Yardım Mi6, ne kadar daha MIUI desteği alacak.

dix10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi5
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Mi5
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba yaklaşık 3 yıldır MI5 Prime kullanıyordum taki 2 hafta kadar önce suya düşürene kadar... 2 gün kadar pirinçte durdu çıkardım fakat açılmıyor şarja taktığımda bildirim ışığı saniyenin onda biri kadar süre yanıp sönüyor o kadar ne ekran geliyor ne şarj oluyor hiçbir tepki yok. Büyük telefonlardan hiç hoşlanmam tek elle kullanımı aşırı zorlaştırıyor. Aynı zamanda en azından ortadaki home tuşu da olsun istiyorum bu yüzden mi5 benim için büyük bir ayrıcalıktı ama muhtemelen tamir vs. olmayacak olursa da pahalıya patlayacak. Şimdi 2-3 haftalık araştırmam sonucu önümde şu yollar var;
-İphone 7 128GB
-Xiaomi Mi6
Baktığımız zaman aradaki fiyat farkı en azından bi öğrenci olarak benim için oldukça fazla. Xiaomi mi6 da ne kadar eski olursa olsun hala benim için alınabilir bir telefon ama merak ettiğim bir şey var. MI6 ne kadar daha MIUI güncellemesi/desteği alır. Yanlış hatırlamıyorsam 2018 Kasım ayında MIUI, Mi4/4c, Mi Note 3 ve Mi5 için desteği kesti bu olay mi6 için de yakın gibi gözüküyor ama olurda şu andan itibaren 2+ yıl desteklenecekse almamam için bir sebep kalmıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Umarım yazdıklarımı öneme alırsın. Ben 2 yıl mi6 kullandım sonra heves işte mi9 a geçtim ve şunu anladım hiçbir performans farkı yok pil aynı ekran çok büyük sıkıntı ve böyle çok şey var demek istediğim mi6 şuan çok yeterli hatta boyu benim için çok ideal samimiyetle söylüyorum mi6 al ve mutlu ol.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Merhaba yaklaşık 3 yıldır MI5 Prime kullanıyordum taki 2 hafta kadar önce suya düşürene kadar... 2 gün kadar pirinçte durdu çıkardım fakat açılmıyor şarja taktığımda bildirim ışığı saniyenin onda biri kadar süre yanıp sönüyor o kadar ne ekran geliyor ne şarj oluyor hiçbir tepki yok. Büyük telefonlardan hiç hoşlanmam tek elle kullanımı aşırı zorlaştırıyor. Aynı zamanda en azından ortadaki home tuşu da olsun istiyorum bu yüzden mi5 benim için büyük bir ayrıcalıktı ama muhtemelen tamir vs. olmayacak olursa da pahalıya patlayacak. Şimdi 2-3 haftalık araştırmam sonucu önümde şu yollar var;
-İphone 7 128GB
-Xiaomi Mi6
Baktığımız zaman aradaki fiyat farkı en azından bi öğrenci olarak benim için oldukça fazla. Xiaomi mi6 da ne kadar eski olursa olsun hala benim için alınabilir bir telefon ama merak ettiğim bir şey var. MI6 ne kadar daha MIUI güncellemesi/desteği alır. Yanlış hatırlamıyorsam 2018 Kasım ayında MIUI, Mi4/4c, Mi Note 3 ve Mi5 için desteği kesti bu olay mi6 için de yakın gibi gözüküyor ama olurda şu andan itibaren 2+ yıl desteklenecekse almamam için bir sebep kalmıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Sıfır Mi6 bulamazsınız, mecbur ikinci el alacaksınız. O da 1200-1500 TL arasında. İphone ' a dört katı para vermek yerine temizi bulunursa Mi6 tercih edilebilir.
Güncellemeye takılmayın. Alacağınız cihaz büyük ihtimalle Mi11 yüklü olacaktır ve yıl sonu gelmesi muhtemel miui 12 yi her halükarda alacaktır.

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
-İphone 7 128GB
-Xiaomi Mi6
Mi note 3 ün desteğinde herhangi bir kesilme olmadı, aklında olsun. Hala cayır cayır güncelleme almakta

Oyla:

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
iPhone 7 güzel aslında da onun yerine de iPhone 6s alınır daha makul mağlum iPhone un 6 dan sonra bit yeniliği yok aynı telefon.

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Tahminen MIUI 11 ile mi5S için kesilir. Mi6 da MIUI 12 yi alır ve biter fakat onun üstüne de rahat 1 yıl daha gider mi6. Uzun lafın kısası 3 yıl götürür sizi. İphone 7 de zaten taş çatlasa 4 yıl götürür.

Oyla:

dix10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi5
Konular
1
Sıfır Mi6 bulamazsınız, mecbur ikinci el alacaksınız. O da 1200-1500 TL arasında. İphone ' a dört katı para vermek yerine temizi bulunursa Mi6 tercih edilebilir.
Güncellemeye takılmayın. Alacağınız cihaz büyük ihtimalle Mi11 yüklü olacaktır ve yıl sonu gelmesi muhtemel miui 12 yi her halükarda alacaktır.

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi
Gittigidiyor'da Beta-mobile diye bir mağaza sıfır mi6 satıyor 2000-2300 lira civarında. Güncelleme almamam ne gibi sıkıntılara yol açabilir

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Gittigidiyor'da Beta-mobile diye bir mağaza sıfır mi6 satıyor 2000-2300 lira civarında. Güncelleme almamam ne gibi sıkıntılara yol açabilir
Hocam hala efsane olmuş 2 yıllık sürüm 9.2.2.2 kullanan insanlar var sen yeter ki olduğun sürümden memnun ol gerisi boş. Uygulamaların çoğu zaten geriye dönük android 6 ya kadar destek veriyor hala. Ayrıca sıfır Mi6 ya 2000 verilmez. Note8 Pro bakın o fiyata. Şimdi okudum büyük ekran olmasın ve orta tuş olsun demişsiniz fakat her halukarda 2000 etmez artık. Temiz ikinci el arayın.

Oyla:

dix10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi5
Konular
1
Hocam hala efsane olmuş 2 yıllık sürüm 9.2.2.2 kullanan insanlar var sen yeter ki olduğun sürümden memnun ol gerisi boş. Uygulamaların çoğu zaten geriye dönük android 6 ya kadar destek veriyor hala. Ayrıca sıfır Mi6 ya 2000 verilmez. Note8 Pro bakın o fiyata.
Çok isterdim Note8 pro kullanmak ama belirttiğim gibi büyük telefon kullanmak benim için ölüm gibi bir şey. o yüzden zaten seçeneklerim mi6 ve iphone 7

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Çok isterdim Note8 pro kullanmak ama belirttiğim gibi büyük telefon kullanmak benim için ölüm gibi bir şey. o yüzden zaten seçeneklerim mi6 ve iphone 7
Hocam garantisiz 9t ya da pro alın o paraya. Sonuçta suya düşep garanti etkisiz kalabilir.

Oyla:
Üst Alt