Rehber Mi6 için Test Point Metodu ile Unbrick Yapma Anlatımı

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Unbrick Mi6
Bildiğiniz gibi miui 8.1 den itibaren cihazlarda adb veya fastboot yoluyla edl mode alma devre dışı bırakıldı. Bu yüzden cihazı edl mode alabilmek için test noktalarını kullanmamız gerekiyor.

Mi6 için test noktaları aşağıdaki resimde göstermiştir;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Öncelikle cihazınızın başına gelen herhangi bir durumdan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum. Sorumluluk uygulayana aittir.

Önemli: İşlemlere başlamadan önce, yedek alındığından ve telefon bataryasının yeterli (%50 ve üzeri) düzeyde olduğundan emin olun.

İşlem Adımları:

- Windows işletim sistemi sürücü imzalamasını devre dışı bırakın. Nasıl olacağını öğrenmek için alttaki konuya göz atın.
Rehber - Windows 8 ve10'da Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırakma
- Rehber - 64 Bit MiFlash indirip bilgisayarınıza yükleyin.
- Mi6 için uygun u indirip klasöre çıkarın.
- Cihazın arka kapağı ve mainboard muhafazasını sökün.
- Batarya konnektörünü anakart üzerindeki soketinden çıkarın.
- USB kablosunu Telefona bağlayın (Pilin çıkartıldığından emin olun).
- Test noktalarını cımbız veya bir tel yardımıyla kısa devre edin, bilgisayarınız yeni donanım algılayacak, kısa devreyi kaldırın.
- Eğer sisteminizde daha önceden qualcomm sürücüleri yüklü değilse, Aygıt Yöneticisi'nde QHUSB_BULK veya Qualcomm HS-USB adında yeni bir cihaz olduğunu göreceksiniz.
- Sürücü yazılımını güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara >
C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver
seçip sürücüleri kurmalısınız.
- Sürücüler başarılı bir şekilde kurulacak ve aygıt yöneticisinde bağlantı noktasını Qualcomm HS-USB QDloader 9008 (COM XX) şeklinde göreceksiniz.
- Miflash ile fastboot romu seçip kurulumu başlatın (Kurulum 10-20 dk arası sürebilir).
- Kurulum tamamlandıktan sonra usb kabloyu çıkarıp batarya konnektörünü yerine takıp cihazınızı çalıştırın.

Geçmiş olsun ;)

muratsen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
MI 6
Konular
0
Merhaba,

Elimde Xiaomi mi6 cihaz var. Telefonu bir arkadaşım kullanıyordu, yurtdışından almış sanırım. Birkaç gün normal olarak kullandıktan sonra gece şarjda taktığı telefonu sabah açılmamaya başlamış.

Mı-Recovery ekranı açılıp,
-Reboot,
-Wipe data,
-Connect MIAssistant seçenekleri geliyor sadece ekrana.

*reboot aynı ekrana dönüyor, wipe data yapsan yine aynı ekranda neticeleniyor, connect mi asistant dediğinde ise usb ile bağlamama rağmen telefon görünmüyor.

yukarıda ifade edilen yöntem ile telefon kullanılabilir/müdahale edilebilir hale gelir mi?
Teşekkürler,

ershankunery

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sada
Cihazım
asdsa
Konular
1
İstanbul içerisinde ücretini vererek bu işlemi yaptırabileceğimiz telefoncu var mıdır ?

scorpionslair

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ercn
Cihazım
redmi note1w
Konular
0
Unbrick Mi6
Bildiğiniz gibi miui 8.1 den itibaren cihazlarda adb veya fastboot yoluyla edl mode alma devre dışı bırakıldı. Bu yüzden cihazı edl mode alabilmek için test noktalarını kullanmamız gerekiyor.

Mi6 için test noktaları aşağıdaki resimde göstermiştir;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Öncelikle cihazınızın başına gelen herhangi bir durumdan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum. Sorumluluk uygulayana aittir.

Önemli: İşlemlere başlamadan önce, yedek alındığından ve telefon bataryasının yeterli (%50 ve üzeri) düzeyde olduğundan emin olun.

İşlem Adımları:

- Windows işletim sistemi sürücü imzalamasını devre dışı bırakın. Nasıl olacağını öğrenmek için alttaki konuya göz atın.
Rehber - Windows 8 ve10'da Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırakma
- Rehber - 64 Bit MiFlash indirip bilgisayarınıza yükleyin.
- Mi6 için uygun u indirip klasöre çıkarın.
- Cihazın arka kapağı ve mainboard muhafazasını sökün.
- Batarya konnektörünü anakart üzerindeki soketinden çıkarın.
- USB kablosunu Telefona bağlayın (Pilin çıkartıldığından emin olun).
- Test noktalarını cımbız veya bir tel yardımıyla kısa devre edin, bilgisayarınız yeni donanım algılayacak, kısa devreyi kaldırın.
- Eğer sisteminizde daha önceden qualcomm sürücüleri yüklü değilse, Aygıt Yöneticisi'nde QHUSB_BULK veya Qualcomm HS-USB adında yeni bir cihaz olduğunu göreceksiniz.
- Sürücü yazılımını güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara >
C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver
seçip sürücüleri kurmalısınız.
- Sürücüler başarılı bir şekilde kurulacak ve aygıt yöneticisinde bağlantı noktasını Qualcomm HS-USB QDloader 9008 (COM XX) şeklinde göreceksiniz.
- Miflash ile fastboot romu seçip kurulumu başlatın (Kurulum 10-20 dk arası sürebilir).
- Kurulum tamamlandıktan sonra usb kabloyu çıkarıp batarya konnektörünü yerine takıp cihazınızı çalıştırın.

Geçmiş olsun ;)

merhaba konuyu hortlatacağım kusura bakmayın :) mi 6 telefonum eski hattıma kayıtlı idi fabrika ayarlarını yüklesem de cihaz eski telefonuma gönderdiği smsi istiyor ve bu imkansız. sorularım şöyle :D
1-bu yöntem ile çözebilir miyim?
2-çözebileceksem fastboot rom indireceğim link çalışmıyor. tekrar yükler misiniz? ya da indirebileceğim neresi vardır.

Şimdiden çok teşekkürler

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
merhaba konuyu hortlatacağım kusura bakmayın :) mi 6 telefonum eski hattıma kayıtlı idi fabrika ayarlarını yüklesem de cihaz eski telefonuma gönderdiği smsi istiyor ve bu imkansız. sorularım şöyle :D
1-bu yöntem ile çözebilir miyim?
2-çözebileceksem fastboot rom indireceğim link çalışmıyor. tekrar yükler misiniz? ya da indirebileceğim neresi vardır.

Şimdiden çok teşekkürler
Hocam aşağıdaki konuda fastboot rom indirme linki mevcut göz atabilirsiniz.

scorpionslair

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ercn
Cihazım
redmi note1w
Konular
0
Hocam aşağıdaki konuda fastboot rom indirme linki mevcut göz atabilirsiniz.
teşekkürler hocam bir de sorunumun çözümünün başka yolu var mı sizce ben sadece bunu düşünebildim

bekkir74

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Discovery1
Konular
0
teşekkürler hocam bir de sorunumun çözümünün başka yolu var mı sizce ben sadece bunu düşünebildim
mi hesabını başka telefonda açıp kayıtlı emailin varsa telefon numarasını güncellersin, buda olmazsa twrp den custom rom yüklersen mi hesabını sormaz diye düşünüyorum.biraz geç oldu ama.

hiselam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
1
Merhaba. Bootloader kilidi kapalı, recovery ve fastboot moda giremeyen, mi logosunda kalan telefonu bu şekilde çalıştırmak mümkün mü?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Merhaba. Bootloader kilidi kapalı, recovery ve fastboot moda giremeyen, mi logosunda kalan telefonu bu şekilde çalıştırmak mümkün mü?
Yetkili hesap ile yapabilirsiniz hocam. Aşağıdaki linkten yardım alabilirsiniz.

Üst Alt