Yardım Mi5s Reset atma sorunu

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Telefonun şarjı bitti, şarja takıyorum doluyor fakat, telefon sürekli olarak mi logosunda reset atıyor. Twrp ye giriyim diyorum twrp menüsü gelir gelmez yine aynısı oluyor reset manyağı oldu telefon. Bu durumdan nasıl kurtarabilirim??? acil yardım...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Kim %100 emin olabilirki? Uyeliğimi silebilirsiniz bir daha yazmamış olurum o kadar büyük bir mesele ise yorum yazmak
Elbetteki %100 emin olmak kimse için mümkün değildir. Böyle birşey demedim zaten. Öyle olsaydı açılan her yardım konusu 2 mesajla kapanırdı, yüzlerce mesaja ulaşmazdı.
Sanıyorum okuduklarınızı değişik bir şekilde okuyorsunuz ki hemen hemen tüm mesajlarınızı bu şekilde gerçekten ne yazıldığını anlamadan cevaplar yazıyorsunuz. Faydası olacakmı bilmiyorum ama değişik bir şekilde yeniden yazayım.
Bu konuda yazdığınız durum, pili tamamen biten ve şarja takıldığında tepki vermeyen cihazlar için geçerli. Bu şekildeki cihazların %99'u bir süre şarja bağlı kaldığında şarj almaya başlar ve cihaz açılır. Burada bilginiz doğru zaten. Ona kimse birşey söylemiyor. Ama sizin sorun şu ki konu bu değil. Arkadaş zaten şarj olduğunu yazmış, cihazın açıldığını ama bootloop durumunda olduğunu yazmış, recovery ve Fastboot modunda da açıldığını ama %99 ihtimalle de driver sorunu nedeniyle restart ettiğini belirtmiş. Yani sizin yazdığınız şeyle uzaktan yakından alakası yok. Sizin çözümünüzün işe yarama ihtimali, değil %100 olması, milyonda bir ihtimal ancak olabilir.
Üyeliğinizi silmek gibi birşey söz konusu değil tabiki. Banlanacak kişilerin nasıl banlanacağı forum kurallarımızda bellidir. Durduk yere kimsenin üyeliğini yasaklamak, silmek gibi bir misyonumuz bulunmuyor. Herşey sizin insiyatifinizdedir. Konuları anlayarak doğru cevaplar vermenizi, insanların kafalarını karıştırmamanızı istiyoruz o kadar.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Elbetteki %100 emin olmak kimse için mümkün değildir. Böyle birşey demedim zaten. Öyle olsaydı açılan her yardım konusu 2 mesajla kapanırdı, yüzlerce mesaja ulaşmazdı.
Sanıyorum okuduklarınızı değişik bir şekilde okuyorsunuz ki hemen hemen tüm mesajlarınızı bu şekilde gerçekten ne yazıldığını anlamadan cevaplar yazıyorsunuz. Faydası olacakmı bilmiyorum ama değişik bir şekilde yeniden yazayım.
Bu konuda yazdığınız durum, pili tamamen biten ve şarja takıldığında tepki vermeyen cihazlar için geçerli. Bu şekildeki cihazların %99'u bir süre şarja bağlı kaldığında şarj almaya başlar ve cihaz açılır. Burada bilginiz doğru zaten. Ona kimse birşey söylemiyor. Ama sizin sorun şu ki konu bu değil. Arkadaş zaten şarj olduğunu yazmış, cihazın açıldığını ama bootloop durumunda olduğunu yazmış, recovery ve Fastboot modunda da açıldığını ama %99 ihtimalle de driver sorunu nedeniyle restart ettiğini belirtmiş. Yani sizin yazdığınız şeyle uzaktan yakından alakası yok. Sizin çözümünüzün işe yarama ihtimali, değil %100 olması, milyonda bir ihtimal ancak olabilir.
Üyeliğinizi silmek gibi birşey söz konusu değil tabiki. Banlanacak kişilerin nasıl banlanacağı forum kurallarımızda bellidir. Durduk yere kimsenin üyeliğini yasaklamak, silmek gibi bir misyonumuz bulunmuyor. Herşey sizin insiyatifinizdedir. Konuları anlayarak doğru cevaplar vermenizi, insanların kafalarını karıştırmamanızı istiyoruz o kadar.

Şarj oluyor demiş evet
Ben şu şekilde anladım: şarj oluyor yeterli seviyeye gelmeden açmayı denediği için sürekli tekrar başlatıyor. Arkadaşın bu konulara uzak olduğunu düşünerek konu ile bildiğim ne var ise ilk olarak kolay yoldan uyarı niteliğinde yardımcı olmaya çalıştım zira sadece şarj ile ilgili ise boş yere temiz kurulum yapıp uğraşmasın diye kısa yazıp uyandırmak istedim
şarj ile ilgili bir problem yok ise zaten Arkadaşımız yazar bu şekilde bende batarya ile alakasız olduğunu kesinleştirdikten sonra fastboot rom kurulum yolunu tavsiye ederdim
tam olarak ne olduğu belli değil çunki en azından bana göre öyle bu arada konuyu açan arkadaş yazdiğim mesaja Beğeni yapmiş oysaki yöneticiler yazdığımı yanlış bulmuş peki bizde bakıp geçelim konulara
Yanlış bilgi verip kimse sorun yasasın istemem verdim ise cahilliğimdendir.
Not: uzun süredir bu forumda üyeyim çok saçmalayanlar yanlış bilgi verenler ve yanlış (hatalı) app veya rom paylaşanlar gördüm tek görmediğim şey yöneticiler neredeydi? Uyarı görmedim
Ne değişti de veya bana karşı bu sempati nedir onu çözemedim yöneyici var ise öncedende var idi hatta şuanki yöneyiciler ben üye olduktan yaklaşık 1 sene sonra oldular.
Konuları inceler isek size en az 100 hatalı bilgi veren veya benzer çözümü sunan mesajlar bulabilirim sizde bir bakarsanız 1 tek uyarı yok. Eğer forum kuralları yeni değişti ise bunu bildirebilirsiniz ama sorun ben isem kapatırım üyeliğimi olur biter ama adil olmanız dileği ile
Hayırlı tatiller.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

SS ler benzer cevap temsilidir yanlış anlaşılmasın

Son düzenleme:
Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Şarj oluyor demiş evet
Ben şu şekilde anladım: şarj oluyor yeterli seviyeye gelmeden açmayı denediği için sürekli tekrar başlatıyor.

Ben de devamlı bunu söylüyorum işte. Yanlış anlıyor ve yanlış cevaplar veriyorsunuz. Kendiniz de itiraf etmişsiniz yanlış anladığınızı. Bootloop'a girmiş bir cihazı rom yüklemeden ayağa kaldırmanız çok aykırı birşey olmadıktan sonra mümkün değildir.
Hala beni anlamadığınız için diğer sorularınıza cevap veremeyeceğim.

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Cihaz bootloop mu olmuş şimdi? Cihazı sabaha kadar bekletip iyice pilin boşalmasını bekledim. Pil tamamen bitti. Tekrar şarja taktım bir süre bekledikten sonra fakat yine aynı döngü devam ediyor, pille alakalı bir durum değil sanırım.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Cihaz bootloop mu olmuş şimdi? Cihazı sabaha kadar bekletip iyice pilin boşalmasını bekledim. Pil tamamen bitti. Tekrar şarja taktım bir süre bekledikten sonra fakat yine aynı döngü devam ediyor, pille alakalı bir durum değil sanırım.
Lütfen şarj, pil v.b. mesajları dikkate almayınız. Rom yükleme ile ilgili mesajları dikkate alınız.

Oyla:
Üst Alt