Yardım Mi6 için saf android rom?

emirkocabey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Arkadaşlar ben saf android aşığıyım ne yapsam da bir türlü ondan vazgeçemiyorum. Bu nedenle mi6 ma nasıl en saf romu yükleyebilirim öneriniz nedir?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam Fuxin hocam RR rom kullanıyordu memnundu, bir gözatın isterseniz. Ben Miui arayüzü haricindeki romları kullanmadığım için, deneyimim olmadı.

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Hocam Fuxin hocam RR rom kullanıyordu memnundu, bir gözatın isterseniz. Ben Miui arayüzü haricindeki romları kullanmadığım için, deneyimim olmadı.
rr var bide cyanogenmod var. ikiside çok başarılı bence.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
rr var bide cyanogenmod var. ikiside çok başarılı bence.

Doğrudur hocam bilgim yok; dediğim gibi ben duyduklarımı söylüyorum sadece. Saf Android görünümünü beğenmediğim için Oneplus'ı tercih etmemiştim zaten, o sebeple cihaza Saf android şeklinde rom kurmam. Miui arayüzü; Xiaomi'nin en önemli kozu bana göre.

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Doğrudur hocam bilgim yok; dediğim gibi ben duyduklarımı söylüyorum sadece. Saf Android görünümünü beğenmediğim için Oneplus'ı tercih etmemiştim zaten, o sebeple cihaza Saf android şeklinde rom kurmam. Miui arayüzü; Xiaomi'nin en önemli kozu bana göre.
miui arayüzü çok şahane. ve + özellikler katıyor telefona.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
miui arayüzü çok şahane. ve + özellikler katıyor telefona.

Katılıyorum hocam, Miui arayüzüne bir bulaşan birdaha bırakamıyor gibi :) Minimalist tasarım ve performansın birleşimi bana göre. Ayrıca Her türlü ayar ve uygulamayı barındırması da benim için çok önemli; cihazı cihaz olarak kullanabilmek için ek uygulama kurmam gerekmiyor; daha ne olsun :)

Miui arayüzündeki uygulamalar bile ayrı güzel bana kalırsa.

Oyla:

Su-i Hal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
Mi6
Konular
3
Miui'dan önce bende saf rom aşığıydım. Ama Miui gayet tatmin edici bir arayüz.

Oyla:

emirkocabey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Aslında miui çok iyi dediğiniz gibi tek zorlandığım şey bildirim sistemi çoooook kötü saf androidin bildirim kısmı çok güzel çok stabil. Mesela miui da whatsapp dan çok bildirim geldiğinde bunları kişi kişi gruplamıyor tek bir bildirimin içine sıkıştırıyor iki parmakla çekip büyütünce de bildirimden cevapla seçeneği tuhaf bir yere yerleşiyor bir tutarsız görünüm oluşuyor. Bir de sistem whatsapp dan kaç tane mesaj olduğunu sadece bildirim çubuğundan ayarlıyor saf android de öyle değil şmyle açıklayayım miui da whatsapp da 10 mesaj var diyelim ana ekranda whatsapp ın üzerindeki uyaroda 1 yazıyor oysaki 10 yazmalıydı bu bütün uygulamalarda böyle mail vs. Saf androidde ben ben böyle bir sorun yaşamadım. Buna nasıl bir çözüm getirebiliriz bunu çözersek rom yüklemeyeceğim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ezioTD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ezio
Cihazım
Mi 6
Konular
13
Lineage 14.1 ve 15 (oreo) var. Resurrection remix 5.8.5 var birkaç aosp rom daha var

Oyla:

axxa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zagor
Cihazım
Mi 10t Pro
Konular
10
Aslında miui çok iyi dediğiniz gibi tek zorlandığım şey bildirim sistemi çoooook kötü saf androidin bildirim kısmı çok güzel çok stabil. Mesela miui da whatsapp dan çok bildirim geldiğinde bunları kişi kişi gruplamıyor tek bir bildirimin içine sıkıştırıyor iki parmakla çekip büyütünce de bildirimden cevapla seçeneği tuhaf bir yere yerleşiyor bir tutarsız görünüm oluşuyor. Bir de sistem whatsapp dan kaç tane mesaj olduğunu sadece bildirim çubuğundan ayarlıyor saf android de öyle değil şmyle açıklayayım miui da whatsapp da 10 mesaj var diyelim ana ekranda whatsapp ın üzerindeki uyaroda 1 yazıyor oysaki 10 yazmalıydı bu bütün uygulamalarda böyle mail vs. Saf androidde ben ben böyle bir sorun yaşamadım. Buna nasıl bir çözüm getirebiliriz bunu çözersek rom yüklemeyeceğim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gruplama konusunda yanılıyorsun. Artık ayrı ayrı gösteriliyor..

Oyla:
Üst Alt