Yardım Mİ5S Şarj olurken çok ısınıyor

lgnlgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ılgın
Cihazım
xiaomi mii5
Konular
1
Xioami mi5s kullanıcısıyım. Şarj olurken acaip ısınıyor. Kullanım sırasında rahasız edici bir ısınma yok. Ne yapabilirim?

ismeat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmet Angın
Cihazım
Mi 5s
Meslek
Üniversite öğrencisi
Konular
1
Quick Charge'dan dolayı oluyor sanırım. Bilgisayardan şarj ederken ısınma olmuyor fakat adaptörle ederken oluyor. Sizi rahatsız ediyorsa Quick Charge desteklemeyen bir adaptör kullanabilirsiniz.

Oyla:

lgnlgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ılgın
Cihazım
xiaomi mii5
Konular
1
Teşekkür ederim. Ama ozaman ben ne anlarım hızlı şarj olayından. Acaba tüm arkadaşlar bu sorunu yaşıyor
mu?

Oyla:

ismeat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmet Angın
Cihazım
Mi 5s
Meslek
Üniversite öğrencisi
Konular
1
Teşekkür ederim. Ama ozaman ben ne anlarım hızlı şarj olayından. Acaba tüm arkadaşlar bu sorunu yaşıyor
mu?
Hocam şarj olurken güvenlik uygulamasından bakıp sıcaklığı söyler misiniz? Bende 40 civarında oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Oyla:

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
Telefonum şu anda şarjda ve 41 dereceye ulaşmış. % 75'ten sonra zaten kendi kendinine soğumaya başlıyor. Endişe edeceğin bir şey yok hocam.

Oyla:

aytamal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALTAN
Cihazım
LG G2
Konular
2
Hızlı şarjın olayı o zaten. Isınması da çok normal. Mesela Zenfone 2'de QC 2.0 olmasına rağmen, hızlı şarj ile şarj ederken 'telefonunuz aşırı ısınabilir' uyarısı veriyor. Bunlar çok doğal. %70'lerden sonra telefon soğumaya başlar doğru. Çünkü tam doluma yaklaştıkça pile ve telefona zarar vermemek için yavaşlar. Bu da ısınmayı azaltır.

Aslında kağıt üzeründe 30 DK'da %83 dolum diyor. Ama pratikte %70'lerde yavaşlıyor da olabilir.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
hocam ısınma önüne geçmek için Qc şarjı desteklemeyen bir adaptör kullanırsanız bu sizin cihazın ısınmamasına ve daha yavaş şarj olmasına sebep olabilir her cihaz şardayken ısınır hızlı şarj olayından ötürü bunun önüne geçemezsiniz hızlı şarj istiyorsanız samsung telefonlarında yazılımsal olarak hızlı şarjı kapatabiliyorsunuz bunuda dipnot olarak düşeyim buraya :)

Oyla:
Üst Alt