Yardım Mi6 pil tasarrufu yöntemi

Erdoloji

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Cihazım
mi6
Konular
8
Arkadaşlar mi6 yeni telefonum var Hepsiburada aldım şarjı %99 da kalıyor normalmi? Birde şarj tasarrufu yapılabilecek yöntemler varmı? Birde klavye tavsiyesi yapabilirmisiniz?
Performans kaybı ve şarj tuketmeyecek tema tavsiyesi alabilirmiyim teşekkürler.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

morwoss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BUĞRA
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
1
Sarj 99da kalma olayı akıllı telefonların ortak özelliği "akıl"larından kaynaklanıyo.
Pıl tasarrufuna gelince uygulamaların tek tek ızınlerını kontrol edıp arkaplanda başlat izinlerini dısable yaparsan ıyı olur.arkaplanda çalışmamıs olurlar ramden ve pilden yemezler.
Buradan paylasılan klavye vardı sony samsung ve apple ın klavyelerını ıceren bır uygulamaydı. Onu ındırıp kendıme gore ayarlamıstım gayet kullanışlı ıphone klavyesı.

Oyla:

Mefisto2006

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mefisto
Cihazım
gm
Konular
9
Sarj 99da kalma olayı akıllı telefonların ortak özelliği "akıl"larından kaynaklanıyo.
Pıl tasarrufuna gelince uygulamaların tek tek ızınlerını kontrol edıp arkaplanda başlat izinlerini dısable yaparsan ıyı olur.arkaplanda çalışmamıs olurlar ramden ve pilden yemezler.
Buradan paylasılan klavye vardı sony samsung ve apple ın klavyelerını ıceren bır uygulamaydı. Onu ındırıp kendıme gore ayarlamıstım gayet kullanışlı ıphone klavyesı.
Arka planda çalışmayı durdurunca adımsayar, kelimelik gibi uygulamalar çalışır mı?

Oyla:

morwoss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BUĞRA
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
1
Arkaplan derken uygulamaya tıkladıgınızda çalışır hepsi sıkıntı olmaz. Mesela bir oyun yukledınız o oyun ızınler geregı default olarak arkaplanda ramden yemeye devam eder sız farkında olmazsınız ama arkaplanda calısmasını kapatırsanız sadece sız tıkladıgınızda çalışır. Isınız bıtınce kapattıgınızda oda kapanır ve pıl harcamaz.

Oyla:

Mefisto2006

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mefisto
Cihazım
gm
Konular
9
Arkaplan derken uygulamaya tıkladıgınızda çalışır hepsi sıkıntı olmaz. Mesela bir oyun yukledınız o oyun ızınler geregı default olarak arkaplanda ramden yemeye devam eder sız farkında olmazsınız ama arkaplanda calısmasını kapatırsanız sadece sız tıkladıgınızda çalışır. Isınız bıtınce kapattıgınızda oda kapanır ve pıl harcamaz.
Teşekkürler peki siz tecrübelisiniz galiba mi6 da ekran küçültme nasıl çalışıyor
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Elini menü tuşundan sağdaki tuşa basıcak şekilde sağa çek zaten bunu animasyonlu bir şekilde tek el ayarında da gösteriyor.

Oyla:

morwoss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BUĞRA
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
1
soldakı menu tuşuna basılı tutup saga dogru cek acılsınmı dıye soracaktır. Bıkac kere dene basaracaksın :D
Yukardada dendiği gibi :D

Oyla:

azrail_10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
mi 6
Konular
0
Benim mi 6 arka planda tüm uygulamalar kapalı olsada sabah baktığımda şarj %4 %5 düşüyo. Tel daha yeni anlam veremedim

Oyla:

Mstfnlpr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Benim mi 6 arka planda tüm uygulamalar kapalı olsada sabah baktığımda şarj %4 %5 düşüyo. Tel daha yeni anlam veremedim
Bende de öyle ne kadar uğraşsam da bütün tasarruf yöntemlerini denesem de olmadı gidiyor her türlü yüzde 5 6 ortalama da 6 saat ekran süresi alıyorum belki global kararlı sürümden dir

Oyla:

10ng10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
asdasdsa
Cihazım
mi 6
Konular
1
bende hemen hemen aynı sıkıntıyı yaşıyorum , çinden aldığım üründeki orjinal çin rom'u ile sarj süresinin daha stabil oldugunu gördüm ama global rom ' da aynı şey yok sanırım, en azından benim kanım o yönde çünki çin romu ile şarjdan aldıktan sonraki süre ile şuan global rom ile şarjtan aldıkdan sonra hızlıca şarj tüketimi mevcut , yaklaşık 1 saat önce aldıgım şarj 89 'da suan aşırı rahatsız edici bir durum şuan benim için gerçi kullanım oranıda yoğun gibi ama sadece basit şeyler

Oyla:
Üst Alt