Soru Mi6 hakkında bir kaç soru.

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Merhaba, miui10 kullanmaktayım ve buglardan bıkmış haldeyim. Bir kaç sorum olacak. İlk öncelikle downgrade yapabilir miyiz öyle bir şansımız var mı? 2. olarak red mi S2 nin kamerası portre modunda mi6 dan daha iyi olabilir mi? bu benim sinirlerimi çok bozuyor gcam yüklersem portre modunda 1. kamerayı kullanma gibi bir seçeneğimiz var mı? çünkü gece çekiminde 2. kamera gerçekten leş hatta bir ara telefonu satıp S2 almayı bile düşündüm :).

not: Garanti mevzusu önemli değil.

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Downgrage yapabilirsiniz fakat bl kilidinin açılması gerekir. Önceki sürümün rom dosyanı miflash tan yükleyebilirsin yüklerken "clean All" seçmeye dikkat et.

Diğer soru aynı ben de yaşıyorum arka kamera çok güzelken ön kamera vasat. Gece çekimi çok kötü. Gcam ön kamerada süper ekran flaş özelliği sayesinde karanlıkta bile net selfie çekimi yapıyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Merhaba cevap için teşekkür ederim 2. kamera derken arka kameradan bahsediyordum. Bildiğiniz gibi arka kamerada portre moduna alınca 2. vga(!) kamera açılıyor. :) peki downgrade işleminde telefonun brick olma gibi durumu var mı?

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Merhaba cevap için teşekkür ederim 2. kamera derken arka kameradan bahsediyordum. Bildiğiniz gibi arka kamerada portre moduna alınca 2. vga(!) kamera açılıyor. :) peki downgrade işleminde telefonun brick olma gibi durumu var mı?
Ben çoktandır MIUI kamera kullanmıyorum gcam dan sonra çok basit geliyor. Şuan lineage rom kullandığım için de bakamıyorum MIUI kameraya.

Clean All seçersen alttan brick olma ihtimali yok. Ben defalarca rom yükledim hiçbir sıkıntı olmadı

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Bl kilidi açıksa istediğin sürüme geçersiniz.
Şu an beta miui 10 8.10.25 kurulu ve sorunsuz. Ben zamam zaman 9.2.2.0 a dönüyorım sonra tekrar miui 10 a dönüyorum.
Twrp ve magisk kurulu, gcam kurulu, magisk ten tam ekran modülünü kurdum. Telefon harika.
Gcam gece çekimleri muhteşem. Ön kamera portre modu süper.
Tek sorun bildirimler kararsız. Bazen bildirimler de ses geliyor ekran uyanmıyor veya ekran uyanıyor ses gelmiyor.
Zaman zaman bunlar oluyor ama bu miui nin genel sorunu bence. Miui 9 da da böyleydi miui 10 da da böyle.
Genel anlamda bir kararsızlık var bildirimlerde.
Zaten bu bildirim işini en sorunsuz iphone yapıyor.

Oyla:

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
merhaba bl kilidi olup olmadığını nasıl bulabiliriz ayrıca kilitliyse açabilir miyiz? ayrıca ön kamera değil de arka kamera portresini soruyorum

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
merhaba bl kilidi olup olmadığını nasıl bulabiliriz ayrıca kilitliyse açabilir miyiz? ayrıca ön kamera değil de arka kamera portresini soruyorum
Açılışta mi logosunun altında unlock yazıyorsa kilit açıktır hiçbir şey yazmıyorsa kilitlidir. Kilitliyse miunlock programında mi hesabınla giriş yaparak açabilirsin. İlk defa başvuru oluyorsa 72 saat bekleme süresi var

Ön ve arka kamerada portre modunda gcam çok başarılı

Oyla:
Üst Alt