Mod MI5S_Thermal_Mod [Magisk_Modülü]

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Aranıpta bulunamayan Hint kumaşı niteliğinde bir çalışma tebrik ederim

dj_fatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
N7100 v Mi5S
Konular
2
Eline sağlık hocam hemen deniyorum :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu sanırım thermal engine 8996 yı değiştiriyor ben bu konuyu araştırırken ilgili klasörde 3 tane benzer isimde bulmuştum onlarla ilgili bişey yapmak gerekir mi?

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Eline sağlık hocam hemen deniyorum :)

Bu sanırım thermal engine 8996 yı değiştiriyor ben bu konuyu araştırırken ilgili klasörde 3 tane benzer isimde bulmuştum onlarla ilgili bişey yapmak gerekir mi?
Miui için olanı indirip kurun onlar için birşey yapmanız gerekmez kendi değiştiriyor saten :)

Hocam şuan betadayim da daha önce hiç root rom falan uğraşmadim, bunun için bootloader kilidini kaldırıp twrp kurmak yeter mi sonra bu modülü kurmak yeterli mi
Sadece twrp de magisk olmadan kurulan dosyalarda ekli konuda yani root atmadan kurabilirsiniz evet.

umutcandrd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umutcan
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Miui için olanı indirip kurun onlar için birşey yapmanız gerekmez kendi değiştiriyor saten :)

Sadece twrp de magisk olmadan kurulan dosyalarda ekli konuda yani root atmadan kurabilirsiniz evet.
Hocam bende 8.7.26 kurulu. Cihazda root yok direkt twrp den flashladım fakat cihaz boot ekranında kaldı miui magisk gerekmeyen sürümü indirdim sıfırdan yazılım yüklemek zorunda kaldım

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Dün yukledim güzel çalışıyordu telefonu kapatıp açınca dahada kötü oldu 2 çekirdek çalışıyor hiç bir şekilde büyük çekirdekler açılmıyor elden geçmesi lazım.
Not: tekrar kurduğumda yine çalışıyor telefon kapanıp açılana kadar aceba başka bir modulle çakışıyor olabilirmi gpu boost modul de yüklü onu silip deneyeceğim

Son düzenleme:

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Hocam bende 8.7.26 kurulu. Cihazda root yok direkt twrp den flashladım fakat cihaz boot ekranında kaldı miui magisk gerekmeyen sürümü indirdim sıfırdan yazılım yüklemek zorunda kaldım
Hocam bootta kalmasına sebep olacak hiçbirşey yok bunda sadece system etc içindeki termal dosyayı değiştiriyor bu olay o dosya hiç olmasa bile romda sorunsuz çalışır yani bu dosyanın bootlop yapması mümkün değil başka birşey sebep olmuş olabilir.

Dün yukledim güzel çalışıyordu telefonu kapatıp açınca dahada kötü oldu 2 çekirdek çalışıyor hiç bir şekilde büyük çekirdekler açılmıyor elden geçmesi lazım.
Not: tekrar kurduğumda yine çalışıyor telefon kapanıp açılana kadar aceba başka bir modulle çakışıyor olabilirmi gpu boost modul de yüklü onu silip deneyeceğim
Miui kullaniyorsunuz cpu-z den bakıyorsanız onda hep 2 çekirdek kapalı gözükür kernel kontrol araçlarından teyit edip buraya fotoğraf atarsanız size daha iyi yardımcı olabilirim :)

ibrahimsa94

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi
Konular
69
Twrp için olanı indirince .bin olarak iniyor zip değil

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Açıklama:
MI5S Isı kontrolu (termal mod) batarya sıcaklığı 43 derece olduğunda devreye girer ve işlemci hızları düşer stock termal kontrolde 37 derecede devreye giriyordu vede batarya sıcaklığı 55 derece olduğunda işlemcilerden 1 devre dışı kalır stockta 40 derecede devre dışı kalıyordu.Yani kısaca pubg kasma sorunu filan yaşıyorsanız yada herhangi bir oyunda bu modül sayesinde kasma yaşamayacaksınız.

Modu yaparken bana yardımcı olan MstfGcl ve test eden taylan08,Seckink(telegram adı) teşekkür ederim.

Aosp,Los ve diğer romlar için:

Mıuı için:
Direkt twrp flash dosyası(magisk olmadan):

Xda Konusu:
Direlt twrp flash dosyası(magisk olmadan):
Telegram Sayfamız:
Telegram Kanalımız:

Uyarı: Cihazda meydana gelecek bir hatada, sorumluluk size aittir.
Eline sağlık hocam teşekkür ederim böyle güzel calisma için dun modülü kurdum ve Pubg mobile hd kalite neredeyse 60 fps aldım ve cekirdekler en son 1593mhz gördü oyun hic kasmadi az once oynadim 2.150 mhz de oynadı oyunu super çalışma artik oyundan tat ala bilecez

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
R
Eline sağlık hocam teşekkür ederim böyle güzel calisma için dun modülü kurdum ve Pubg mobile hd kalite neredeyse 60 fps aldım ve cekirdekler en son 1593mhz gördü oyun hic kasmadi az once oynadim 2.150 mhz de oynadı oyunu super çalışma artik oyundan tat ala bilecez

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ricaederim ne demek hocam güle güle kullanın :)

Üst Alt