Soru [Mi6] Donma- Sürekli Reset

mehmetalierd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Mİ 6
Konular
2
Öncelikle iyi forumlar hepinize
Benzer konular oldukça mevcut forumda ama ben harfiyyen tüm sıkıntılarımı anlatmak istiyorum.
Öncelikle 2017 Ağustos Ayında Yurtdışı olarak almıştım cihazı. Şimdiye kadar belki 5 ay öncesine kadar hoyratça düşürdüğüm ve taş gibi kullandığım bu telefona ne olduysa o 5 ay öncesinde oldu. Yere düşen telefonun arka kapağı kırıldı ve ben erinerek yeni kapak almayı erteledim. Ta ki 3 ay önce telefonun şarj olmadığını kapatıp açtığımda şarj aletini algıladığını görene kadar. Derdimi telefoncu bir ağabeyime anlattım. O da arka kapaksız kullandığım için bataryadan darbe almış olabileceğini bataryayı değiştirirsem bu şah olmama sorununun düzeleceğini söyledi. Dediği gibi de yaptım. Batarya aldım taktım bir de arka kapak tabi. 1 hafta içinde batarya anında bitip telefon kapanmaya başladı. Ben de bataryayı değiştirdim. O batarya da aynı şekilde fakat yeniden başlatınca bitmiş batarya %70 gösteriyor falan öyle abuk bir durum. En son bana bu aklı veren abiye fert yandım. Elinde orijinal bir batarya olduğunu söyledi. Onu aldım taktım sıkıntı yok tabi bu sırada 1 ay falan geçti gayet memnunum öyle yani. Derken geçen ay telefon elimden kaydı yere düştü arka kapağı yeniden kırıldı 1 hafta sonra telefon kendi kendini sürekli resetlemeye başladı. Şimdiye kadar tamam bataryayı değiştirmem gerekli gibi görünüyor. Fakat çözümün o olmadığını yakın zamanda anladım. Telefon açıldığında ana ekrana geliyor. Bir uygulamaya tıkladığımda güm...
Kapanıyor fiziksel olarak düğmeye basmassam öylece kalıyor. İşin tuhaf tarafı fastboot moduna aldığımda ya da recovery modunda hiçbir şekilde reset-off olmuyor. Ayrıca telefonu açtığımda ekranda duvar kağıdı var sıkıntı yok sonra yukarı kaydırıp parola girme ekranına geldiğimde ekranda sanki ekran hasarlıymış gibi çizikler oluşuyor. Arada yeniden başlayınca simi wifiyi bluetoothu görmüyor. Benim kanaatim bu telefonun vadesi doldu. Fakat şu an yeni bir telefon bana bu telefonun donanımını vermeyecek. Ben bu telefonu yaptırıp kullanmak istiyorum. Sorun anakartla alakalı diye şüpheleniyorum. Son zamanlarda arayanlar ulaşamıyor ben işimi halledemiyorum. Her türlü tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Böylesine badireler atlatıp sizin gibi bir işkencecinin elinden sağ kurtulmayı başaran emektar Mi6'yı öncelikle kutuluyor ve uzun ömürler diliyorum :D

Anladığım kadarıyla telefona yazılımsal hiç bir müdahalede bulunulmamış. Bence öncelikle fastboot ile temiz bir rom kurulumu yapın en azından cihaz yazılımsal olarak kendine gelsin ve bir kaç gün test edin. Eğer aynı sıkıntılar devam ediyorsa sıkıntı donanımsaldır. Bu durumda da yeni anakart almak yerine çalışır durumda ikinci el bir Mi 6 almak daha mantıklı olacaktır.

Oyla:

Asdq

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Heyo
Cihazım
Mi8
Konular
33
Şuan miroom u kurdum yeni sürümü, sizede yol açılmışken kurun ve deneyin ... Yazılımsal olma ihtimali var...

Oyla:

mehmetalierd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Mİ 6
Konular
2
Hiç sanmıyorum yazılımsal olduğunu ama söz deniyeceğim. Benim gibi hoyratça telefon kullanan birinin sağlamlığıyla ön plana çıkan 1200 bandında redmi note 7 alması gayet doğal 2 hafta evveline kadar niyetim öyleydi. Ama dolar korona bahanesiyle fiyatlar 1600e fırladı. Göz göre göre fırsatçıların ekmeğine yağ sürmek istemiyorum. Ama sanki alarm veriyor artık cihaz beni Bi sal diyor. Ebedi istirahati hakettii zaten emektar
Bu arada çıkarttığım ders hangi telefonu alırsan al (Android) etinden sütünden ziyadesiyle faydalanıyorsan Max 3 sene.
Zaten giriş değil de orta segment bile artık bazı cazip özellikleriyle ön plana çıkıyor. 3.000 5.000 bağlayıp üzülmeye gerek yok. O kadar...

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Hiç sanmıyorum yazılımsal olduğunu ama söz deniyeceğim. Benim gibi hoyratça telefon kullanan birinin sağlamlığıyla ön plana çıkan 1200 bandında redmi note 7 alması gayet doğal 2 hafta evveline kadar niyetim öyleydi. Ama dolar korona bahanesiyle fiyatlar 1600e fırladı. Göz göre göre fırsatçıların ekmeğine yağ sürmek istemiyorum. Ama sanki alarm veriyor artık cihaz beni Bi sal diyor. Ebedi istirahati hakettii zaten emektar
Bu arada çıkarttığım ders hangi telefonu alırsan al (Android) etinden sütünden ziyadesiyle faydalanıyorsan Max 3 sene.
Zaten giriş değil de orta segment bile artık bazı cazip özellikleriyle ön plana çıkıyor. 3.000 5.000 bağlayıp üzülmeye gerek yok. O kadar...
Haklısınız Hocam, bende yazılımla ilgili olduğunu sanmıyorum. Telefonun ekranına ışık bile gelmesi mucize gibi. Size çok iyi dayanmış emektar :)
Haklı olduğunuz diğer konu ise içinde bulunduğumuz durumun, fırsatçılara bayram ettirdiği.Bir taraftan kur aldı gidiyor. İhtiyaçlarımızı iyi belirleyerek, o ölçüde bir cihaz almak en mantıklısı.Çok para vermeye hiç gerek yok. Yes~~

Oyla:

mehmetalierd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Mİ 6
Konular
2
Evet gençler telefon ile ilgili gelişmeleri de paylaşmak paylaşmak istedim bu arada çok uzun mücadele verdim 5 defa telefon alacak oldum letgo-sahibinden gibi platformlardan mesajlaştık her ne hikmetse kimsenin elinde cihaz kalmamış. Kalanlar da +500₺ istiyor. Binbir zahmet bir arkadaşımın vasıtasıyla 2 haftalık note 8 pro aldım makul meblaya kapattım mi 6 serüvenini de böylece. Mi 6 kullandığımda xiaomi'nin adını sanını bilen yoktu. Şimdi herkesin diline pelesenk olmuş deyim yerindeyse halka mal olmuş bir marka. 3 yıla dayanan tecrübelerim bana planlı eskitme projesinin öyle ya da böyle gerçek olduğunu söylüyor. Şimdi telefon alacak kardeşlerime tavsiyem çok uçup kaçmayın işinizi görecek minumum cihazı alın. Şayet hangi cihazı alırsanız alın teknolojinin bu çılgın ilerleyişinin sonucu olarak 2 sene sonra yüzüne bakılamaz hale gelecek. Fazla uzatmaya gerek yok belki bu Türkiye kullanıcıları için 1 sene sonrasında ancak farkedilecek. Ama uyarıyorum ; Tekrar ediyorum, fazla uçup kaçmayın.

Oyla:
Üst Alt