zifiri karanlıkta bile yüz tanımanın mis gibi çalışması. Beni gözlüklü ve baretli bile tanıdı.bana çok benzeyen kuzenimin yüzüyle kilit açmak istedim ama açmadı helal olsun.parmak izi de çok hızlı,herhalde daha hızlısı dokunmadan açan olur :)herhangi bir uygulamaya tıklayınca f1 anında açıyor,sd 845 i orda hissediyorum zaten yalnız geliştirici seçeneklerinden pencere ölçeğine baktım orda en düşüğe almışlar,en düşük demek herşeyi hızlı açar demek.ben normale aldım ama yine de hızlı. açıyor.
Bu inceleme-karşılaştırma yazısını farklı yerlerde farklı zamanlarda yazdığım için bir önceki cümle ike bir sonraki cümle alakasız olabilir onu söyleyim :)
F1 in global romunda f1 de emeği geçen ülkeler ve kişiler e bakmıştım.hem gurur duyduğum hem hayal kırıklığına uğradığım şeyler gördüm.emeği geçenler listesinde sitemizin kurucusu admini hakan güven hocam yada hasan özkan hocam (ikisinden birinin ismini gördüm eminim,aynı romu kullanmadığım için bakamıyorum) ın ismini görmek beni gururlandırdı.beni hayal kırıklığına uğratan ise;pekçok kıtada pekçok ülkeden isim var ama nedense çinden birinin ismi yok.mi6 ile f1 kamera arasında açıkçası pek bir fark göremedim,hatta mi6 nın kamerası daha aydınlık çekiyor ama bu hiçbirşey için kriter değil.f1 in sesi mi6 dan 2-3 kat daha fazla çıkıyor ama samsung a6 nın sesi de f1 in 2 katı çıkıyor :)sonuç itibariyle f1 in sesi yine de tatmin ediyor gerçekten.mi6 yı f1 e göre üstün bulduğum şeyler de var elbet,mesela uygulamalar arası geçiş.mi6 daha küçük olduğu ve tek elle kullanıma uygun olduğu için;atıyorum peşpeşe 20 uygulamayı mi6 da 10 saniyede açıyorsak f1 de 17 saniyede açıyoruz çünkü zaman zaman iki elimizi kullanmak zorunda kalıyoruz cihaz büyük olduğu için.

iphone 7 plus ta donarak kasarak oynanan pes2019 oyununu(oynayan arkadaşımın yalancısıyım) f1 e yükleyip arkadaşıma denettirdim.arkadaşım bir mutlu oldu anlatamam."abi sanki oyunu pc de oynuyor gibiyim ne donma ne kasma var" dedi.aynı oyunu mi6 ya da yükledim ve arkadaşım mi6 da da aynı mutluluğu yaşadı.yani f1 in desteklediği en zorlu oyunları falan şimdilik mi6 da destekliyor.daha önceden de çağımızın gereksiz hastalığı pubg yi yüklemiştim mi6 ya ve en yüksek grafikte sorunsuz oynamıştım. F1 de sıvı soğutma var ama ben bunu nezaman anlayacağım bilmiyorum çünkü mi6 da saatlerce oyun oynadım ve cihazda ısınmaya rastlamadım hiç.ekran olayına gelirsek kesinlikle mi6 nın ekranı ekran görüntüsü (gündüz-gece,yaz-kış,güneşli ve karlı havada daha iyi ama f1 inki de kesinlikle kötü değil.f1 in ekranı çok güneşli açık havada sanki biraz ayna görevi görürken mi6 nın ekranı olanı gösteriyor.mi6 nın ekran parlaklığı f1 den daha iyi bu su götürmez ama f1 in ekranı çok pimpirikli olmayan biri için harika.instagram da birinin resmini büyütünce mi6 f1 den daha iyi görüntü kalitesi sunuyor buna şahit oldum.oynadığım ( ) oyunu mi6 da f1 e oranla çok daha iyi oynuyorum,f1 in ekranı aşırı hassas oluyor o oyunda çünkü bazı olaylar o oyunda milimetrik ve mi6 da mükemmel randıman alırken f1 de mükemmele yakın randıman alıyorum. Dün aksam f1 e 2 tb lık harddisk taktım gördü ve okudu es dosya yöneticisi pro ile ama f1 in kendi dosya yöneticisi okuyamadı.arkadaş Huawei p10 plus a taktı onunki görmedi.

Yazılım olaylarına gelirsek mi6 ya istediğimiz root şeklini (magisk-supersu) sorunsuz bir şekilde yükleyebiliyoruz ama sanırım f1 yeni olduğu için istediğimiz magisk versiyonunu şakk diye yürüyemiyoruz.önce force dosyasını yüklüyoruz sonra format data yapıp v17.3 ü yada v18.0 ı yüklüyoruz.merak edip baktım,beni f1 de arb 1 olarak görünüyor,mi6 da arb olayı olmasa da onu da merak edip baktım o da arb 1 görünüyor.yani f1 de istediğimiz sürümü istediğimiz romu çatır çatır yükleriz tıpkı mi6 gibi.mi6 da opera tarayıcıda istediğim siteye (yasaklı-yasaksız) sorunsuz bağlanırken f1 de aynı sürüm opera da yasaklı sitelere bağlanmak için vpn kullanmak zorunda kalıyorum.f1 in ss sinin boyutları mi6 ya göre daha az mb :)mi6 ya region zip yüklemiştim ve çalışmıştı (bölge seçimi) f1 e de sorunsuz yükledim ama çalışmadı.f1 de yazı yazarken yada birşeyi tıklarken bazen bazı harflere 2 kez basmak zorunda kalıyorum ama mi6 da tek basışta hallediyorum.hiç araştırdınızmı bilmiyorum ama youtube da ve internette mi6 ile f1 hız testi videosu yok,ben kaç kez arattım "mi6 vs pocophone f1 speed test" diye ama yok kesinlikle...mi6 teknolojik özellikler olarak poco f1 den geride değil diyebilirim. İkisi de wifi 5 kullanıyor,ikisi de bluetooth un 5.0 versiyonunu kullanıyor,mi6 lte (cat12) kullanırken f1 (cat16) kullanıyor ki hemen hemen aynı sayılır. Aslında mi6 ya verilen çoğu özellik kendisinden 1.5 sene sonra çıkan amiral gemileriyle aynı özellik. Mi6 da nfc ve kızılötesi var.nfc yi boşverelim ama kızılötesini ben gittiğim her mekandaki tv leri kontrol etmek ve şaka yapmak amaçlı gayet güzel kullanıyordum (kahvede süperlig maçı izlerken maçın en heyecanlı yerinde başka bir kanal açmışlığım vardır).f1 de geliştirici seçeneklerinde gelişmiş güç menüsü seçeneği var,yani güç tuşuna basılı tutup yeniden başlat a tıklayınca,extradan (recovery ve fastboot) seçenekleri var ve bu kendi özelliği. Mi6 nın kamera portre modu f1 inkinden daha stabil ve daha iyi geldi bana.f1 in plastik arka kapağı kesinlikle kötü değil gayet normal ve olması gerektiği gibi.f1 de 3 tane antivirüs programı var,istediğimizi seçebiliyoruz ama iptal edemiyoruz yada ben bulamadım iptal etmeyi.f1 de çentiği kapatsak da kapatmasak da video izlerken yada oyun oynarken kenarlarda siyah boşluk kalıyor yani film izlerken full tam ekran yapamıyoruz ve ben bunu sevmedim,o konuda mi6 daha iyi.mi6 ince zarif bir cihaz ama f1 de öyle kalın bi cihaz değil,gayet olması gerektiği gibi ve evet f1 de zarif. F1 de 20 band desteği var mi6 da yoktu ama açıkçası ben arada bir fark göremedim.xda da okuduğum bir konuya göre f1 i 2-3 program yükleyerek taşınabilir bir hack cihazı yapabiliyormuşuz.mi6 nın parmak izinin önde olması f1 in parmak izinin arkada olmasından çok daha iyi gerçekten.mi6 da 4-5 ve 6 saat arasında değişen ekran süreleri alırken f1 de 7-9 saat arası alıyorum yoğun kullanımda ama pil kullanımları arasında aman aman bir fark göremedim açıkçası.f1 için bitmeyen pil var deniliyor ama pil bitiyor :)ikisi de hemen hemen 90-100 dk da full şarj oluyor.f1 deki poco launcher i çok kullanışlı buldum açıkçası,pek çok özelleştirme,gruplama,uygulama gizleme kasası ki bu harika birşey,gayet hoş,cihaz henüz daha 3 haftalık ama biliyorum ki cihazda keşfedeceğim daha pekçok özellik var.arada sırada yabancı sitelerde f1 için açılmış konulara bakıyorum,kullanışlı gördüğüm şeyleri indirip yüklüyorum,çoğu zaman birşeyler flaşlıyorum ve bugüne kadar cihazın brick falan olduğunu görmedim,sanki cihaz "bana sürekli birşeyler yükle-flaşla,merak etme dostum birşey olmaz" diyor :)bu inceleme-karşılaştırma yazısını dün akşam saat 18 civarı başladım,yazdıklarımı not defterine kaydettim;otobüste,cafede,yolda,tavla oynarken piiz içerken yemek yerken aklıma gelenleri yazdım.bu yüzden konu biraz karmaşık olabilir o yüzden kusura bakmayın.bu inceleme yazısı benim kendi cihazlarımda gördüklerim ve cihazların bana hissettirdikleri.eu beta oreo rom kullanıyorum,belki bazı şeyler farklı sürüm ve romlarda değişiklik gösterebilir.belki bazı şey kullandığımız ekran koruyucuyla bile alakalı olabilir.yazıya eklemeler yapılabilir,yanlışlar varsa düzeltilebilir.

sonuç olarak mi6 dan f1 e geçilir mi?elbette geçilir extra özellikler için ama performans için geçilmez bence...
Hocam gerçekten tbrler ayrıntılı bir şekilde çok güzel yorumlamışsınız hocam bende MI6 telefonumu satışa koymuştum bu yazımızdan sonra vazgeçtim tekrardan teşekkürler

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Emek ve sabır isteyen böyle bir karşılaştırma yazısı için teşekkürler hocam.clap~~ Skorpi üstadımın kulakları çınlasın. 8=) Sayenizde şu an sahip olduğum cihazla ne kadar şanslı ve mutlu olduğumun bir kez daha farkına vardım. ;)
Teşekkürler...
Rica ederim hocam.inceleme yazımın bir öğretmen tarafından beğenilmesi beni memnun etti açıkçası o yüzden ben teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam iyi bir inceleme olmuş. yazının tamamını sıkılmadan okudum. icerik baya yogun geldi. ellerinize sağlık. aklimdaki bi kac sorunun da cevabini almış oldum. bu arada nfc ye önem veren az sayidaki insandan biriyim galiba. gelecekte cok işe yarayacak bu nfc.

Hocam hani bir teknoloji çıkar,bütğn dünya kullanıp bıkar ve sonra o teknoloji bize gelir ya,işte nfc de bana öyle geliyor açıkçası :)ızaktan ödeme uzaktan onaylama gibi birşey sanırım nfc :)bence kızılötesi çok daha kullanışlı.hocak yazı daha uzun olabilirdi,bazı şeyleri yazmayı unuttum,yazmayı unuttuğum şeylerin ne olduğunu da unuttum :)aklıma geldikçe eklemeye devam edeceğim :)

Hocam cihaz almadan önce pek araştırma yapmıyoruz sanırım? Benim birşey aldıktan sonraki tek pişmanlığım aldığım ürünün fiyatının bir iki üç gün sonra düşmesidir :)

Hocam gerçekten tbrler ayrıntılı bir şekilde çok güzel yorumlamışsınız hocam bende MI6 telefonumu satışa koymuştum bu yazımızdan sonra vazgeçtim tekrardan teşekkürler
Rica ederim hocam,iyilik mi ettim kötülük mü ettim anlamadım :)mi6 ya çok alıştığım için şuan onu daha çok seviyorum ama gün gelecek f1 i daha çok seveceğim :)

Son düzenleme:

eymevt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5
Rica ederim hocam.inceleme yazımın bir öğretmen tarafından beğenilmesi beni memnun etti açıkçası o yüzden ben teşekkür ederim

Hocam hani bir teknoloji çıkar,bütğn dünya kullanıp bıkar ve sonra o teknoloji bize gelir ya,işte nfc de bana öyle geliyor açıkçası :)ızaktan ödeme uzaktan onaylama gibi birşey sanırım nfc :)bence kızılötesi çok daha kullanışlı.hocak yazı daha uzun olabilirdi,bazı şeyleri yazmayı unuttum,yazmayı unuttuğum şeylerin ne olduğunu da unuttum :)aklıma geldikçe eklemeye devam edeceğim :)

Hocam cihaz almadan önce pek araştırma yapmıyoruz sanırım? Benim birşey aldıktan sonraki tek pişmanlığım aldığım ürünün fiyatının bir iki üç gün sonra düşmesidir :)

Rica ederim hocam,iyilik mi ettim kötülük mü ettim anlamadım :)mi6 ya çok alıştığım için şuan onu daha çok seviyorum ama gün gelecek f1 i daha çok seveceğim :)
Hocam gerçekten MI6 tasarımda candır ondan iyisi çıkana kadar onunla yola devam tekrardan güzel yorumlarınız için teşekkürler

Üst Alt