Soru Mi6 TWRP

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Merhaba ben mi 6 kullanıyorum çok fazla dayanamadım bootloader kilidini açtım. Lineage OS ve Eu romu denemek istiyorum ancak birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim. Öncelikle TWRP yüklendikten sonra tam yedek alacağım ve PC ye kopyalayacağım. Romları denedikten sonra tekrar TWRP den geri yedeğe dönersem (global beta dayım bu arada) haftalık güncellemeleri TWRP üzerinden kurulumda sorun yaşar mıyım? Teşekkürler....

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Twrp den global beta ya döndüğünüzde şayet rot yapmadıysanız (magisk) twrp otomatikman silinir.
Güncellemeleri alabilirsiniz tekrar.
Twrp nin kalıcı olması için magisk flash lamanız gerekir.
O zamanda global beta güncellemelerini sistem güncelleyiciden (üç nokta) yapamazsınız.
Güncel Global beta Zip dosyasını indirip twrp den flash lamanız gerekir.

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Twrp den global beta ya döndüğünüzde şayet rot yapmadıysanız (magisk) twrp otomatikman silinir.
Güncellemeleri alabilirsiniz tekrar.
Twrp nin kalıcı olması için magisk flash lamanız gerekir.
O zamanda global beta güncellemelerini sistem güncelleyiciden (üç nokta) yapamazsınız.
Güncel Global beta Zip dosyasını indirip twrp den flash lamanız gerekir.
TWRP yi flasladigimda TWRP üzerinden sistemin yedeğini alacağım lineage kurduğumda sistem TWRP üzerinden güncellenir. Ancak geriye dönmek istediğimde TWRP üzerinden yedeği geri yükleyeceğim bu durumda global beta yüklenir ancak mi recovery geri gelmez görüşündeyim bu durumda gelen güncellemeleri zip olarak indirip TWRP den zip yükleme olarak yükleyebilir im doğru mu anladım acaba

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
TWRP yi flasladigimda TWRP üzerinden sistemin yedeğini alacağım lineage kurduğumda sistem TWRP üzerinden güncellenir. Ancak geriye dönmek istediğimde TWRP üzerinden yedeği geri yükleyeceğim bu durumda global beta yüklenir ancak mi recovery geri gelmez görüşündeyim bu durumda gelen güncellemeleri zip olarak indirip TWRP den zip yükleme olarak yükleyebilir im doğru mu anladım acaba

Şu an global beta dasınız galiba.
Şöyle söyleyeyim; twrp kurdunuz ve global yedeğini aldınız ve bu yedeği bilgisayar attınız. Sonra diyelim twrp den eu rom kurdunuz (lineage os kurmadığım için bir şey diyemiyorum).
Sonra beğenmediniz tekrar global betaya dönmek istiyorsunuz. Twrp den almış olduğunuz yedeği flash ladığınızda tekrar global betaya dönersiniz ve twrp silinir.
Yani global betaya döndünüz an twrp silinir, mi recovery geri döner. Güncellemeler otomatik gelir sistem güncelleyiciden güncellersiniz.
Umarım anlatabilmişimdir.

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu an global beta dasınız galiba.
Şöyle söyleyeyim; twrp kurdunuz ve global yedeğini aldınız ve bu yedeği bilgisayar attınız. Sonra diyelim twrp den eu rom kurdunuz (lineage os kurmadığım için bir şey diyemiyorum).
Sonra beğenmediniz tekrar global betaya dönmek istiyorsunuz. Twrp den almış olduğunuz yedeği flash ladığınızda tekrar global betaya dönersiniz ve twrp silinir.
Yani global betaya döndünüz an twrp silinir, mi recovery geri döner. Güncellemeler otomatik gelir sistem güncelleyiciden güncellersiniz.
Umarım anlatabilmişimdir.
TWRP ile tam yedek aldım sonra temizledim lineage kurdum kullandım sonra xiaomi.eu kurdum kullandım sonra geri dönmek istedim TWRP temizledim sonra yedekten geri dönmek istedim o da ne yedekleme dosyasında herşeyi seçmene rağmen geri yüklenecekler kısmında sadece data çıkıyor oysa ben hepsini seçerek yedekkemiştim neyse dedim yükledim ama sonuç hüsran yeniden başlat dediğimde sistem yok dedi kaldı mecburen mi flash tool ile internetten indirdiğim son global beta imajını attım cihaza ve tüm mi ve Google yedekleri den geri yükleme yaptım yani çok uğraştım.... Şimdi sorum bu mi flash tool gibi telefonu tam yedek olarak bilgisayara yedekleyebilirmiyim böyle bir program varmı recovery, data ,sistem yani tam bir yedeği PC ye alabilecegim........

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
TWRP ile tam yedek aldım sonra temizledim lineage kurdum kullandım sonra xiaomi.eu kurdum kullandım sonra geri dönmek istedim TWRP temizledim sonra yedekten geri dönmek istedim o da ne yedekleme dosyasında herşeyi seçmene rağmen geri yüklenecekler kısmında sadece data çıkıyor oysa ben hepsini seçerek yedekkemiştim neyse dedim yükledim ama sonuç hüsran yeniden başlat dediğimde sistem yok dedi kaldı mecburen mi flash tool ile internetten indirdiğim son global beta imajını attım cihaza ve tüm mi ve Google yedekleri den geri yükleme yaptım yani çok uğraştım.... Şimdi sorum bu mi flash tool gibi telefonu tam yedek olarak bilgisayara yedekleyebilirmiyim böyle bir program varmı recovery, data ,sistem yani tam bir yedeği PC ye alabilecegim........
Twrp den full yedek aldığınızda twrp backup klasörü de yedek dosyası oluşuyor, yedeğinize göre 10-12 gb boyutunda oluyor.
Ben bu şekilde çok kez döndüm.
Twrp harici mi blut yedek alabilirsiniz, yeni kurulum yaptığınızda miblut yedeğini kur seçip deneyebilirsiniz ama ben hiç denemedim.
Başka backup yöntemleri de var ama ben kullanmadım hiç.

Oyla:
Üst Alt