Yardım Mi5s Unlock hakkında

Kemalersoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kertik
Cihazım
mi 5s
Konular
3
Öncelikle herkese merhabalar.

Eski bir Nexusçu olarak mi 5s ile aranıza katıldım. Fakat açık konuşmak gerekirse hâlâ doğru yapıp yapmadığımdan emin değilim

Snapdragon 821 deyip aldığım cihazın kendini soğutmak için oyun oynarken çekirdek kapatması ve akabinde oyunda veya programda işlem anında takılma donma yaşanması hangi ultra akıllı miui ekibinin işi merak etmekteyim. Bir an önce miuiden kurtulup lineageosa geçmek istiyorum tabiki de

Neyse benim sorum bir değil iki değil fakat öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bu sitede henüz eksiksiz bir mi 5s unlock anlatımı göremedim arkadaşlar. Konu halinde var, videolu var fakat hiçbiri tam olarak en küçük detayına kadar anlatmıyor. Bu işi hiç bilmeyen birinin buradaki anlatımlarla bu işi sorunsuz tamamlayabilmesi mümkün değil. Sürekli soru sormak zorunda. Baştan sona bu işi tane tane anlatan tek bir konu yok

Benim sorularım şunlar

1- 64bit bilgisayar gerektiği söylenmiş.net olarak soruyorum 32 bit bilgisayar ile unlock işlemi gerçekleştirebilir miyim?

2-Global stable 8.5 kullanıyorum. bu sistem kurulu iken unlock mümkün müdür? eğer mümkün değilse hangi rom kurulu olmalı?

3-Unlock işleminden sonra veri kaybı söz konusu mudur?

4-Acaba biri bana unlock için xiaomiden onay mesajı geldikten sonraki adımları tane tane anlatabilir mi?

ekleme : an itibariyle xiaomiden unlock onay smsi aldım. sanırım 72 saat beklemem gerekiyor değil mi?

yapmam gereken tek şey 72 saat sonra telefonu 64bit bilgisayara bağlayıp fastboot modda açıktan sonra, mi unlock uygulamasını kurup oradan unlock butonuna basmak. doğru mudur?

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
1-) Evet
2-) Geliştirici seçeneklerden add account and device işlemi yaparken 86006 hatası almıyorsanız üzerindeki romla yapabilir. 10008 hatası alıyorsanız vpn ile bu hatayı aşabilirsiniz. Hiç hata almadan hesabı eklediyse zaten sorun yok. 86006 hatasında developer roma geçmek gerekli.
3-) Bazı durumlarda cihaz sıfırlanabiliyor, sıfırlanmayabiliyor da. Net bir şey yok yani. Yedek her zamam önemli.
4-) Onay mesajı geldikten sonra eğer geliştirici seçeneklerden add account and device işlemi yaptıysanız cihazı fastboot moda alıp mi unlock ile unlock işlemi denemelisiniz. Ardından size verdiği süreyi bekleyip bittiğinde kilidi açacaksınız.

Bu bilgilerin hepsi forumdaki rehberlerde-yardım konularında-çeşitli bölümlerde mevcut. Arayan her türli ulaşabiliyor. Forumumuzda en kapsamlı rehber mi5 için mevcut, bütün cihazlarda unlock işlemi aynı olduğundan her cihaz için ayrı bir rehber açma gereği duymadık.

Oyla:
Üst Alt