Yardım Mi6 Sarı Ekran Sorunu

drdanger

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
mi6
Konular
1
Arkadasimin mi6'si benimkine gore daha beyaz.Display testteki renkleri karsilastirinca bi sorun yok.İki cihazda jdi panel.Seri nolar ayni.
İki cihazi yanyana koyup fotografini cekince benimki beyaz,arkadasiminki sari cikiyor enteresan bir sekilde.
Asagidaki fotografta soldaki benimki.
Ayrica redmi note 4g ile yanyana koyunca sariligi net sekilde goruluyor.Ayni durumda olan bi ben miyim acaba?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

v10furkanv10

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
iPhone 6
Konular
4
mi 6 lcd paneliyle ilgili bir çok sorun var
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bunun gibi veya
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bence teknik servisle iletişime geçmen gerekir bana sorarsan sıfır cihazında içi açılması pek iyi olmaz kanımca. iade almaya çalış. eklemeyi unutmuşum ana renkleri içeren bi fotoda çeker misin aynı şekilde renkler doğalsa sorun yoktur .

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
drdanger hocam Mi6 göz sağlığı koruması için mavi renkleri engelleyen bir özelliğe sahiptir. Zannediyorum sorununuzun cevabı bununla ilgili...

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

v10furkanv10 verdiğiniz videolarda yer alan sorunlar ile ekran rengindeki ton farklılıklarının ne ilgisi var? Her servis var olmayan bu tarz şikayetle gönderilen bir cihazı 20 iş günü boyunca tutar ve yasal süre sonunda her hangi bir sorun bulunamamıştır diyerek geri gönderir. Verdiğiniz tavsiyenin tek etkisi cihaz sahibinin yaklaşık 1 ay telefonsuz kalması olacaktır...

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
ayarlar>ekran>kontrast ve renkler kısmı var. benim klavye çok soluk gözüküyordu meğerse otomatik moddaymis ve kontrasti düşürmüş. oradaki ayarları kurcalamayi dene. işini görecektir.
[doublepost=1511707053,1511706989][/doublepost]muhtemelen standart kontrastdadir yüksek kontrasta alınca farkı rahatlıkla görursun

Oyla:

drdanger

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
mi6
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
drdanger hocam Mi6 göz sağlığı koruması için mavi renkleri engelleyen bir özelliğe sahiptir. Zannediyorum sorununuzun cevabı bununla ilgili...

v10furkanv10 verdiğiniz videolarda yer alan sorunlar ile ekran rengindeki ton farklılıklarının ne ilgisi var? Her servis var olmayan bu tarz şikayetle gönderilen bir cihazı 20 iş günü boyunca tutar ve yasal süre sonunda her hangi bir sorun bulunamamıştır diyerek geri gönderir. Verdiğiniz tavsiyenin tek etkisi cihaz sahibinin yaklaşık 1 ay telefonsuz kalması olacaktır...
Hocam sorun iki mi6'dan birinin sarımsı bir ekrana sahip olması.İki cihazında renk ayarları aynı ve ikisi de jdi panel
[doublepost=1511707967,1511707831][/doublepost]
ayarlar>ekran>kontrast ve renkler kısmı var. benim klavye çok soluk gözüküyordu meğerse otomatik moddaymis ve kontrasti düşürmüş. oradaki ayarları kurcalamayi dene. işini görecektir.
[doublepost=1511707053,1511706989][/doublepost]muhtemelen standart kontrastdadir yüksek kontrasta alınca farkı rahatlıkla görursun
İki mi6'yıda aynı renk ayarlarına getirip yanyana koyunca benimki diğerine göre sarımsı kontrasta sahip görünüyor.Günlük kullanımda bir zararı yok fakat başka mi6 ile karşılaştırınca göze batıyor haliyle.
İşin ilginç tarafı mühendislik menüsündeki dispyal testi açıp iki cihazı yanyana koyunca hiçbir fark yok,ikisi de aynı.

Oyla:
Üst Alt