Mİ6 Batarya sorunu.

blade035

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mutluhan
Cihazım
mi 6 64 gb
Konular
1
Merhaba arkadaşlar mi6 64 gb siyah kullanıcısıyım aranıza yeni katıldım yaklaşık 1 ay oldu telefonu alalı. Aldığımdan bu yana tek sıkıntım batarya gece yatmadan önce telefonu şarja takıyorum sabah kalktığım en az %5-9 arasında şarj gidiyor diğer mi6 kullanıcıları 5-6 saat arası ekran ömrü alıyor ben ise 3 - 4 saat vs telefonda oyun oynamam pil kullanımına baktığımda beleme modunun çok pil tükettiğini görüyorum şuan global kararlı rom 8.2.2.0 var dediğim gibi bana bu konuda yardımcı olun lütfen Gerekirse diğer room ları yükleyebilirim lakin güvenemiyorum bir türlü ve hangisini seçeceğimi bilmiyorum. bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Merhaba arkadaşlar mi6 64 gb siyah kullanıcısıyım aranıza yeni katıldım yaklaşık 1 ay oldu telefonu alalı. Aldığımdan bu yana tek sıkıntım batarya gece yatmadan önce telefonu şarja takıyorum sabah kalktığım en az %5-9 arasında şarj gidiyor diğer mi6 kullanıcıları 5-6 saat arası ekran ömrü alıyor ben ise 3 - 4 saat vs telefonda oyun oynamam pil kullanımına baktığımda beleme modunun çok pil tükettiğini görüyorum şuan global kararlı rom 8.2.2.0 var dediğim gibi bana bu konuda yardımcı olun lütfen Gerekirse diğer room ları yükleyebilirim lakin güvenemiyorum bir türlü ve hangisini seçeceğimi bilmiyorum. bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

bekleme modunda iken şarjın 5 - 9 arasında gitmesi tamamen yazılımsal hocam yeri geliyor bizdede bu sorun baş gösteriyor. 4 saat süresi normale biraz yakın diyebilirim ben 3080 mah ile batarya ile 4 saat ekran süresi alıyorum bazen 6 saati görüyorum süreki değişiyor kullanıma göre romdan memmun değilseiniz xiaomi.eu romlarını deneyin.

blade035

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mutluhan
Cihazım
mi 6 64 gb
Konular
1
bekleme modunda iken şarjın 5 - 9 arasında gitmesi tamamen yazılımsal hocam yeri geliyor bizdede bu sorun baş gösteriyor. 4 saat süresi normale biraz yakın diyebilirim ben 3080 mah ile batarya ile 4 saat ekran süresi alıyorum bazen 6 saati görüyorum süreki değişiyor kullanıma göre romdan memmun değilseiniz xiaomi.eu romları deneyin.
lakin hangi romu yükleyeceğimi bilmiyorum sorun yaşamadan bu romları kullanabilir miyim _? uygulamaları sorunsuz yükler mi yada normal kullanımımı engelleyecek bir sorun ile karşılaşır mıyım uygulama yüklerken yada internette hata mesajları alır mıyım bu romlar kararlı sürüm gibi sorunsuzlar mı ?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
lakin hangi romu yükleyeceğimi bilmiyorum sorun yaşamadan bu romları kullanabilir miyim _? uygulamaları sorunsuz yükler mi yada normal kullanımımı engelleyecek bir sorun ile karşılaşır mıyım uygulama yüklerken yada internette hata mesajları alır mıyım bu romlar kararlı sürüm gibi sorunsuzlar mı ?

daha önce romu biraz kullanmış birisi olarak sorun yaşamadığımı söyleyebilirim.Kullanan arkadaşlarımızda mevcut forumda memmun olduklarını biliyorum, linkten twrp recovery kurulu değilse cihazda twrp recovery kurup xiaomi.eu kararlı romu kurup deneyebilirsiniz.Kurulum için MI6 bölümüne göz atabilirsiniz.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Hangi hattı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bana şebekeden dolayı pil tüketiminiz çok geldi.Benim cihazım sabaha en fazla %2 harcar bazen harcamıyorda . İstisnalar da olabiliyor ,sanırım yazılımdan kaynaklı bazen %30 dan %23 e falan düşüyor birden . Sadece gece yatarken sebekeyi 2g ye alıp bir denermisiniz ?3G De sakın bulundurmayın cihazı , 4.5G ye göre daha fazla sarj yer . Birde cihazın deep sleep olayı önemli arkada çalışan her hangi bir program cihazın uykuya girmesnini engelliyor olabilir .

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
bence rom değiştirmek için biraz daha sıkın dişinizi miui 9 stabil sürüm çıkınca belki sarj konusunda da biraz tatmin eder sizi

blade035

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mutluhan
Cihazım
mi 6 64 gb
Konular
1
bence rom değiştirmek için biraz daha sıkın dişinizi miui 9 stabil sürüm çıkınca belki sarj konusunda da biraz tatmin eder sizi
Merhaba zaten bende miui 9 u bekliyorum eğer onda da düzelmez ise telefonu garanti servisine göndereceğim çünkü iş yerimde arkadaşım da aynı telefonu aldı benim tavsiyem üzerine ona baktığım da benim telefon beklemede iken ki şarj yeme durumu normal benim beklemedeki tüketim daha fazla

blade035

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mutluhan
Cihazım
mi 6 64 gb
Konular
1
Hat olarak bu güne kadar Türk Telekom kullanıyordum. Bugün turkcell aldım artık çift hatlı kullanacağım. Bu EU sürümde türkçe dil desteği var mı acaba. Birde miui 9 global kararlı ne zaman çıkar mi6 için bilgisi olan var mı acaba?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-08-17-01-30-42-356_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-08-17-01-30-42-356_com.miui.securitycenter.png
    190,3 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2017-08-17-01-30-51-308_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-08-17-01-30-51-308_com.miui.securitycenter.png
    64,7 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2017-08-17-01-30-46-727_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-08-17-01-30-46-727_com.miui.securitycenter.png
    103,6 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2017-08-17-01-31-02-907_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-08-17-01-31-02-907_com.miui.securitycenter.png
    75,4 KB · Görüntüleme: 39

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Ben de mi6 kullanıcısıyım fakat en az 7 saat ekran süresi alıyorum. Bence rom kurma işini en sona bırakın çünkü ben de 8.2.2 kararlı stock rom kullanıyorum. Telefonda güvenlik uygulamasını açıp. İzinler / Otomatik başlatma seçeneklerine girin. Orada sadece anlık mesajlaşma uygulamalarına onay verin. Örneğin bende FAcebook,İnstagram,Mesenger, Whatsapp onaylı. Diğerleri engelli.Bunun dışında ben ekran ışığını otomatik de tutuyorum. Eğer telefon bulunduğunuz yerde iyi çekmiyor ve sürekli şebeke değiştiriyorsa bu da etken olabilir. Bi akşam yatarken telefonu uçak moduna alıp sadece wifi açık bırakıp sabah kalktığınızda ne kadar şarj gittiğini test edebilirsiniz.

Ayrıca resimlerde gördüğüm kadarı ile sürekli bir veri akışınız var. Bende boşta beklerken veri akışı sıfır. Yine güvenlik uygulamasına girin ve en altta ''Bağlantı Hızı'' sekmesine girin orada hangi uygulamanın veri çektiğini görebilirsiniz. Eğer gereksiz ise o uygulamayı engelleyebilirsiniz.

Diğer bir önerim de senkronizasyon seçeneği içinde yalnızca wifi seçeneği işaretleyin. Böylece Wifi olmadığı durumlarda telefon senkronizasyon yapmayacak hem veri hem de şarj açısından fayda sağlayacaktır.

Son düzenleme:

blade035

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mutluhan
Cihazım
mi 6 64 gb
Konular
1
Ben de mi6 kullanıcısıyım fakat en az 7 saat ekran süresi alıyorum. Bence rom kurma işini en sona bırakın çünkü ben de 8.2.2 kararlı stock rom kullanıyorum. Telefonda güvenlik uygulamasını açıp. İzinler / Otomatik başlatma seçeneklerine girin. Orada sadece anlık mesajlaşma uygulamalarına onay verin. Örneğin bende FAcebook,İnstagram,Mesenger, Whatsapp onaylı. Diğerleri engelli.Bunun dışında ben ekran ışığını otomatik de tutuyorum. Eğer telefon bulunduğunuz yerde iyi çekmiyor ve sürekli şebeke değiştiriyorsa bu da etken olabilir. Bi akşam yatarken telefonu uçak moduna alıp sadece wifi açık bırakıp sabah kalktığınızda ne kadar şarj gittiğini test edebilirsiniz.

Ayrıca resimlerde gördüğüm kadarı ile sürekli bir veri akışınız var. Bende boşta beklerken veri akışı sıfır. Yine güvenlik uygulamasına girin ve en altta ''Bağlantı Hızı'' sekmesine girin orada hangi uygulamanın veri çektiğini görebilirsiniz. Eğer gereksiz ise o uygulamayı engelleyebilirsiniz.

Diğer bir önerim de senkronizasyon seçeneği içinde yalnızca wifi seçeneği işaretleyin. Böylece Wifi olmadığı durumlarda telefon senkronizasyon yapmayacak hem veri hem de şarj açısından fayda sağlayacaktır.
Merhaba dediğinizi yaptım çift hat kullanıyorum birisi türkcell diğeri türk Telekom. Dediğiniz gibi uçak modunda bıraktım WiFi açık sabah kalktığımda %95 diye yaklaşık 4 buçuk saat sonra %5 inmiş arkadaşım da benim tavsiyem ile mi6 aldı lakin onun telefon geceleri en fazla 1 2 arası düşüyor lütfen bu konuda yapabileceğim birşey varsa söyleyin çünkü telefonu çok sevdim lakin bu batarya sorunu soğuttu beni eğer düzelmezse servise göndereceğim telefonu

Üst Alt