Soru Mi6 Güç Tuşu Basılı Kalması

Runlax

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mutlucan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
17
Mi6 cihazımda güç tuşu basılı kalıyor. Son zamanlar daha çok takılı kalmaya başladı. Bunun değişimi yapılıyor mu yapılıyorsa masrafı çok mu? Bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

kubilayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Merhaba, bahsettiğiniz tuş ses açma kısma güç tuşu olarak görseldeki gibi tek parça halinde 30-35 Tl gibi bir fiyata internette satılıyor bu konularda tecrübeliyseniz kendinizde değiştirebilirsiniz veya bir teknik servise değiştirtebilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
Mi6 cihazımda güç tuşu basılı kalıyor. Son zamanlar daha çok takılı kalmaya başladı. Bunun değişimi yapılıyor mu yapılıyorsa masrafı çok mu? Bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Kronik sorun, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi o parça değişince olur fakat ileri seviye tamir işlerinden anlamanız gerek . Ben söktüm anakartı batarya falan ayırdım bu parçayı değişmek için lakin ekran ile kasa arasındaymış ve ekranı çıkarmak gerekiyor sanırım buda biraz sıkıntı ben göz kestiremedim ki elim yatkındır . Geri topladım cihazı değişmeden . arasıra ses kısma takılı kalıyor sonra güç tuşuna sıçrıyor idare edıyorum.

Oyla:

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
24
Kronik sorun, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi o parça değişince olur fakat ileri seviye tamir işlerinden anlamanız gerek . Ben söktüm anakartı batarya falan ayırdım bu parçayı değişmek için lakin ekran ile kasa arasındaymış ve ekranı çıkarmak gerekiyor sanırım buda biraz sıkıntı ben göz kestiremedim ki elim yatkındır . Geri topladım cihazı değişmeden . arasıra ses kısma takılı kalıyor sonra güç tuşuna sıçrıyor idare edıyorum.
Ekranı çıkartmaya gerek yok hocam, anakartın vidalarını söküp kaldırın, ondan sonra cımbız vb. ile müdahale edebilirsiniz

Oyla:
Üst Alt