İpucu Mi5s Twrp Yükleme/Root Aracı (Kolay Yöntem)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle aracı ben yazmadım. en.miui.com modlarından feds64'e ait. Konunun en altında kaynak konu için gerekli bağlantıları ekleyeceğim. Aracı kendim denedim, sorunsuz ve son derece hızlı bir şekilde TWRP yüklemesini yaptım. Şimdi anlatıma geçelim

Ön Hazırlık:
  • Bootloader kilidi açılmış olmalı
  • USB DATA kablosu (cihazınızla beraber geleni kullanabilirsiniz)
  • Sürücü imza zorlaması devre dışı bırakılmış bir bilgisayar
  • USB Hata Ayıklama açık olmalı - Telefonunuzdaki ayarlar menüsüne girin. MIUI versiyonu üzerine 7 defa tıklayarak (artık siz de bir geliştiricisiniz mesajı belirinceye kadar) geliştirici seçeneklerini açın. Ayarlar/ek ayarlar altından USB hata ayiılamasini aktif edin.
  • En az %50 batarya seviyesi

Gerekli Dosyalar:
  • - İsteğe Bağlı

FLASHER TOOLKIT Mi 5s Kullanımı:

1. Öncelikle "Minimal ADB and Fastboot" dosyasını indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Daha sonra eğer root yetkisi almak istiyorsanız "BETA-SuperSUv2.78 SR5.zip" dosyasını indirin ve telefonunuzdaki "Download" klasörüne kopyalayın.

2. Telefonunuzu açık bir halde USB kablosu aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayın. (Eğer daha önce bağlamadıysanız sürücülerin tamamen yüklenmesini bekleyin)

3. FLASHER TOOLKIT Mi 5s isimli dosyayı bilgisayarınızda klasöre çıkartın ve içinde yer alan "FLASHER TOOLKIT Capricorn.bat" dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

4. Program açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran sizi karşılayacak. Öncelikle TWRP yüklemesi için 1 yazıp enter'a basıyoruz. (ZCX TWRP 3.0.2-X for Mi5s yazan seçenek). Bu işlemler sırasında hep bir tuşa basarak ilerleyin yazacak ve telefonunuz arada kapanıp fastboot moda girecek. Daha sonra yeniden kanıp TWRP ile açılacak. Bu işlemler sırasında her bir tuşa basmadan önce bilgisayarınıza drdiver'ların doğru bir şekilde yüklenmesini beklemeniz gerekiyor aksi halde işlemler başarılı olmayacaktır. Yani arka arkaya tuşlara basmayın, sabırlı olsun driverların yüklenmesini bekleyin.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

5.
Daha sonra yükleme işlemi bittiğinde TWRP Çince açılabilir. (Bende İngilizce açıldığı için bu işlemi yapmadım) Eğer Çince açılırsa aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi dili değiştirebilirsiniz.

6. OTA güncellemelerini almaya devam edebilmek ve bootloop sorunu yaşamamak için öncelikle aşağıdaki resimlerde gösterilen ayarları yapmanız gerekiyor.

Daha sonra aşağıda gösterildiği gibi tam bir rom dosyasının veya recovery.zip dosyasının sonraki güncellemenin sorunuz gelmesi ve yüklenmesi için yüklenmesi gerekiyor

7.
Şimdi isterseniz telefonunuzda root yetkisi alabilirsiniz. Root yetkisi almak için daha önce indirip download klasörüne kopyaladığımız dosyayı yükleyeceğiz. TWRP içindeki advanced yolu altından SuperSU'ya tıklayın ve aşağıdaki barı sağa kaydırın. Cihazınız rootlanmıştır. (Dilerseniz klasik yöntem olan install/install zip yolu ile de root dosyasını göstererek yükleyebilirsiniz)

8.
TWRP yükleme ve Root yetkisi alma işlemlerini başarıyla tamamladınız, geçmiş olsun :) Reboot/Sytem diyerek telefonunuzu açabilirsiniz.

Son düzenleme:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Eline sağlık hocam. Ufak bir ilave 6. madde seçildikten sonra bir seferlik romu twrp den kurmak gerekiyor ota için. (RN3Pro'da öyle) Her ne kadar twrp içinden supersu olsada, SuperSU-v2.79-201612051815.zip dosyasını twrp üzerinden flaşlamak daha sağlıklı gibi...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Eline sağlık hocam. Ufak bir ilave 6. madde seçildikten sonra bir seferlik romu twrp den kurmak gerekiyor ota için. (RN3Pro'da öyle) Her ne kadar twrp içinden supersu olsada, SuperSU-v2.79-201612051815.zip dosyasını twrp üzerinden flaşlamak daha sağlıklı gibi...

Hocam Mi5s için daha sadece bir güncelleme verildi, o yüzden OTA deneme şansı hiç olmadı. :) Güncelleme geldiğinde yükleyip deneyim öyle eklerim demiştim... Ama madem sizin cihazda o şekilde bunda da aynıdır. Ekliyorum hemen.

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23
cantara hocam bu işlemi gloval Stabil rom üzerine mi yaptınız?

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23
Ben hala Çin beta rom kullaniyorum mecburen. Bootloader kilidini açmak için bir ay tamam olmadı. Bootloader kilidini açtığım zaman global stabili yükleyeceğim. Global stabil romu flaşlayarken yeniden bootloader kilidi kapanmıyor mu hocam? Peki o zaman yeniden mi kilidi açtınız?

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23
Hocam bu arada telefonunuz hayırlı olsun....

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ben hala Çin beta rom kullaniyorum mecburen. Bootloader kilidini açmak için bir ay tamam olmadı. Bootloader kilidini açtığım zaman global stabili yükleyeceğim. Global stabil romu flaşlayarken yeniden bootloader kilidi kapanmıyor mu hocam? Peki o zaman yeniden mi kilidi açtınız?

Hayır hocam kapanmıyor. Yeni Mi Flash'ta sağ alt köşede clean all and lock yazan bir buton var. O butondaki tiki işaretlemezseniz kapanmaz :)

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23
Hocam evet görmüştüm. Zaten artık galiba eski MiFlash uygulamaları çalışmıyor. (en azından benim pc-de çalışmadı) hocam ben mi 4c ye flaslayarak rom yükledim, o seçeneği seçmeme rağmen kilit kapandı

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam evet görmüştüm. Zaten artık galiba eski MiFlash uygulamaları çalışmıyor. (en azından benim pc-de çalışmadı) hocam ben mi 4c ye flaslayarak rom yükledim, o seçeneği seçmeme rağmen kilit kapandı
Hayır hocam eskiler çalışıyor hatta daha iyi çalışıyor, bence eskisini kullanın. 2016.04.01.0 64 bit olanı kullanıyorum ben hep. :)

Üst Alt