Yardım Mi6 batarya ve ısı hakkında

kubilayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Merhaba, geçen gece şarjda telefonu kurcalarken uyuyakalmışım ve telefon maalesef yastığın arasında kalmış ısıyı farketmem ile uyandım telefon inanılmaz ısınmıştı adeta alev alev yanıyordu. Bu olayın sonrasında gündelik kullanımda cihazın olduğundan daha fazla ısındığını ve şarjın eskisinden daha hızlı tükendiğini farkettim işimi sağlama almak için deji batarya siparişi verdim sizlere burada danışmak istediğim konular;

1. cihazda batarya hariç kalıcı hasar oluşmuş mudur?
2. Yeni batarya gelene kadar telefonu kullanmaya devam etsem herhangi bir patlama vb. sorun ile karşı karşıya kalır mıyım?.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Merhaba, geçen gece şarjda telefonu kurcalarken uyuyakalmışım ve telefon maalesef yastığın arasında kalmış ısıyı farketmem ile uyandım telefon inanılmaz ısınmıştı adeta alev alev yanıyordu. Bu olayın sonrasında gündelik kullanımda cihazın olduğundan daha fazla ısındığını ve şarjın eskisinden daha hızlı tükendiğini farkettim işimi sağlama almak için deji batarya siparişi verdim sizlere burada danışmak istediğim konular;

1. cihazda batarya hariç kalıcı hasar oluşmuş mudur?
2. Yeni batarya gelene kadar telefonu kullanmaya devam etsem herhangi bir patlama vb. sorun ile karşı karşıya kalır mıyım?.
1. Zannetmiyorum. Aşırı ısınmada cihaz otomatik olarak kendini kapatır.
2. Yine zannetmiyorum. Kullanabilirsiniz ama çok fazla ısınması durumunda tedbir amaçlı cihazı kapatabilirsiniz.
Not : Bataryayı değiştireceğim demişsiniz ama ısınma probleminin kullandığınız romla alakalı olduğunu düşünüyorum. Global rom kullanıyorsanız bu ısınma problemi sık rastlanan bir durum. Mi6 gibi bir cihaz custom romlarda zerre ısınma yapmıyor.
Aynı cihazı bahsettiğim romlarda da kullanmış biri olarak söylüyorum.

Oyla:

kubilayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Ben de sizin gibi aşırı ısınmada kendisini kapatacağını düşünürdüm hep fakat nedense sadece uyarı vermekle kalmış ben kapattım cihazı. Uzun zamandır global rom kullanmıyorum yine de sizin dediğiniz ihtimali göz önünde bulundurarak 2-3 rom değiştirdim şimdilik eu beta 9.11.28 de sabit kaldım

Oyla:
Üst Alt