Sohbet Mi6 Garanti değişim kararı verdi

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
Arkadaşlar merhabalar mi6 128 GB seramik modeli kullanıyorum telefon garantiye gitti ve değişim kararı verildi.BANA ÜST MODEL Mİ YOLLARLAR YADA BAŞKA BİR CİHAZ MI YOLLARLAR ÇÜNKÜ Mİ6 128 GB PİYASA DA YIK ŞUAN CİHAZIN DEĞİŞİMİNİ "HEPSİBURADA.COM"YAPICAK YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ ?

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
En üst modeli olduğu için onu vermeleri gerekir. 64 gb olsaydı 128 gönderselerdi problem olmazdı ama siz alırken hem seramik hem de 128 olması için ek bi para verdiniz sonuçta..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Olmazsa büyük ihtimalle para iadesi yaparlar.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ChamYapragi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Başlangıç
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Hepsiburada genelde ucret iadesi yapiyor. Benim de basima gelmisti bir ust modeli vermeyip direkt 7cret iadesi yapmislardi size de oyle olma ihtimali yuksek

msamisengul

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Sami ŞENG
Cihazım
Asus zenfone
Konular
4
Şöyle söyleyim. Tüketici hakları kanunu size seçim hakkı verir. Sizde bunlardan birini seçerseniz karşı taraf uymak zorundadır.

Uyulmaması halinde şikayet konusunda yasaya muhalefetten cezai işlem uygulanır ve sizde extradan belge sunar ve iletişim hakkınızın elinizden alındığını, yani kısaca seçimlilik hakkınızı kullandığınızı ama karşı taraf buna uymadığı için zaman geçtiğini ve iletişim hakkınızın elinizden alındığını söylerseniz her gün için tazminat alırsınız....

AYIPLI MALLARDA TÜKETİCİYE 4 ADET SEÇMELİK HAK SUNULMAKTADIR. BUNLAR;
a) Satılanı iade edip bedelini geri istemek
b) Satılanı iade etmeyip ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,(İndirim)
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme, (Ücretsiz tamir)
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme (Satılanı aynı modelin yenisi ile değiştirme)
Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Unutmadan seçimlilik hakkında değişim konusu bazen ihtilaflı olabiliyor.

Yani şu anki telefon aldığınız zamanda amiral gemisi konumunda iken değişimde sonraki model verilmiyebilir.

bralakir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUSTAFARÜŞTÜ
Cihazım
Mİ A1
Konular
13
Şöyle söyleyim. Tüketici hakları kanunu size seçim hakkı verir. Sizde bunlardan birini seçerseniz karşı taraf uymak zorundadır.

Uyulmaması halinde şikayet konusunda yasaya muhalefetten cezai işlem uygulanır ve sizde extradan belge sunar ve iletişim hakkınızın elinizden alındığını, yani kısaca seçimlilik hakkınızı kullandığınızı ama karşı taraf buna uymadığı için zaman geçtiğini ve iletişim hakkınızın elinizden alındığını söylerseniz her gün için tazminat alırsınız....

AYIPLI MALLARDA TÜKETİCİYE 4 ADET SEÇMELİK HAK SUNULMAKTADIR. BUNLAR;
a) Satılanı iade edip bedelini geri istemek
b) Satılanı iade etmeyip ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,(İndirim)
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme, (Ücretsiz tamir)
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme (Satılanı aynı modelin yenisi ile değiştirme)
Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Unutmadan seçimlilik hakkında değişim konusu bazen ihtilaflı olabiliyor.

Yani şu anki telefon aldığınız zamanda amiral gemisi konumunda iken değişimde sonraki model verilmiyebilir.
seçimlik haklar konusunda seçimlik haklara dair aynı maddenin devamı fıkraları (ve kanunun tam metni madde gerekçeleri dahil) ve MK m.2 dikkate alınmalıdır

Arkadaşlar merhabalar mi6 128 GB seramik modeli kullanıyorum telefon garantiye gitti ve değişim kararı verildi.BANA ÜST MODEL Mİ YOLLARLAR YADA BAŞKA BİR CİHAZ MI YOLLARLAR ÇÜNKÜ Mİ6 128 GB PİYASA DA YIK ŞUAN CİHAZIN DEĞİŞİMİNİ "HEPSİBURADA.COM"YAPICAK YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ ?
sorununuz çözülmüş sayılır, bedel iadeside başka tür mağduriyetten evladır :) geçmiş olsun, mi kullanmaya devam inşallah

erener

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9T
Meslek
Biyomedikal Tek.
Konular
13
telefonunuz da ne problem vardı? Neden değişim/iade kararı verildi?

kondolff

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yiğit
Cihazım
mi 6
Konular
2
Garantiye hangi yolu izleyerek gönderdiniz.benim ki kvk garantili olduğu için kvk uzerinden gönderdim 3 defa gitti geldi ve hala arızalı..ne yapmam gerekir sizce..gittigidiyor uzerinden almıştım....

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
6 ayı geçmediyse tüketici hakem heyetine verin yoksa değişim talep edin arıza neydi acaba yardımcı olmaya çalışayım

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Bence varsa birebir değişim yapın aynı fiyata o ayarda tr garantili cihaz yok.

Üst Alt