Yardım Mi6 Lap Top'ım ile data bağlantısı sorunu

CKU

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
2
Merhaba,

Önceki bir kaç telefonum HTC idi. Üç hafta önce Xiaomi Mi6 satın aldım. Telefonun her şeyinden memnunum. Fiyat performansta yanına yaklaşabilecek bir telefon yok. Eğer uzun vadede dayanıklılığında da bir sorun yaşamazsam bence fiyatı hesaba katmasak bile piyasadaki en iyi telefonlardan biri.

Sadece bir konuda fena takıldım. Bir türlü çözemiyorum.

HTC telefonu lap top'a kabloyla bağlar bağlamaz birbirlerini görürlerdi ve kolayca dosya alış verişi yapabilirdim. Özellikle de resim ve videoları.

Mi6'yı kabloyla bağladığımda ise hiç bir şey olmuyor. Sadece şarj oluyor görünüyor. Sorun ne olabilir yardımcı olabilecek var mı?

Şimdiden teşekkürler.

msy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi 6 (Yknda)
Konular
13
Mi PC Suite indirip kurunuz

Oyla:

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Buna benzer
Merhaba,

Önceki bir kaç telefonum HTC idi. Üç hafta önce Xiaomi Mi6 satın aldım. Telefonun her şeyinden memnunum. Fiyat performansta yanına yaklaşabilecek bir telefon yok. Eğer uzun vadede dayanıklılığında da bir sorun yaşamazsam bence fiyatı hesaba katmasak bile piyasadaki en iyi telefonlardan biri.

Sadece bir konuda fena takıldım. Bir türlü çözemiyorum.

HTC telefonu lap top'a kabloyla bağlar bağlamaz birbirlerini görürlerdi ve kolayca dosya alış verişi yapabilirdim. Özellikle de resim ve videoları.

Mi6'yı kabloyla bağladığımda ise hiç bir şey olmuyor. Sadece şarj oluyor görünüyor. Sorun ne olabilir yardımcı olabilecek var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Hocam cihaz'da hangi sürüm rom yüklü. Bir de cihaza twrp ve root yüklediniz mi ?

Oyla:

zblnl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zafer
Cihazım
mi 6
Konular
0
arkadaşlar bende telefonu (mi6)yeni aldım.resimleri pc ye atmak için kablo aldım.(type c-usb)ancak bilgisayar görmedi.şarj cihazının kablosuyla bağlandım ancak bu seferde resim ve video bulunamadı uyarısı alıyorum.fourumda pc suıt demiş bir arkadaş bende yükledim ama değişen birşey olmadı.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
arkadaşlar bende telefonu (mi6)yeni aldım.resimleri pc ye atmak için kablo aldım.(type c-usb)ancak bilgisayar görmedi.şarj cihazının kablosuyla bağlandım ancak bu seferde resim ve video bulunamadı uyarısı alıyorum.fourumda pc suıt demiş bir arkadaş bende yükledim ama değişen birşey olmadı.
Geliştirici seçeneklerinden USB Hata ayıklamayı açın ve Cihazı PC'ye bağlarken, MTP değil de, dosya aktarımını aktif edin

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Geliştirici seçeneklerinden USB Hata ayıklamayı açın ve Cihazı PC'ye bağlarken, MTP değil de, dosya aktarımını aktif edin

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Hocam MTP media transfer protokol demek bağlanmak için geliştirici ayarlarına gerek yok. Herkes geliştirici değil ki. Driverler yüklenir ve takıldığında sorarsa veya bildirime dokunarak MTP seçilerek cihaz rahatlıkla kullanılabilir.

En uygun olan yöntem mi Flash yükleyerek Driverlerin yüklenmesini sağlamak olur

Arkadaşın geliştirici olmaması veya sınırlı kullanıcı olması bazalınarak yazdım. Kolay gelsin

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
yani otomatik görmesi lazım. bildirm paneline dikkat ettiniz mi? bildirim paneline bakıp dosya transferini seçmezseniz sadece bilgisayarımda mi 6 gözüküyor içi boş olarak.

Oyla:
Üst Alt