Soru Mi6 ses seviyesi neden böyle düşük?

furkanyiiner

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi8
Konular
19
Merhabalar öncelikle. Mi6 kullanıyorum ve cihazı ilk aldığımda ses daha yüksekti. Şimdi çok düşük geliyor. Eskiden 7 plus ile kıyaslayınca aynıydı hemen hemen. Şimdi ise çok altta kalıyor. Root ile ve rootsuz ses kalitesi bozulmadan sesi arttırabilir miyim?
(not: forumda china developer sürüm ses dosyalarını da denedim sonuç aynı. Sürüm 9.2.2)

xiaomifast

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
android
Cihazım
mi note pro
Konular
30
İPhone ile kıyaslama yapıldığında xiomi cihazlarin hoparlör ve mikrofonlarinin kalitesiz olduğu çok açık farkediliyor mi5s kullanıyorum 6s cihazimda var ses kayıt testinde iPhone çok çok iyi maalesef

Oyla:

Chandler Muriel Bing

I'm hopeless and awkward and desperate for love.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Merhabalar öncelikle. Mi6 kullanıyorum ve cihazı ilk aldığımda ses daha yüksekti. Şimdi çok düşük geliyor. Eskiden 7 plus ile kıyaslayınca aynıydı hemen hemen. Şimdi ise çok altta kalıyor. Root ile ve rootsuz ses kalitesi bozulmadan sesi arttırabilir miyim?
(not: forumda china developer sürüm ses dosyalarını da denedim sonuç aynı. Sürüm 9.2.2)

Evet bana da aynı şey oldu ilk kullanmaya başladığımda ses çok daha yüksek gibiydi, acaba zamanla alıştığımız için düşük geliyor olabilir mi?

not: iPhone 7 ile kıyaslamayın hocam o cihaz bangır bangır çalıyor vallahi :D

Oyla:

furkanyiiner

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi8
Konular
19
Evet bana da aynı şey oldu ilk kullanmaya başladığımda ses çok daha yüksek gibiydi, acaba zamanla alıştığımız için düşük geliyor olabilir mi?

not: iPhone 7 ile kıyaslamayın hocam o cihaz bangır bangır çalıyor vallahi :D
benim de eski cihazım 7 plus ve note 8 idi. İlkin denediğimde bu kadar fark görmemiştim. Ama son güncellemerde birşey oldu sanki. Ama denildiği gibi gerçekten hoparlör kalitesiz geliyor artık bana. Alıştım hevesim mi gitti bilemedim

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Miui 9 android 7 ses düşük hocam android 6 da ses çok daha fazlaydı.
Çözum olarak dolby atmos + viber4android kurmanızı öneririm
Ses harika özellikle kulaklıkta

Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
ben hiç fark göremedim kalite konusuna gelicek olursak beni tatmin ediyor sonuçta bu bir sinema sistemi yada surround bir ses sistemi değil mi 5s sesi gerçekten çok düşüktü ve sonrasında çıkan mi telefonlarda bu sorun genel olarak ilerleyerek çözüldü tavsiyem iphone 7 plus almanız yönünde olucak çünki ben fetaylı olarakdenemedim denemekte istemiyorum aradaki fark nedir bilmediğim için sizi memnun edicekse onu alabilirsiniz
sadece öneri yanlış anlamazsanız sevinirim .
iyi forumlar.

Oyla:

OnurAYDN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orta
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
7
Mi6 ile telefonla konuşurken karşıdan gelen sesi artırmak istiyorum. Viperdroid inceledim, öyle bir alanı olmadığını farkettim ya da ben göremedim. Dolby ile de henüz deneyemedim. Yardımcı olur musunuz? cantara Skorpi Lopus 9.5.6.0 yüklü ve magisk twrp kurulu.
Ahize sesi bende de çok düşük. Halbuki ilk aldığımda yüksekti diye hatırlıyorum.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi6 ile telefonla konuşurken karşıdan gelen sesi artırmak istiyorum. Viperdroid inceledim, öyle bir alanı olmadığını farkettim ya da ben göremedim. Dolby ile de henüz deneyemedim. Yardımcı olur musunuz? cantara Skorpi Lopus 9.5.6.0 yüklü ve magisk twrp kurulu.

Hocam elimde cihaz olmadığı için bu konuda bilgim okuduklarımla sınırlı. Ancak gelen güncellemeler ile birlikte ses seviyesinin düştüğünü ve china rom veya china tabanlı custom rom kullanan arkadaşlarda böyle bir sorun olmadığını hatırlıyorum. Ses seviyeleri system/etc altındaki mixerpath dosyaları ile ayarlanıyor. Dilerseniz ses kısıklığı olmayan bir romdan ilgili dosyaları alıp kendi romunzda değiştirebilirsiniz ancak dolby, viper vb. uygulamalar daha kolay bir çözüm sağlayabilir.

Oyla:
Üst Alt